Šiemet vaikai perskaitė keturis kartus daugiau knygų nei pernai

Publikuota: 2013 m. spalio 14 d. pirmadienis

Uoliausiais Lietuvos mažaisiais skaitytojais tapo trys berniukai – du septynmečiai ir aštuonmetis – perskaitę daugiau nei po 200 knygų. Iš viso šalies vaikai per vasarą perskaitė daugiau nei 120 tūkst. knygų. Tai paaiškėjo šiandien Vilniuje vykusios Knygų medžių šventės metu, į kurią išsiaiškinti 12 daugiausiai knygų perskaičiusių vaikų susirinko vaikai iš visos Lietuvos. Ši iniciatyva – įmonių grupės „Alma littera“ inicijuoto skaitymo skatinimo projekto „Augu skaitydamas“ dalis. 

Visą vasarą šalies vaikai buvo kviečiami skaityti kuo daugiau knygų, klijuoti lapelius su jų pavadinimais ant simbolinių Knygų medžių ir taip juos „auginti“. Renginio metu paskelbti ir apdovanoti 12 daugiausiai vasarą skaičiusių – didžiausius Knygų medžius išauginusių – vaikų. Pirmąją vietą šiuose apdovanojimuose laimėjęs septynmetis Domas Gintautas iš Panevėžio sakė, kad skaityti išmoko sulaukęs vos trejų metų.

„Per dieną dabar perskaitau nuo penkiasdešimt iki šimto knygos puslapių. Lankau muzikos mokyklą, karatė būrelį, anglų kalbos mokyklėlę, o visą likusį laisvą laiką skiriu knygoms. Mėgstu žaisti ir kompiuteriu, bet knygas skaityti patinka labiau. Mėgstamiausios iki šiol mano skaitytos knygos yra „Hario Poterio“ serija ir „Danuko Dunduliuko nuotykiai“, – pasakojo panevėžietis D. Gintautas, kuris sulaukęs septynerių metų iš karto pradėjo eiti į antrą klasę.

Įdomu tai, kad ir praėjusiais metais projekto „Augu skaitydamas“ apdovanojimuose pirmoji vieta atiteko panevėžietei. Antrąją vietą šiemet laimėjo aštuonmetis Nojus Jokūbaitis iš Radviliškio, o trečiąją – septynmetis Titas Staišiūnas iš Kauno. Kiti į laimingųjų dvyliktuką patekę vaikai – iš Alytaus, Jurbarko, Plungės, Vilniaus ir Klaipėdos.

„Sulaukę tiek daug sužaliavusių Knygų medžių iš visos Lietuvos miestų ir miestelių, itin atsakingai skaičiavome jų lapelius. Juos sudėję, išsiaiškinome, kad šiais metais Knygų medžius grąžinę vaikai iš viso perskaitė net 120 tūkst. knygų – keturis kartus daugiau nei pernai. Kadangi šiemet vaikai taip noriai dalyvavo projekte, jis jau tampa gražia tradicija, įpareigojančia mus ir toliau skatinti vaikus skaityti“, – sakė Agnė Dvarionienė, įmonių grupės „Alma littera“ viešųjų ryšių projektų vadovė.

Iš viso per vasarą projekte dalyvavę vaikai atsiuntė daugiau nei 9 tūkst. Knygų medžių. Šiemet, kaip ir pernai, uoliausiai „augo skaitydami“ aštuonerių-devynerių metų vaikai – jie atsiuntė maždaug pusę visų grąžintų Knygų medžių. Daugiausiai plakatų sulaukta iš Vilniaus, Kauno ir Panevėžio – šiuose miestuose gyvenantys vaikai ir perskaitė daugiausiai knygų. Nedaug nuo Panevėžio atsiliko ir Šakių miesto vaikai, perskaitę daugiau nei 10 tūkst. knygų. Praėjusiais metais į trejetuką patekę klaipėdiečiai šiemet liko penktoje vietoje.

12 didžiausius Knygų medžius „užauginusių“, t. y. daugiausiai skaitančių Lietuvos vaikų, kurie buvo paskelbti šventės metu, pakviesti dalyvauti projektui „Augu skaitydamas“ skirtoje LRT televizijos laidoje „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. Čia jie, atsakinėdami į klausimus, susijusius su knygomis, varžysis dėl uoliausio Lietuvos skaitytojo titulo ir kelionės į Hario Poterio pramogų parką Londone dviem asmenims. Laida bus transliuojama lapkričio 8 d.

Knygų medžiai – specialūs plakatai su pavaizduotu simboliniu knygų medžiu – šiemet jau antrus metus iš eilės buvo nemokamai dalijami miesto bibliotekose ir knygynuose „Pegasas“. Iš viso per vasarą vaikams išdalinta beveik 80 tūkst. plakatų. Atėjus rudeniui, vaikai buvo kviečiami sužaliavusius Knygų medžius grąžinti į knygynus, kur buvo skaičiuojami lapeliai su perskaitytų knygų pavadinimais ir renkami uoliausi skaitytojai.

Projektas „Augu skaitydamas” – tai įmonių grupės „Alma littera” iniciatyva, kuria siekiama įgyvendinti viziją „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“. Projekto tikslas – padėti tėvams formuoti vaikų skaitymo įpročius, ugdyti skaitymo įgūdžius bei paversti skaitymą mėgstamu užsiėmimu ir tokiu būdu užtikrinti geresnę jų ateitį.

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »