Saugaus interneto savaitė: saugiai elgtis internete vaikus mokys 35 specialistai

Publikuota: 2016 m. vasario 8 d. pirmadienis

Lietuvos mokyklose prasideda Saugaus interneto savaitė. Jos metu daugiau nei 25 įmonių specialistai vyks į susitikus su moksleiviais, kurių metu pasakos apie saugų bendravimą ir naršymą internete. Išmanieji įrenginiai kasdien lydi ir vyresnių, ir jaunesnių klasių moksleivius, tačiau žinių apie galimas grėsmes ir asmeninių duomenų apsaugą jiems trūksta, – įsitikinę Saugaus interneto savaitės organizatoriai.

„Mobiliosios programėlės, naršymas internete ir bendravimas socialiniuose tinkluose jau tapo vaikų kasdienybe – išmaniaisiais telefonais nevaržomai naudojasi net pradinių klasių auklėtiniai. Todėl kalbėdami su vaikais apie saugumą, privalome juos įspėti ir apie grėsmes virtualioje erdvėje: virusus, asmeninių duomenų pasisavinimą, netgi identiteto vagystės galimybę. Suprantame, jog mokytojams ir tėveliams apie tai kalbėti gali trūkti žinių, todėl kasmet į pagalbą kviečiame IT specialistus, kurie apie kibernetinį saugumą tiesiogiai kalbasi su vaikais“, sako Saugaus interneto savaitę kartu su partneriais organizuojančios profesinio orientavimo iniciatyvos „Kam to reikia?!“ direktorė Rūta Radzevičiūtė.

R. Radzevičiūtė atkreipia dėmesį, kad problemų gali sukelti net ir vaikų pamėgtos mobiliosios programėlės: „Tikėdamiesi atsisiųsti populiaraus žaidimo programėlę, kartu su ja į mobilųjį telefoną vaikai gali įdiegti ir virusą. Šis virusas, pavyzdžiui, gali kaupti mūsų asmeninius duomenis, kurie būtų panaudojami komerciniais tikslais. Taip pat dėl telefone esančio viruso vaikui gali būti rodoma žalingo turinio reklama. Apie šias ir kitas grėsmes vaikai turėtų sužinoti kuo anksčiau“, įsitikinusi ji.

Saugaus interneto savaitės dalyviai su mokiniais taip pat kalbės apie patyčias. Pasak  „Kam to reikia?!“ direktorės, virtualių patyčių problema kasmet tampa vis aktualesnė, nes tarp bendraamžių pasitaikantis žeminantis elgesys jau persikėlė ir į socialinius tinklus. Susitikimų metu praktikai kalbės apie galimas įvairias patyčių pasekmes ir pagarbaus elgesio internete svarbą.

Savo sričių profesionalai važiuoja į mokyklas pasakoti apie savo profesijas, priima mokinius į savo darbą vienai dienai „šešėliauti“ arba pasikviečia į ekskursiją įmonėje ar organizacijoje pamatyti, kuo gyvena ir ką veikia viena ar kita įmonė ar įstaiga. Šiandien prie šios programos prisijungusios daugiau nei 495 įmonės bei 915 mokyklų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Nacionalinė karjeros savaitė: ieškodami jaunųjų talentų darbuotojai aplankys 300 šalies mokyklų

Lietuvoje prasidėjo Nacionalinė karjeros savaitė. Visą savaitę darbuotojai savanoriai iš daugiau nei 130 organizacijų susitiks su moksleiviais iš 300 mokyklų. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »