Švietimo ir mokslo ministro susitikime su studentų atstovais grįžta prie „gerai besimokančio“ piliečio sąvokos neapibrėžtumo

Publikuota: 2013 m. gegužės 18 d. šeštadienis

Gegužės 10 d. Lietuvos studentų sąjungos (LSS)  ir kitų studentų savivaldų atstovai susitiko su Švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu. Susitikimo metu diskutuota apie studento pažymėjimo gaminimo problematiką, kokybės užtikrinimą aukštosiose mokyklose, studijų finansavimą, taip pat pristatytos rengiamos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos.

LSS prezidentas Paulius Baltokas pristatė artėjantį Lietuvos studento pažymėjimo (LSP) sezoną. Anot P. Baltoko, šiemet LSS dės visas pastangas, kad pirmieji pažymėjimai studentus pasiektų rugsėjo pirmosiomis dienomis. „LSP išdavimo procesą galime paspartinti, jei ankščiau gautume duomenis apie įstojusius studentus. Šiuo metu jau turime 26 tūkst. spausdinimui paruoštų pažymėjimo kortelių, tad bendradarbiaudami su Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija Bendrajam priėmimui vykdyti (LAMA BPO) sieksime užtikrinti optimalų duomenų perdavimą ir pažymėjimų išdavimą“, – sakė LSS prezidentas P. Baltokas.

Pristatinėdamas Mokslo ir studijų įstatymo tobulinimą, ministras D. Pavalkis akcentavo kokybės kultūros diegimą aukštosiose mokyklose.  „Siekdami studijų kokybės užtikrinimo pirmiausia turėtume kalbėti  apie studentų atstovų įtraukimą ir dėstytojų pedagoginių kompetencijų kėlimą“, – sakė ministras.

Susitikimo metu aptartas studijų finansavimo klausimas. Pagal LR Konstitucijos 41 str. 3 dalį, aukštasis mokslas turi būti prieinamas visiems pagal kiekvieno žmogaus sugebėjimus, gerai besimokantiems piliečiams valstybinėse aukštosiose mokyklose laiduojamas nemokamas mokslas. Tačiau „gerai besimokančio“ piliečio sąvoka iki šiol neapibrėžta. Susitikimo metu ministras paskatino LSS atstovus suformuoti poziciją dėl „gerai besimokančio“ sampratos ir ją pateikti Švietimo ir mokslo ministerijai.

P. Baltokas susitikimą vertino teigiamai ir išreiškė norą stiprinti bendradarbiavimą bei tapti stipriu socialiniu partneriu. „Norint efektyviai susidoroti su švietimo sistemoje kylančiais iššūkiais turime išgirsti visų suinteresuotų grupių nuomonę. Manau, kad Švietimo ir mokslo ministerijos ir aukštųjų mokyklų savivaldų atstovų susitikimas – gera pradžia randant dar glaudesnį ryšį“, – sakė LSS prezidentas.

Šaltinis: lss.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »