Švietimo ir mokslo ministras Briuselyje aptarė informacinių technologijų pokyčius švietimui

Publikuota: 2013 m. kovo 21 d. ketvirtadienis

Kovo 19 d. Briuselyje švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis susitiko su Europos Sąjungos Tarybos aplinkos apsaugos, švietimo, transporto ir energetikos generaliniu direktoriumi Jaroslavu Pietras (Jaroslaw Pietras) ir Europos Komisijos švietimo ir kultūros generalinio direktorato vadovo pavaduotoju Ksavieru Pratsu Mone (Xavier Prats Monne). Per susitikimą, surengtą ministro iniciatyva, kalbėta apie lapkričio mėnesį vyksiančios ES Tarybos (švietimo klausimais) planuojamas ministrų politines diskusijas.

Per susitikimą diskutuota apie tai, kad informacinių technologijų skverbtis daro reikšmingą įtaką švietimo sistemai, sukelia jos pokyčius, leidžia siūlyti nuotolinio mokymo ir mokymosi metodus. O pastarieji, jei taikysime juos neatsakingai, gali tapti rimtu iššūkiu kokybišką švietimą užtikrinti turintiems švietimo politikams. Tai verčia permąstyti švietimo kokybės užtikrinimo, programų akreditavimo ir suteikiamų kvalifikacijų patikimumo klausimus. Kita vertus, akcentuota, kad informacinės technologijos leidžia stiprinti ir plėtoti aukštųjų mokyklų tarptautiškumą, palengvina švietimo prieinamumą, gali padėti besimokantiesiems pasirinkti mokymosi tempą ir būdą, lengviau derinti mokymąsi ir darbą.

Per pokalbį pabrėžta, kad informacinių technologijų skverbtis į švietimo sistemas, skaitmeninis mokymasis, atviri mokymosi ištekliai – tai daugiaplanis iššūkis, su kuriuo vis stipriau susiduria tiek aukštojo mokslo institucijos, turinčios ieškoti lankstesnių ir inovatyvesnių mokymo būdų, tiek ir ES valstybių narių švietimo politikai. Todėl susitikimo metu sutarta, kad šią temą būtų svarbu aptarti per Tarybos politinius debatus.

Vizito Briuselyje metu ministras D. Pavalkis taip pat neformaliai susitiko su Europos Komisijos, Europos parlamento atstovais, ES Tarybos generalinio sekretoriato atstovais. Buvo kalbėta aktualiais mokslinių tyrimų srities, Lietuvos pasirengimo pirmininkauti ES Tarybai, pirmininkavimo prioritetų klausimais, diskutuota ES einamosios darbotvarkės temomis. Susitikimo su europarlamentaru V. Landsbergiu metu aptarta lietuviškų mokyklų Punsko krašte padėtis.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »