Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Publikuota: 2017 m. lapkričio 3 d. penktadienis

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. Projekto organizatoriai siekia suburti rekordinę – 26 jaunų, motyvuotų lyderių kartą, kurie dvejus metus dirbdami mokytojais inicijuotų teigiamus pokyčius klasėje, mokykloje ir bendruomenėje. Prisijungti kviečiami aukštąjį universitetinį išsilavinimą turintys žmonės iki 35 m., pedagogo kvalifikacija nebūtina.

Dalyvauti programoje paprastai renkasi 30–35 m. žmonės, baigę studijas, sėkmingai darantys karjerą, dažniausiai jau sukūrę šeimas ir auginantys vaikus.

Giedrė Slivko, profesionali programuotoja, valdžiusi sudėtingus projektus ir konsultavusi Lietuvos bendroves, teigia, kad mokyti norėjo jau labai seniai, o tvirtai nusprendusi grįžti į mokyklą, pasirinko programą „Renkuosi mokyti!“. Nuo šių metų rugsėjo 1 d. ji – IT mokytoja Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijoje. „Labai norėčiau, kad kiekvienas mokytojas, kuris dirba mokykloje, vėl atrastų savyje tikėjimą mokiniais, atiduotų mokymąsi vaikų atsakomybėn, nes tai yra jų pareiga. Dažnas burnojimas, kad vaikai dabar nebe tokie, yra visiška netiesa. Kai su jais bendrauju pagarbiai, su pasitikėjimu ir atsakomybe, tada jie taip ir elgiasi. Ir jie tą vertina. Taip pat norėčiau, kad mokytojai neapsiribotų vien savo dalyku, plėstų pasaulėžiūrą”, – pirmuosius mėnesius mokykloje apibūdina „Renkuosi mokyti!“ mokytoja.

Kita tradiciškai gausi programos dalyvių grupė – neseniai studijas baigę universitetų absolventai, dažnai pasirenkantys mažesnių miestelių mokyklas. Vien šiais metais net 5 sostinėje studijas baigę programos dalyviai išvyko mokytojauti į Šiaulius, Šilalę, Raseinius, šalia jų esančią Viduklę.

Ne tokia džiuginanti tendencija – į programą vis sunkiau pritraukti gamtos ir tiksliųjų mokslų studijų atstovus. „Kviečiame prisijungti visų studijų krypčių absolventus, visgi mokyklų poreikiai aiškiai rodo – šiuo metu joms ypač trūksta matematikos, fizikos, chemijos, biologijos, IT mokytojų. Daug kalbame apie išmaniąją Lietuvą, Lietuvą kaip startuolių ir gamtos mokslų centrą, tačiau ugdyti būsimus inovatorius ir sudominti vaikus šia sritimi turime dar mokykloje, o tai gali padaryti įkvepiantis mokytojas“, – sako projekto vadovė S. Lazdauskaitė.

Atrankoje į projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ dalyvauja ir mokyklos, kurioms sukurta išsami mokymų ir kaitos programa.

Šiuo metu projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ įgyvendinamas 14 mokyklų visoje Lietuvoje, jose dirba 14 „Renkuosi mokyti!“ mokytojų, atrinktų iš daugiau kaip 250 kandidatų. Prisijungti prie naujo projekto etapo mokyklos ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojai gali užpildydami atrankos anketas www.renkuosimokyti.lt iki vasario 5 d. („Renkuosi mokyti!“ mokytojai) ir vasario 26 d. (mokyklos).

Daugiau informacijos: Kornelija Kunigonytė, programos komunikacijos koordinatorė, el. p. kornelija@renkuosimokyti.lt, tel. 8 682 62 448.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Šalies pedagogams – nemokama galimybė tobulėti

Šalies mokyklose prasidedant moksleivių atostogoms, mokytojai ir mokyklų vadovai kviečiami pasinaudoti unikalia galimybe tobulinti savo profesines kompetencijas – įgyti skaitmeninio raštingumo ir pokyčių valdymo įgūdžių, sužinoti apie naujausius mokymo metodus bei kūrybingą jų ta... skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »