Robotai – žemės ūkio darbininkai?

Publikuota: 2011 m. balandžio 27 d. trečiadienis

Laikai, kai fermeriai ir ūkininkai plušėdavo diena iš dienos, gali baigtis – prognozuojama, kad greitu metu ūkininkų skaičius gali sumažėti, nes jų darbą atliks specialiai tam pritaikyti robotai.

Manoma, kad beveik visus žemės ūkio darbus galės atlikti robotai, kurie atpažins, purkš, skins tokį derlių, kaip pipirai, vynuogės, obuoliai. Europos ir Izraelio mokslininkai intensyviai dirba ties pramoninių robotų, pritaikytų ūkiui, projektu, kuris, jų nuomone, palengvins ūkio darbininkų darbą: jiems nereikės purkšti augalų chemikalais, nes šis procesas kelia pavojų žmogaus sveikatai. Beje, naudojant automatinę robotų valdomą purškimo sistemą, pesticidų kiekį būtų galima sumažinti iki 80 proc., o robotai pasiektų tokias vietas, kurių darbininkai negali pasiekti.

Mokslininkai jau 20 metų bando sukonstruoti robotus, kurie pagelbėtų atliekant žemės ūkio darbus. Šiuo metu, pasak Izraelio Ben-Gurion universiteto atstovo Yael Edan, ūkininkai naudoja nemažai šiuolaikinių modernių technologijų savo ūkiuose: traktorių ir kombainų, kuriuos valdo ir vairuoja robotai, melžimo aparatų. Tačiau dėl besikeičiančių aplinkos sąlygų dar nebuvo sukonstruoti tam tikroms daržovėms apdoroti tinkantys robotai. Be to, kiekvieno augalo vaisius dažnai būna skirtingo dydžio, formos, spalvos, todėl esant skirtingam apšvietimui jie atrodo vis kitaip ir būtų sunku kompiuterį suprogramuoti rinkti tik tam tikros rūšies produktus.

Todėl Europos mokslininkai kuria naują, jutiklinę sistemą, kuri padidintų kompiuterio gebėjimą atskirti tam tikrus objektus. Mokslininkai planuoja naudoti didelės raiškos kameras, kurios sugebėtų pažinti ir suskaičiuoti šviesos bangos ilgį, sklindantį nuo objekto. Taip pat ketinama tobulinti ne tik įvairius jutiklius ir programas, bet ir roboto „smegenis“, kurios įsimins daromas klaidas ir jų daugiau nebekartos. Yael Edan atskleidė, kad jau yra sukurtas algoritmas, kuris atpažįsta formas, net jeigu jos yra sunkiai atpažįstamos. Mokslininkų teigimu, projektas įgauna pagreitį ir greitu metu galima tikėtis akivaizdžių rezultatų.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »