Penktoko rašinys bus vertinamas tarptautiniame konkurse

Publikuota: 2012 m. gegužės 18 d. penktadienis

Susisiekimo ministerijoje buvo apdovanoti 41-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laureatai. Laureatu tapusio dvylikamečio Matuizų vidurinės mokyklos (Varėnos r.) mokinio Tautvydo Marcinkevičiaus rašinys dalyvaus Pasaulinės pašto sąjungos ir UNESCO organizuojamame konkurse.

Šiemet mokiniai konkursui pateikė rašinius tema „Parašyk tave žavinčiam sportininkui ar sporto pasaulio atstovui laišką apie tai, ką tau reiškia Olimpinės žaidynės“. Iš viso nacionaliniame etape dalyvavo 93 šalies mokyklos, atsiuntusios beveik 100 moksleivių rašinių.

Iškilmingoje ceremonijoje mokinius pasveikinęs susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas pasidžiaugė, kad epistolinių rašinių konkursas tapo gražia tradicija ir kasmet sulaukia vis didesnio mokinių susidomėjimo.

„Šis konkursas, padėjęs suburti visos Lietuvos mokinius, parodė, kad augančiajai kartai nesvetima veržli mintis, noras siekti pažinimo ir įvertinimo – rašiniai nustebino ne tik nuoširdumu, bet ir pasakojimo sklandumu, kalbos lengvumu“, – pabrėžė R. Vaštakas.

„Epistolinio rašinio konkursas vaikus ne tik skatina domėtis įvairiomis temomis, bet ir neužmiršti laiškų rašymo tradicijos. Viliuosi, kad ir ateityje vaikai neužmirš rašyti laiškus ne tik sportininkams, bet ir savo artimiesiems, draugams. Juk taip malonu pašto dėžutėje rasti tikrą laišką“, – apdovanojimų metu sakė Lietuvos pašto Pardavimų tarnybos direktorius Arūnas Venckavičius.

Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ir T. Marcinkevičiaus laiško adresatas – vienas geriausių Lietuvos raitelių Benas Gutkauskas, kuriam konkurso laureatas asmeniškai įteikė savo rašytą laišką.

Daugiausiai laiškų vaikai parašė Lietuvos sportininkams Virgilijui Aleknai, Linui Kleizai, Mindaugui Mizgaičiui, Mantui Kalniečiui, Jonui Valančiūnui, Arvydui Saboniui, Simonai Krupeckaitei, Laurai Asadauskaitei.

Dvylikamečio T. Marcinkevičiaus rašinys (mokytoja – Vilma Pavalkienė) išverstas į prancūzų kalbą ir išsiųstas Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautiniam biurui, kur bus vertinamas tarptautinės komisijos. Antrajam šio konkurso etapui rašinius pateikia mokiniai iš viso pasaulio.

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Kitąmet viso pasaulio mokiniai bus pakviesti rašyti laiškus apie vandens vertę ir vertingumą.

Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

 

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »