Rektorius prof. A. Žukauskas puoselės tradicijas ir VU ves į modernią ateitį

Publikuota: 2015 m. balandžio 2 d. ketvirtadienis

Vilniaus universitete iškilmingai inauguruotas VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

VU Šv. Jonų bažnyčioje naujasis rektorius prisiekė universitetui ir visai jo bendruomenei. Laikantis tradicijų VU Tarybos pirmininkė Ingrida Šimonytė ir Senato pirmininkė prof. Dainora Pociūtė-Abukevičienė išrinktajam rektoriui įteikė valdžios simbolius: togą – kad tinkamai tęstų garbingas savo pirmtakų tradicijas, peleriną – kad rūpestingai globotų visą universiteto bendruomenę, grandinę – kad jungtų ir vienytų visus universiteto narius, kepurę – kad garbingai atstovautų universiteto bendruomenei, skeptrą – kad tinkamai vadovautų universitetui ir didįjį VU antspaudą – kad saugotų universiteto teises ir laisves.

Į iškilmes atvyko Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, VU garbės daktaras Valdas Adamkus, kadenciją baigęs rektorius profesorius Benediktas Juodka, Lietuvos universitetų rektoriai, VU bendruomenės nariai ir kiti svečiai.

A. Žukauskas savo inauguracinėje kalboje sakė sieksiąs suteikti senajai Alma Mater apibrėžtą kokybinės plėtros vektorių, kurio pagrindas – universiteto istorija ir tradicijos, o smaigalys nukreiptas į modernią ateitį ir sėkmę. „Mūsų pagrindiniu kelrodžiu išliks Vilniaus universiteto nuolatinė egzistavimo priežastis, apibrėžta jo misijoje: iš praeities kylanti, dabarties iššūkių skatinama ir ateities kartoms perduodama nepaneigiama universiteto pareiga ir neatimama teisė stiprinti Lietuvos ir pasaulio pažintines ir kūrybines galias, puoselėti akademines ir kitas dvasines bei socialines vertybes, ugdyti aktyvius ir atsakingus Lietuvos valstybės piliečius ir visuomenės lyderius.“ Rektorius žadėjo, kad įgyvendinti darbai universitetui suteiks kokybinės plėtros pagreitį, padidins jo konkurencingumą ir patrauklumą, padės sparčiau reaguoti į besikeičiančią aplinką globalizacijos sąlygomis ir tapti labiau socialiai atsakingais.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama su atsakingomis ir garbingomis pareigomis, naująjį vadovą paskatino išlaikyti šio svarbiausio Lietuvos švietimo, kultūros, baltistikos ir mokslo pasiekimų židinio reikšmę ir vardą, svarbų ne tik Lietuvai, bet ir Europai: „Labai tikiuosi, kad šis universitetas laikys tą kokybės, tą vardo skambumo kartelę taip aukštai, kad galėtume didžiuotis, kad jis buvo ir liks vienas svarbiausių europinių universitetų, nuo kurio priklausys ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos mokslo, pasiekimų ir išsivystymo ateitis.“

Premjeras Algirdas Butkevičius pabrėžė tikįs, kad šis rektorius toliau puoselės universiteto tradicijas, plėtos aukšto lygio studijas ir mokslo tyrimus ir sieks tarptautinio pripažinimo. „Linkiu jums vadovavimo išminties, kūrybinės drąsos, dvasios tvirtybės ir kolegų palaikymo. Tikiu, kad asmeniniu pavyzdžiu, darbštumu, pasiryžimu siekti užsibrėžtų tikslų ir atsidavimu sutelksite universiteto mokslininkus, dėstytojus, studentus ir administraciją darniam, kilniam darbui“, – sveikinimo kalbą baigė Ministras Pirmininkas.

Buvęs universiteto rektorius prof. Benediktas Juodka priminė, kad būti šio universiteto rektoriumi yra didelė garbė, bet ir dar didesnė atsakomybė. Jis ypatingas tuo, kad čia vienu metu kuriamos, kaupiamos ir skleidžiamos žinios. „Paskutinius 15 metų, kai Lietuvoje reitinguojami universitetai, Vilniaus universitetas visada buvo geriausias Lietuvos universitetas. Linkiu, kad ir toliau jis tokiu liktų“, – nuoširdžiai kalbėjo B. Juodka.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė inauguracijos proga naujajam rektoriui perdavė sveikinimą ir gėlių puokštę.

Prof. A. Žukauskas yra 85-asis VU rektorius nuo universiteto įkūrimo. VU Taryba seniausios Lietuvos aukštosios mokyklos vadovą fiziką A. Žukauską išrinko kovo 12 d. Iki tol laikinai universitetui vadovavo prof. Jūras Banys.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »