Paskelbti aukštųjų universitetinių mokyklų studentų magistro darbų konkurso laimėtojai

Publikuota: 2016 m. spalio 3 d. pirmadienis

Paskelbti Ūkio ministerijos inicijuoto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų, kurių temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu, konkurso laimėtojai. Pirmąją vietą konkurse užėmė Vilniaus universiteto magistras Linas Jonušauskas, antrąją – Kauno technologijos universiteto magistrė Virginija Januškaitė, trečiąją – Kauno technologijos universiteto magistrė Akvilė Feiferytė.

„Vertingos magistro darbų įžvalgos gali prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo. Šiuose darbuose analizuojama, kaip padidinti įmonių konkurencingumą ir gyventojų užimtumą, kokią naudą šalies verslui, ekonomikai ir visuomenei teikia investicijos į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacijas. Moksliniuose darbuose taip pat nagrinėjama, kokiomis priemonėmis skatinti verslumą ir eksporto plėtrą, gerinti verslo aplinką ir tobulinti atskirus ekonomikos sektorius, tokius kaip pramonė, energetika, transportas, turizmas ar mažmeninė prekyba“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pirmosios vietos laimėtoju tapo L. Jonušauskas ir jo magistro darbo vadovas dr. Mangirdas Malinauskas už mokslinį darbą „Plazmoninėmis nanodalelėmis legiruoto hibridinio polimero 3D mikrostruktūrinimas femtosekundiniais lazeriniais impulsais“. Šiame darbe tiriama sąveika tarp polimero, legiruoto aukso nanodalelėmis, ir femtosekundžių impulsų, gautų lietuvišku lazeriu „Pharos“. Pateikti atradimai sudaro puikią galimybę Lietuvos mokslui ir verslui ateityje būti lyderiu besiformuojančiose nanotechnologijų, nanofotonikos ir nanomedicinos rinkose.

Antroji vieta skirta V. Januškaitei ir jos darbo vadovei doc. dr. Linai Užienei už magistro baigiamąjį darbą „Nacionalinio intelektinio kapitalo identifikavimas sumanios specializacijos kontekste: lazerių sektoriaus atvejis“. Šio mokslinio darbo tikslas buvo sudaryti ir pagrįsti nacionalinio intelektinio kapitalo identifikavimo atsižvelgiant į sumaniąją specializaciją modelį. Moksliniame darbe teigiama, kad, siekiant įveiklinti ir tikslingai plėtoti nacionalinį kapitalą, būtina identifikuoti, kurie viešai prieinami nematerialieji ištekliai yra esminiai ir padeda regionams kurti pridėtinę vertę. V. Januškaitės pasiūlytas sprendimas leidžia atpažinti šiuos išteklius ir priimti racionalius jų plėtros sprendimus bei pasiekti konkrečius regiono plėtros tikslus.

Trečiąją vietą laimėjo A. Feiferytė ir jos darbo vadovas prof. Valentinas Navickas už magistro darbą „Žiedinės ekonomikos poveikio atliekų verslui vertinimas“. Šiame darbe buvo tiriamas žiedinės ekonomikos integravimas į atliekų surinkimo ir perdirbimo sektorius, siekiant užtikrinti efektyvesnį atliekų panaudojimą. Pasak A. Feiferytės, kadangi atliekos laikomos nuolat atsinaujinančiu ištekliu, jų panaudojimas leistų sumažinti šalių energetinę priklausomybę, skatintų naujų darbo vietų kūrimąsi ir ekonomikos augimą.

Darbus vertino Komisija, sudaryta iš valstybės, mokslo ir verslo institucijų – Ūkio ministerijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos inovacijų centro, VšĮ „Intechcentras“, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros – atstovų.

Laimėjusių darbų autoriams ir darbų vadovams bus skiriamos piniginės premijos: 1 vietai – 1 500 eurų, II vietai – 1 000 eurų, III vietai – 500 eurų. Premijos bus įteiktos per Ūkio ministerijos organizuojamą Verslo dieną, kurioje bus teikiami apdovanojimai „Už nuopelnus verslui“, spalio 5 d. Vilniuje.

Šaltinis: ukmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »