Paskelbti antrosios nacionalinės teisės žinių olimpiados nugalėtojai

Publikuota: 2017 m. gegužės 22 d. pirmadienis

Daugiau kaip 800 moksleivių. Virš 70 Lietuvos mokyklų ir gimnazijų. Tokia įspūdinga antrosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados dalyvių statistika, o gegužės 18 dieną Teisingumo ministerijoje iškilmingai apdovanoti ir šių metų renginio nugalėtojai. 

Moksleivius, jų mokytojus pasveikino šios iniciatyvos globėjai ir organizatoriai: Lietuvos Respublikos Teisingumo ministrė Milda Vainiutė, Lietuvos advokatūros advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė, MRU Teisės fakulteto dekanė prof. dr. Lyra Jakulevičienė. 

Milda Vainiutė dėkojo olimpiados organizatoriams ir pabrėžė teisės žinių reikalingumą: „Šiandien teisininko profesija labai universali, teisės žinios labai reikalingos kiekvienam“, – sakė ministrė. 

I.Vėgėlė taip pat akcentavo teisės žinių svarbą: „Nėra gyvenimo srities, kurios nereguliuotų teisės aktai. Be to, gilinantis į teisės aktus plečiasi ir žmogaus akiratis, todėl jaunam žmogui teisės žinios tikrai reikalingos“, - pastebėjo I. Vėgėlė. 
Olimpiados iniciatorė L. Jakulevičienė dėkojo ne tik olimpiadoje dalyvavusiems moksleiviams, bet ir mokytojams, skatinusiems moksleivius domėtis teisės žiniomis ir aktyviai dalyvauti olimpiadoje. Šiemet kaip ir pernai aktyviausiais išliko Kauno ir Alytaus rajonų moksleiviai. 

Po pirmojo etapo į finalą, kuris vyko Mykolo Romerio universitete, pateko 260 moksleivių. Tarp 9-10 klasių moksleivių šiemet nugalėjo KTU gimnazijos moksleivis Justinas Skurkis. Tarp 11-12 klasių moksleivių – LSMU auklėtinis Džiugas Grėbliūnas. Moksleiviui įteikta olimpiados rėmėjo pagrindinis prizas – „Eversheds Saladžius” teisės studijų stipendija. 
Lietuvos advokatūros atstovas Mindaugas Kukaitis sveikindamas laureatus ir dovanodamas Lietuvos advokatūros įsteigtą prizą – „Svajonių atostogos“, – juokavo, kad po intensyvios teisinių žinių olimpiados ir jauniesiems teisininkams reikalingas poilsis. 

Teisės žinių olimpiados iniciatyvą palaiko ir rengia visos pagrindinės Lietuvos teisinės organizacijos. „Olimpiadą kartu rengiame ne tik dėl didėjančio susidomėjimo teisės žiniomis mokyklose. Bendraudami su moksleiviais pastebime, kad jiems trūksta atsakymų į kasdienius klausimus nepilnamečių darbo, vartojimo, bendravimo elektroninėje erdvėje, padarytos žalos atlyginimo, eismo įvykių ir kitose nepilnamečiams ir suaugusiems aktualiose srityse,“ – sakė L. Jakulevičienė. 
Šių metų olimpiados klausimai buvo susiję su aktualiais tarptautiniais erdvėje vykstančiais tarpvalstybiniais įvykiais, Lietuvos konstitucinės, civilinės, darbo, baudžiamosios teisės aktualijomis. 

Olimpiada vykdoma kaip bendra Teisingumo ministerijos, Mykolo Romerio universiteto ir Lietuvos advokatūros iniciatyva. 

Šaltinis: mruni.eu
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »