Penktoko rašinys bus vertinamas tarptautiniame konkurse

Publikuota: 2012 m. gegužės 18 d. penktadienis

Susisiekimo ministerijoje buvo apdovanoti 41-ojo tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo laureatai. Laureatu tapusio dvylikamečio Matuizų vidurinės mokyklos (Varėnos r.) mokinio Tautvydo Marcinkevičiaus rašinys dalyvaus Pasaulinės pašto sąjungos ir UNESCO organizuojamame konkurse.

Šiemet mokiniai konkursui pateikė rašinius tema „Parašyk tave žavinčiam sportininkui ar sporto pasaulio atstovui laišką apie tai, ką tau reiškia Olimpinės žaidynės“. Iš viso nacionaliniame etape dalyvavo 93 šalies mokyklos, atsiuntusios beveik 100 moksleivių rašinių.

Iškilmingoje ceremonijoje mokinius pasveikinęs susisiekimo viceministras Rimvydas Vaštakas pasidžiaugė, kad epistolinių rašinių konkursas tapo gražia tradicija ir kasmet sulaukia vis didesnio mokinių susidomėjimo.

„Šis konkursas, padėjęs suburti visos Lietuvos mokinius, parodė, kad augančiajai kartai nesvetima veržli mintis, noras siekti pažinimo ir įvertinimo – rašiniai nustebino ne tik nuoširdumu, bet ir pasakojimo sklandumu, kalbos lengvumu“, – pabrėžė R. Vaštakas.

„Epistolinio rašinio konkursas vaikus ne tik skatina domėtis įvairiomis temomis, bet ir neužmiršti laiškų rašymo tradicijos. Viliuosi, kad ir ateityje vaikai neužmirš rašyti laiškus ne tik sportininkams, bet ir savo artimiesiems, draugams. Juk taip malonu pašto dėžutėje rasti tikrą laišką“, – apdovanojimų metu sakė Lietuvos pašto Pardavimų tarnybos direktorius Arūnas Venckavičius.

Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ir T. Marcinkevičiaus laiško adresatas – vienas geriausių Lietuvos raitelių Benas Gutkauskas, kuriam konkurso laureatas asmeniškai įteikė savo rašytą laišką.

Daugiausiai laiškų vaikai parašė Lietuvos sportininkams Virgilijui Aleknai, Linui Kleizai, Mindaugui Mizgaičiui, Mantui Kalniečiui, Jonui Valančiūnui, Arvydui Saboniui, Simonai Krupeckaitei, Laurai Asadauskaitei.

Dvylikamečio T. Marcinkevičiaus rašinys (mokytoja – Vilma Pavalkienė) išverstas į prancūzų kalbą ir išsiųstas Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautiniam biurui, kur bus vertinamas tarptautinės komisijos. Antrajam šio konkurso etapui rašinius pateikia mokiniai iš viso pasaulio.

Tarptautinis jaunimo epistolinio rašinio konkursas rengiamas nuo 1971-ųjų. Jį rengia Pasaulinės pašto sąjungos Tarptautinis biuras kartu su Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija UNESCO. Kitąmet viso pasaulio mokiniai bus pakviesti rašyti laiškus apie vandens vertę ir vertingumą.

Lietuvoje šį konkursą organizuoja AB Lietuvos paštas kartu su Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centru. Konkursą remia Susisiekimo bei Švietimo ir mokslo ministerijos.

 

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »