Švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė ES Tarybos posėdyje diskutavo apie migrantų integraciją

Publikuota: 2015 m. lapkričio 24 d. antradienis

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė Briuselyje dalyvavo Europos Sąjungos Tarybos posėdyje tema „Švietimas ir migracija. Neseniai atvykusių migrantų ir migrantų kilmės asmenų integravimo strategijos“. Švietimo, jaunimo, kultūros ir sporto tarybos posėdžio metu aptarta, kaip švietimas ir mokymas gali prisidėti prie sėkmingos migrantų integracijos, su kokiais iššūkiais šioje srityje susiduria kiekviena ES šalis, kaip juos sprendžia.

„Pastarųjų metų įvykiai rodo, kaip svarbu puoselėti ir saugoti bendrąsias vertybes. Per visą savo istoriją lietuvių tauta įsisąmonino, kad vienintelis būdas nelikti nuošalyje yra dalintis su tais, kuriems pagalbos labai reikia, todėl turime likti solidarūs Europos šalių šeimoje“, – kalbėjo švietimo ir mokslo ministrė, išreiškusi gilią užuojautą Prancūzijai dėl išpuolių Paryžiuje, kurių metu žuvo 129 žmonės ir dar per 350 žmonių buvo sužeisti.

Ministrė pažymėjo, kad atsižvelgiant į vis didėjančią globalizaciją ir vykstančius demografinius pokyčius, sėkminga migrantų integracija į visuomenę galėtų tapti svarbiu veiksniu, užtikrinančiu Europos ekonomikos konkurencingumą ir socialinę sanglaudą. Pasak A. Pitrėnienės, švietimas ir mokymas atlieka svarbų vaidmenį, siekiant užtikrinti tokią integraciją, tačiau būtinas visų susitelkimas, numatant veiksmus ir sveikatos, užimtumo ir kituose sektoriuose.

Pabėgėlių integracija Lietuvoje planuojama keliais etapais – pabėgėlių priėmimo centre Rukloje bei savivaldybėse. Svarstomos ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų integracijos ikimokyklinėse ugdymo įstaigose ir mokyklose sąlygos, aukštojo mokslo įgijimo bei suaugusiųjų kvalifikacijos suteikimo ar perkvalifikavimo galimybės, įgyto išsilavinimo, kvalifikacijų ir kompetencijų vertinimo ir nustatymo nuostatos.

„Siekiant kokybiškos ir sėkmingos integracijos bus siūlomos lietuvių kalbos pamokos vaikams ir suaugusiesiems, atvykusieji bus supažindinami su Lietuvos kultūra“, – posėdžio metu sakė švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

Planuojama sudaryti sąlygas pabėgėliams gauti asmens išsilavinimo pripažinimo ar vertinimo paslaugas, taip pat nemokamai studijuoti ir įgyti aukštąjį išsilavinimą. Tai, anot ministrės, turėtų padėti migrantams lengviau integruotis į Lietuvos darbo rinką ir pradėti savarankišką gyvenimą. „Vis dėlto sprendžiant trumpalaikius ir ilgalaikius migrantų ir pabėgėlių integracijos į visuomenę klausimus, reikėtų pasitelkti ES struktūrinius fondus ir kitas ES finansavimo galimybes“, – teigė švietimo ir mokslo ministrė.

Kitas svarbus žingsnis – suteikti reikiamą paramą ir pagalbą specialistams, dirbantiems su pabėgėliais, kad šie būtų geriau pasirengę kultūrų įvairovei mokymo aplinkoje. Todėl informacinėje platformoje renkama ir skelbiama metodinė medžiaga, rengiamos konsultacijos, tiesioginio vaizdo transliacijos tarpkultūrinio ugdymo temomis. Visuomenės informavimui ir švietimui bus skirtas seminarų ciklas pabėgėlių integracijos klausimai bei tarpkultūrinio dialogo skatinimui.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »