Plečiasi VU bendradarbiavimas su „Huawei“

Publikuota: 2012 m. liepos 29 d. sekmadienis

Liepos 25 d. Vilniaus universitetas ir Kinijos telekomunikacijų bendrovė „Huawei Technologies Co., Ltd“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią VU Fizikos fakulteto patalpose yra įsteigiama „Huawei įgaliotoji tinklų akademija (angl. – Huawei Authorized Network Academy, sutrumpintai HANA).

Sutartį pasirašė šiuo metu rektorių pavaduojantis Vilniaus universiteto akademinių reikalų prorektorius doc. dr. Juozas Galginaitis ir „Huawei Technologies Co., Ltd“ atstovybės Baltijos šalims vadovas Zhang Xibo.

Sutarties pasirašymo ceremonijoje J. Galginaitis pažymėjo, kad ši dvišalė bendradarbiavimo sutartis yra svarbus žingsnis intensyvinant verslo ir mokslo pasaulių bendradarbiavimą. Jis akcentavo, kad pasirašoma sutartis simbolizuoja ir tarpvalstybinį – Lietuvos ir Kinijos – bendradarbiavimą. „Partnerystėje su Huawei mes matome stiprias, ilgalaikes perspektyvas. Šiandien mes žengiame dar vieną žingsnį į priekį šia linkme“, – sakė prorektorius. J. Galginaitis. Pasak jo, tokio pobūdžio partnerystė atneš naudos ir Vilniaus universitetui, ir „Huawei Technologies Co., Ltd“ bendrovei.

Huawei atstovas Z. Xibo patikino, kad dvišalės sutarties su Vilniaus universitetu pasirašymas yra svarbus bendradarbiavimo ženklas. „Šiandien labai svarbi diena, nes Huawei yra viena stipriausių technologijų kompanijų – ypač telekomunikacijos srityje, o Vilniaus universitetas yra vienas seniausių Europos universitetų. Šiandien mes sujungiame savo pajėgumus, kad kartu priartintume ateitį – ir ne tik technologijų sferoje“, – sakė Z. Xibo.

Su naująja HANA akademija yra siejamos didelės viltys, todėl Fizikos fakultete šiai akademijai buvo paskirtos pačios geriausios erdvės dabartinės studentų bibliotekos patalpose. Kadangi HANA akademijos kol kas nėra nė vienoje iš Skandinavijos šalių ir net gretimoje Lenkijoje, todėl bus stengiamasi išnaudoti galimybę tapti tikru „Huawei“ mokymų centru visam šiaurės regionui. Šiame centre bus teikiamos įvairių telekomunikacijų technologijų mokymo paslaugos bei bus galima laikyti „Huawei“ sertifikavimo egzaminus ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių operatorių darbuotojams.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »