Prasideda stojančiųjų į aukštąsias mokyklas registracija

Publikuota: 2012 m. birželio 1 d. penktadienis

Norintieji studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose nuo birželio 1 d. gali teikti prašymus. Bendrojo priėmimo prašymai priimami tik internetu Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) informacinėje sistemoje iki liepos 23 d. 17 val.

Šiais metais prašymų registracijos įmokos nėra. Nemokamas ir prašyme nurodytų pageidavimų koregavimas. Visą informaciją apie bendrąjį priėmimą teikia LAMA BPO centrinė būstinė Kaune ir LAMA BPO punktai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje ir Utenoje, kuriuose registruojami užsienyje baigusiųjų dokumentai ir įvedami anksčiau negu 2010 metais Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas baigusiųjų brandos atestatų pažymiai. Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklas 2010, 2011 ir 2012 m. baigusiems stojantiesiems atestatų duomenų pateikti nereikia – jie gaunami tiesiai iš valstybinių duomenų bazių.

Bendrajame priėmime šiemet dalyvauja 45 valstybinės ir privačios aukštosios mokyklos: 21 universitetas ir 24 kolegijos. Priėmimas vienu metu vyksta ir į universitetus, ir į kolegijas. Prašyme galima nurodyti iki 12 pageidavimų į visas aukštųjų mokyklų studijų programas.

Numatoma, kad šiais metais į valstybės finansuojamas studijų vietas bus priimta ne mažiau kaip 17,2 tūkst. pirmakursių: 9 tūkst. – į universitetus ir 8,2 tūkst. – į kolegijas. Pasirinkusieji mokamas studijas gali gauti studijų stipendiją. Valstybės finansavimas stojantiesiems skiriamas pagal mokyklos baigimo rezultatus, brandos egzaminų įvertinimus, stojamuosius egzaminus, pasiekimus olimpiadose ir sporte.

Bendrąjį priėmimą sudaro pagrindinis ir papildomas priėmimas. Pagrindinis priėmimas skiriamas į du etapus. Pirmajame etape stojančiajam pasiūloma valstybės finansuojama ir mokama vieta, jei tokią nurodė prašyme. Studijų stipendija bus skiriama studentams, kurie pagal Geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo tvarką bus surinkę aukščiausius konkursinius balus, t. y. geriausiems, įstojusiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas.

Stojantysis, gavęs kvietimą, gali jį priimti arba atmesti ir dalyvauti kitame etape. Antrajame galima koreguoti prašyme įrašytų pageidavimų eiliškumą. Naujų studijų programų arba jų finansavimo pobūdžio pakeisti negalima. Po pagrindinio priėmimo etapo likus laisvoms studijų vietoms organizuojamas papildomas priėmimas. Jame gali dalyvauti tik prašymą pagrindiniame priėmime teikę stojantieji.

Pildydami prašymą stojantieji į menų studijų srities ir pedagogikos kvalifikaciją suteikiančias studijas, dar turės išlaikyti stojamąjį egzaminą arba praeiti motyvacijos įvertinimą. Stojantieji, neišlaikę stojamojo egzamino, negali dalyvauti konkurse į valstybės finansuojamą vietą arba gauti studijų stipendiją. Stojantiesiems į pedagogikos kvalifikaciją suteikiančias studijų programas motyvacijos įvertinimas yra privalomas. Už teigiamą motyvacijos įvertinimą pridedami 1 arba 2 papildomi balai. Motyvaciją įvertinus nuliu, stojantieji gali toliau dalyvauti konkurse į nurodytas studijų programas, tačiau papildomų balų jiems nebus pridėta.

Pagrindinė stojamųjų egzaminų ir motyvacijos vertinimo sesija vyks birželio 19 – liepos 4 d. Į menų studijų srities arba pedagogo kvalifikaciją suteikiančias studijų programas registruotis ir užpildyti prašymą reikia ne vėliau kaip 24 val. iki jiems reikiamo laikyti stojamojo egzamino arba motyvacijos įvertinimo pradžios. Stojamojo egzamino rezultatai stojantiesiems bus skelbiami LAMA BPO informacinėje sistemoje stojančiojo užpildytame prašyme.

Bendrojo priėmimo pirmojo etapo rezultatai paaiškės liepos 27 d. iki 11 val., o antrojo – rugpjūčio 3 d. iki 17 val. Rugpjūčio 11–13 d. bus pasirašytos paskutinės sutartys tarp pakviestųjų studijuoti ir aukštųjų mokyklų.

Bendrąjį priėmimą Lietuvos švietimo ir mokslo ministro įgaliojimu vykdo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Išsamios informacijos apie bendrąjį priėmimą, studijų programų sąrašą, stojamųjų egzaminų ir motyvacijos vertinimo laikymo datas ieškokite LAMA BPO tinklalapyje www.lamabpo.lt

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »