Robotai, galintys skraidyti būriu

Publikuota: 2011 m. spalio 14 d. penktadienis

Lozanos politechnikos instituto tyrėjai kartu su įmone „senseFly“ sukūrė robotus, kurie gali skraidyti būriu. Tam jie pasinaudojo dar 1986 metais atrastu algoritmu, skaičiuojančiu kūnų judėjimą trimatėje erdvėje, kai kiekvienas būrio narys bendrauja tik su savo artimiausiu kaimynu ir visai nieko nežino apie kitų būrio narių judėjimą. Įdomiausia, kad toks algoritmas leido gana tiksliai atkurti paukščių būrio judėjimą.

Skraidantys aparatai turėjo tik standartinius elektronikos modulius - mikrokompiuterius su Linux operacine sistema, Wi-Fi ryšį bendravimui su kitais būrio nariais, autopilotą, turintį tik giroskopą ir du slėgio sensorius ir kontroliuojantį aukštį ir posūkius, ir GPS sistemą skrydžio vietos nustatymui bei orientavimuisi.

Jie buvo užprogramuoti skristi vienodu greičiu ir laikytis netoli vienas kito, vėliau bandymų metu buvo įvesta ir galimybė migruoti į nurodytą zoną. Tyrėjai teigia, kad toks skraidančių robotų būrys labai tiktų rinkti duomenis žemėlapiams ir paieškos misijoms. Kol kas bandymai atliekami su 10 robotų, tačiau kompiuterinio modeliavimo rezultatai rodo, kad tokiame būryje galėtų saugiai skristi ir iki 100 narių.

Robotai turi nedidelį elektros variklį,kuriam akumuliatoriaus energijos pakanka 30 minučių skrydžio, jų sparnų mojis - 80 centimetrų, svoris - 420 gramų.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »