Popieriniai dienynai – nykstanti rūšis

Publikuota: 2015 m. vasario 10 d. antradienis

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, beveik 86 % Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų nebenaudoja popierinių dienynų. Todėl galima drąsiai teigti, kad informacinės technologijos yra neatsiejama moderniosios mokyklos dalis. 

Lietuvoje veikia 1200 bendrojo ugdymo mokyklų, iš kurių tik apie 14 % (172) nenaudoja jokio elektroninio dienyno. 90 % elektroninio dienynų nenaudojančių mokyklų yra itin mažos: jose mokosi iki 150 mokinių. Lietuvos mažosios bendrojo ugdymo įstaigos jungiasi ir mažėja mokyklų, todėl, tikėtina, kad daugės ugdymo įstaigų, naudojančių elektroninį dienyną.

Lietuvoje veikia keturi elektroniniai dienynai, iš kurių patys didžiausi yra „Tavo mokykla“ ir „Mano dienynas“. Jie naudojami 91 % mokyklų, kuriose įdiegtas elektroninis dienynas. Šie dienynai patogūs ir pažangūs dėl kelių priežasčių: taupo laiką, užtikrina saugų bendravimą tarp mokytojų ir mokinių tėvų. „Patys tėvai skatina mokytojus nepamiršti pildyti dienyną ir džiaugiasi, kad gali matyti pamokų temas, namų darbus. Tėvai gali ne tik efektyviau sekti savo vaikų pažymius, lankomumą, bet ir džiaugtis jų pasiekimais“, – teigė Utenos Krašuonos progimnazijos mokytoja Jolanta Baronienė.

„Elektroninis dienynas būtinas, nes informacinės technologijos – tai XXI amžiaus šaukliai. Galimybė prisijungti prie dienyno visame pasaulyje ypač svarbi dabar, kai žmonės itin paprastai ir dažnai keliauja, todėl daugėja prisijungimų tėvų, esančių užsienyje“, – sakė UAB „Nacionalinis švietimo centras“ vadovas Marius Pugačiauskas. Vis daugiau elektroninių dienynų vykdo tarptautinę plėtrą, t. y. dienynai yra pritaikomi kelių šalių švietimo sistemoms. „Mano dienynas“ šiuo metu vykdo tarptautinę plėtrą Vokietijos, Albanijos ir Gruzijos mokyklose. UAB „Nacionalinis švietimo centras“ rinkodaros ir plėtros vadovės Ernestos Doroškevičienės teigimu, tokios elektroninės sistemos plėtra nėra lengva, nes reikia ištirti informacinių technologijų pažangą rinkoje ir ypač švietimo sektoriuje bei apskritai didelių, kol kas pačios įmonės, investicijų. „Vis dėlto elektroninių dienynų plėtra naudinga tiek mokykloms, tiek visam Lietuvos eksportui“, – džiaugėsi ji.

Anot įmonės vadovo, informacinės technologijos ir socialiniai tinklai sujungia milijonus žmonių iš skirtingų pasaulio vietų ir greitai taip nutiks su elektroniniais dienynais. „Ne tik mokyklos galės dalytis patirtimi, bet ir tėvai galės bendrauti su kitais tėvais iš užsienio, sužinoti, pavyzdžiui, apie juos dominančią mokyklą, o mokiniai galės plėsti akiratį, pažindami kitas šalis“, – savo vizija dalijosi M. Pugačiauskas.

Ilgainiui įprantame visą mus dominančią informaciją rasti interneto privačiose ir viešose paieškos sistemose, o elektroniniuose dienynuose ieškoti ir su mokykla susijusių dokumentų ar duomenų. Atsižvelgiant į naujausias socialines ir informacinių technologijų tendencijas bei ekologijos svarbą, akivaizdu, kad popieriniai dienynai ir pažymių knygelės neatitinka šiuolaikinio žmogaus poreikių ir vieną dieną papildys muziejų ekspozicijų gretas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »