Prezidentė atidarys CERN parodą ir du mokslo centrus

Publikuota: 2016 m. kovo 15 d. antradienis

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį, kovo 15 d., 11 val. kartu su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria Saulėtekio slėnyje (Saulėtekio al. 3) atidarys du pažangiausius Baltijos jūros regione mokslinių tyrimų centrus ir Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos CERN parodą.

Saulėtekio slėnyje įsikūrę Jungtinis gyvybės mokslų bei Nacionalinis fizinių ir technologijų mokslų centrai yra vieni moderniausių regione, juose vykdomi pasaulinio pripažinimo sulaukę moksliniai tyrimai. Šiuose centruose bus atliekami unikalūs medicinos, biotechnologijų, gydymo lazeriais, vėžio diagnostikos ir prevencijos bei kiti žmonijos ateičiai svarbūs tyrimai.

Lietuva yra viena iš lyderių gyvybės mokslų srityje Europoje. Šiuo metu Lietuvoje 1 mln. gyventojų tenka net 8 kuriami vaistai – tai yra 4 kartus daugiau nei visos Europos mastu. Iš viso Lietuvoje gyvybės mokslų srityje veikia daugiau kaip 90 kompanijų.

Lietuva išlieka viena pažangiausių lazerių gamintojų pasaulyje. Mūsų šalyje pagaminti mokslo lazeriai sudaro apie 10 proc. pasaulinės rinkos, o Lietuvos lazerių sektorius kasmet auga net 20 procentų. Lietuvos fizikų išradimai jau dabar taikomi kuriant moderniausią pasaulio techniką, šiuo metu vyksta bandymai vėžio diagnostikos, dokumentų apsaugos srityse.

Šie centrai bus atidaromi drauge su Prezidentės globojama Europos branduolinių tyrimų centro CERN paroda Lietuvoje. Tokia paroda per metus apkeliauja tik dvi valstybes, todėl šaliai yra didelė garbė savo šalyje rengti CERN parodą. Ši paroda Vilniuje veiks 3 mėnesius, joje bus eksponuojamas didžiojo dalelių greitintuvo modelis. Parodoje žmonės galės susipažinti su pačiais moderniausiais tyrimais, visatos atsiradimo raida.

Lietuva yra pateikusi paraišką dėl asocijuotos narystės CERN, kuri yra didžiausia ir moderniausia branduolinių mokslų laboratorija pasaulyje. Narystė šioje mokslinių tyrimų organizacijoje skatina inovacijų plėtrą ir yra tiesiogiai susijusi su naryste EBPO.

Renginyje taip pat dalyvaus buvęs CERN generalinis direktorius Dietrichas Heueris, CERN direktorė tarptautiniam bendradarbiavimui Charlotte Warakaule, VU ir VGTU rektoriai, akademinė bendruomenė.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »