Studentai kviečiami į simuliaciją apie ES energetiką

Publikuota: 2013 m. rugsėjo 7 d. šeštadienis

Rugsėjo 19 d. VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28, II a.) 9.30 val. vyks susitikimas su Lietuvos ir užsienio energetikos politikos ekspertais bei simuliacija tema „Europos Sąjungos energetika: saugumas vienovėje“.

Renginį organizuoja VDU Energetinio saugumo tyrimų centras, Politikos mokslų ir diplomatijos fakultetas, Notre Europe Žako Deloro institutas, Atlanto sutarties Lietuvos bendrija ir Akademinis politologų klubas.

Simuliacijoje vyks neformalaus ES Tarybos transporto, telekomunikacijos ir energetikos komiteto posėdis. Renginio dalyviai atstovaus 28 Europos Sąjungos valstybėms narėms ir Europos Komisijai, atliks ES valstybių ministrų ar Europos Komisijos atstovų vaidmenis. Simuliacijos pagrindu taps diskusijos apie galimybes stiprinti ES narių bendradarbiavimą energetikos sektoriuje. Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Lietuva simuliacijos metu pristatys rengiamą rezoliuciją, vėliau bus pristatytos Europos Komisijos ir valstybių narių ministrų pozicijos, bus pateikiami pasiūlymai dėl rezoliucijos. Visa tai vainikuos darbas grupėse derinant valstybių narių pozicijas ir rezoliucijos tekstą bei ES valstybių narių ministrų balsavimas. Kadangi rezoliucijos teksto patvirtinimui būtinas vieningas pritarimas, simuliacijos dalyviai turės aktyviai bendradarbiauti.

„2013 m. antrąjį pusmetį Lietuva pirmininkauja ES Tarybai ir tai yra dar vienas svarbus žingsnis šalies istorijoje. Rugsėjo 19 d. vyksianti simuliacija yra skirta šiai iškiliai progai paminėti ir atkreipti dėmesį į aktualią problemą – ES energetinį saugumą. Mes tikimės, kad dalyvavimas simuliacijoje „Europos Sąjungos energetika: saugumas vienovėje“ padės Lietuvos aukštųjų mokyklų studentams pagilinti žinias apie ES, susipažinti su ES Tarybos veiklos specifika ir turiningai praleisti laiką“, – teigė Akademinio politologų klubo pirmininkas Edgaras Šimulevičius.

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »