Paskelbti aukštųjų universitetinių mokyklų studentų magistro darbų konkurso laimėtojai

Publikuota: 2016 m. spalio 3 d. pirmadienis

Paskelbti Ūkio ministerijos inicijuoto aukštųjų universitetinių mokyklų studentų geriausių magistro darbų, kurių temos siejosi su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu, konkurso laimėtojai. Pirmąją vietą konkurse užėmė Vilniaus universiteto magistras Linas Jonušauskas, antrąją – Kauno technologijos universiteto magistrė Virginija Januškaitė, trečiąją – Kauno technologijos universiteto magistrė Akvilė Feiferytė.

„Vertingos magistro darbų įžvalgos gali prisidėti prie Lietuvos ekonomikos augimo. Šiuose darbuose analizuojama, kaip padidinti įmonių konkurencingumą ir gyventojų užimtumą, kokią naudą šalies verslui, ekonomikai ir visuomenei teikia investicijos į mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą ir inovacijas. Moksliniuose darbuose taip pat nagrinėjama, kokiomis priemonėmis skatinti verslumą ir eksporto plėtrą, gerinti verslo aplinką ir tobulinti atskirus ekonomikos sektorius, tokius kaip pramonė, energetika, transportas, turizmas ar mažmeninė prekyba“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

Pirmosios vietos laimėtoju tapo L. Jonušauskas ir jo magistro darbo vadovas dr. Mangirdas Malinauskas už mokslinį darbą „Plazmoninėmis nanodalelėmis legiruoto hibridinio polimero 3D mikrostruktūrinimas femtosekundiniais lazeriniais impulsais“. Šiame darbe tiriama sąveika tarp polimero, legiruoto aukso nanodalelėmis, ir femtosekundžių impulsų, gautų lietuvišku lazeriu „Pharos“. Pateikti atradimai sudaro puikią galimybę Lietuvos mokslui ir verslui ateityje būti lyderiu besiformuojančiose nanotechnologijų, nanofotonikos ir nanomedicinos rinkose.

Antroji vieta skirta V. Januškaitei ir jos darbo vadovei doc. dr. Linai Užienei už magistro baigiamąjį darbą „Nacionalinio intelektinio kapitalo identifikavimas sumanios specializacijos kontekste: lazerių sektoriaus atvejis“. Šio mokslinio darbo tikslas buvo sudaryti ir pagrįsti nacionalinio intelektinio kapitalo identifikavimo atsižvelgiant į sumaniąją specializaciją modelį. Moksliniame darbe teigiama, kad, siekiant įveiklinti ir tikslingai plėtoti nacionalinį kapitalą, būtina identifikuoti, kurie viešai prieinami nematerialieji ištekliai yra esminiai ir padeda regionams kurti pridėtinę vertę. V. Januškaitės pasiūlytas sprendimas leidžia atpažinti šiuos išteklius ir priimti racionalius jų plėtros sprendimus bei pasiekti konkrečius regiono plėtros tikslus.

Trečiąją vietą laimėjo A. Feiferytė ir jos darbo vadovas prof. Valentinas Navickas už magistro darbą „Žiedinės ekonomikos poveikio atliekų verslui vertinimas“. Šiame darbe buvo tiriamas žiedinės ekonomikos integravimas į atliekų surinkimo ir perdirbimo sektorius, siekiant užtikrinti efektyvesnį atliekų panaudojimą. Pasak A. Feiferytės, kadangi atliekos laikomos nuolat atsinaujinančiu ištekliu, jų panaudojimas leistų sumažinti šalių energetinę priklausomybę, skatintų naujų darbo vietų kūrimąsi ir ekonomikos augimą.

Darbus vertino Komisija, sudaryta iš valstybės, mokslo ir verslo institucijų – Ūkio ministerijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos inovacijų centro, VšĮ „Intechcentras“, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros – atstovų.

Laimėjusių darbų autoriams ir darbų vadovams bus skiriamos piniginės premijos: 1 vietai – 1 500 eurų, II vietai – 1 000 eurų, III vietai – 500 eurų. Premijos bus įteiktos per Ūkio ministerijos organizuojamą Verslo dieną, kurioje bus teikiami apdovanojimai „Už nuopelnus verslui“, spalio 5 d. Vilniuje.

Šaltinis: ukmin.lrv.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »