Švietimo ir mokslo ministro susitikime su studentų atstovais grįžta prie „gerai besimokančio“ piliečio sąvokos neapibrėžtumo

Publikuota: 2013 m. gegužės 18 d. šeštadienis

Gegužės 10 d. Lietuvos studentų sąjungos (LSS)  ir kitų studentų savivaldų atstovai susitiko su Švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu. Susitikimo metu diskutuota apie studento pažymėjimo gaminimo problematiką, kokybės užtikrinimą aukštosiose mokyklose, studijų finansavimą, taip pat pristatytos rengiamos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos.

LSS prezidentas Paulius Baltokas pristatė artėjantį Lietuvos studento pažymėjimo (LSP) sezoną. Anot P. Baltoko, šiemet LSS dės visas pastangas, kad pirmieji pažymėjimai studentus pasiektų rugsėjo pirmosiomis dienomis. „LSP išdavimo procesą galime paspartinti, jei ankščiau gautume duomenis apie įstojusius studentus. Šiuo metu jau turime 26 tūkst. spausdinimui paruoštų pažymėjimo kortelių, tad bendradarbiaudami su Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija Bendrajam priėmimui vykdyti (LAMA BPO) sieksime užtikrinti optimalų duomenų perdavimą ir pažymėjimų išdavimą“, – sakė LSS prezidentas P. Baltokas.

Pristatinėdamas Mokslo ir studijų įstatymo tobulinimą, ministras D. Pavalkis akcentavo kokybės kultūros diegimą aukštosiose mokyklose.  „Siekdami studijų kokybės užtikrinimo pirmiausia turėtume kalbėti  apie studentų atstovų įtraukimą ir dėstytojų pedagoginių kompetencijų kėlimą“, – sakė ministras.

Susitikimo metu aptartas studijų finansavimo klausimas. Pagal LR Konstitucijos 41 str. 3 dalį, aukštasis mokslas turi būti prieinamas visiems pagal kiekvieno žmogaus sugebėjimus, gerai besimokantiems piliečiams valstybinėse aukštosiose mokyklose laiduojamas nemokamas mokslas. Tačiau „gerai besimokančio“ piliečio sąvoka iki šiol neapibrėžta. Susitikimo metu ministras paskatino LSS atstovus suformuoti poziciją dėl „gerai besimokančio“ sampratos ir ją pateikti Švietimo ir mokslo ministerijai.

P. Baltokas susitikimą vertino teigiamai ir išreiškė norą stiprinti bendradarbiavimą bei tapti stipriu socialiniu partneriu. „Norint efektyviai susidoroti su švietimo sistemoje kylančiais iššūkiais turime išgirsti visų suinteresuotų grupių nuomonę. Manau, kad Švietimo ir mokslo ministerijos ir aukštųjų mokyklų savivaldų atstovų susitikimas – gera pradžia randant dar glaudesnį ryšį“, – sakė LSS prezidentas.

Šaltinis: lss.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »