Paskelbtas iškilios mokslininkės, pedagogės Meilės Lukšienės premijos laureatas

Publikuota: 2016 m. spalio 4 d. antradienis

Spalio 3 d.  Švietimo ir mokslo ministerijoje Meilės Lukšienės premijos skyrimo komisija paskelbė daktarės Meilės Lukšienės premijos laureatą. Šių metų laureatu tapo Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos fizikos mokytojas Antanas Kalinauskas. Mokytojas šioje mokykloje  dirba nuo 2011 metų. Pedagogas taip pat moko fizikos ir Alytaus r. Alovės pagrindinės mokyklos mokinius, dirba Alytuje su specialiųjų poreikių vaikais Lietuvos specialiosios kūrybos draugijoje „Guboja“, moko juos konstravimo.

Sveikindama laureatą ir renginyje dalyvavusius jaunuosius pedagogus  artėjančios Mokytojo dienos proga, švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė linkėjo kūrybiškumo, pasitikėjimo savo jėgomis ir naujų idėjų.

Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla, pristatydama A.Kalinausko kandidatūrą šiai premijai, teigia, kad šis mokytojas tiesiog gyvena humanizmo demokratijos, kūrybiškumo, pilietiškumo vertybėmis, savo pavyzdžiu ugdydamas, įkvėpdamas mokinius, kolegas.

A. Kalinauskas yra kūrybiškas fizikos mokytojas. Jo pamokos ne tik įdomios ir skatina siekti aukštesnių rezultatų. Jose daug tyrinėjama, išsiaiškinama, sukuriama aplinka, kurioje mokinys mokosi gyventi, o teorinius dalykus bando pritaikyti praktikoje. Taip mokiniai mato fizikos kaip dalyko prasmę. Mokytojas turi individualią vertinimo sistemą. Fizikos pertrauka mokykloje prilygsta gerai pamokai: mokytojas su pagalbininkais demonstruoja prietaisų veikimo principus. Netradicinių veiklų metu mokiniai yra sukūrę įvairių žaidimų inventoriaus (kojūkai, lankai, mėtymo žiedai).

A. Kalinauskas – puikus auklėtojas, propaguojantis sveikos gyvensenos idėjas, puoselėjantis tautiškąsias ir žmogiškąsias vertybes. Jis aktyvus skautų draugijos narys, vadovauja Alytaus krašto skautų stovyklai. Mokytojas įvairių mokykloje vykstančių projektų organizatorius ir dalyvis.

Premija ir laureato diplomas Antanui Kalinauskui bus įteikti Lietuvos televizijoje (S.Konarskio g. 49) vyksiančio koncerto, skirto Tarptautinei mokytojo dienai, metu.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »