Rektorius prof. A. Žukauskas puoselės tradicijas ir VU ves į modernią ateitį

Publikuota: 2015 m. balandžio 2 d. ketvirtadienis

Vilniaus universitete iškilmingai inauguruotas VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

VU Šv. Jonų bažnyčioje naujasis rektorius prisiekė universitetui ir visai jo bendruomenei. Laikantis tradicijų VU Tarybos pirmininkė Ingrida Šimonytė ir Senato pirmininkė prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė išrinktajam rektoriui įteikė valdžios simbolius: togą – kad tinkamai tęstų garbingas savo pirmtakų tradicijas, peleriną – kad rūpestingai globotų visą universiteto bendruomenę, grandinę – kad jungtų ir vienytų visus universiteto narius, kepurę – kad garbingai atstovautų universiteto bendruomenei, skeptrą – kad tinkamai vadovautų universitetui ir didįjį VU antspaudą – kad saugotų universiteto teises ir laisves.

Į iškilmes atvyko Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, VU garbės daktaras Valdas Adamkus, kadenciją baigęs rektorius profesorius Benediktas Juodka, Lietuvos universitetų rektoriai, VU bendruomenės nariai ir kiti svečiai.

A. Žukauskas savo inauguracinėje kalboje sakė sieksiąs suteikti senajai Alma Mater apibrėžtą kokybinės plėtros vektorių, kurio pagrindas – universiteto istorija ir tradicijos, o smaigalys nukreiptas į modernią ateitį ir sėkmę. „Mūsų pagrindiniu kelrodžiu išliks Vilniaus universiteto nuolatinė egzistavimo priežastis, apibrėžta jo misijoje: iš praeities kylanti, dabarties iššūkių skatinama ir ateities kartoms perduodama nepaneigiama universiteto pareiga ir neatimama teisė stiprinti Lietuvos ir pasaulio pažintines ir kūrybines galias, puoselėti akademines ir kitas dvasines bei socialines vertybes, ugdyti aktyvius ir atsakingus Lietuvos valstybės piliečius ir visuomenės lyderius.“ Rektorius žadėjo, kad įgyvendinti darbai universitetui suteiks kokybinės plėtros pagreitį, padidins jo konkurencingumą ir patrauklumą, padės sparčiau reaguoti į besikeičiančią aplinką globalizacijos sąlygomis ir tapti labiau socialiai atsakingais.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama su atsakingomis ir garbingomis pareigomis, naująjį vadovą paskatino išlaikyti šio svarbiausio Lietuvos švietimo, kultūros, baltistikos ir mokslo pasiekimų židinio reikšmę ir vardą, svarbų ne tik Lietuvai, bet ir Europai: „Labai tikiuosi, kad šis universitetas laikys tą kokybės, tą vardo skambumo kartelę taip aukštai, kad galėtume didžiuotis, kad jis buvo ir liks vienas svarbiausių europinių universitetų, nuo kurio priklausys ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos mokslo, pasiekimų ir išsivystymo ateitis.“

Premjeras Algirdas Butkevičius pabrėžė tikįs, kad šis rektorius toliau puoselės universiteto tradicijas, plėtos aukšto lygio studijas ir mokslo tyrimus ir sieks tarptautinio pripažinimo. „Linkiu jums vadovavimo išminties, kūrybinės drąsos, dvasios tvirtybės ir kolegų palaikymo. Tikiu, kad asmeniniu pavyzdžiu, darbštumu, pasiryžimu siekti užsibrėžtų tikslų ir atsidavimu sutelksite universiteto mokslininkus, dėstytojus, studentus ir administraciją darniam, kilniam darbui“, – sveikinimo kalbą baigė Ministras Pirmininkas.

Buvęs universiteto rektorius prof. Benediktas Juodka priminė, kad būti šio universiteto rektoriumi yra didelė garbė, bet ir dar didesnė atsakomybė. Jis ypatingas tuo, kad čia vienu metu kuriamos, kaupiamos ir skleidžiamos žinios. „Paskutinius 15 metų, kai Lietuvoje reitinguojami universitetai, Vilniaus universitetas visada buvo geriausias Lietuvos universitetas. Linkiu, kad ir toliau jis tokiu liktų“, – nuoširdžiai kalbėjo B. Juodka.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė inauguracijos proga naujajam rektoriui perdavė sveikinimą ir gėlių puokštę.

Prof. A. Žukauskas yra 85-asis VU rektorius nuo universiteto įkūrimo. VU Taryba seniausios Lietuvos aukštosios mokyklos vadovą fiziką A. Žukauską išrinko kovo 12 d. Iki tol laikinai universitetui vadovavo prof. Jūras Banys.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »