Švietimo ir mokslo ministro susitikime su studentų atstovais grįžta prie „gerai besimokančio“ piliečio sąvokos neapibrėžtumo

Publikuota: 2013 m. gegužės 18 d. šeštadienis

Gegužės 10 d. Lietuvos studentų sąjungos (LSS)  ir kitų studentų savivaldų atstovai susitiko su Švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu. Susitikimo metu diskutuota apie studento pažymėjimo gaminimo problematiką, kokybės užtikrinimą aukštosiose mokyklose, studijų finansavimą, taip pat pristatytos rengiamos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos.

LSS prezidentas Paulius Baltokas pristatė artėjantį Lietuvos studento pažymėjimo (LSP) sezoną. Anot P. Baltoko, šiemet LSS dės visas pastangas, kad pirmieji pažymėjimai studentus pasiektų rugsėjo pirmosiomis dienomis. „LSP išdavimo procesą galime paspartinti, jei ankščiau gautume duomenis apie įstojusius studentus. Šiuo metu jau turime 26 tūkst. spausdinimui paruoštų pažymėjimo kortelių, tad bendradarbiaudami su Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija Bendrajam priėmimui vykdyti (LAMA BPO) sieksime užtikrinti optimalų duomenų perdavimą ir pažymėjimų išdavimą“, – sakė LSS prezidentas P. Baltokas.

Pristatinėdamas Mokslo ir studijų įstatymo tobulinimą, ministras D. Pavalkis akcentavo kokybės kultūros diegimą aukštosiose mokyklose.  „Siekdami studijų kokybės užtikrinimo pirmiausia turėtume kalbėti  apie studentų atstovų įtraukimą ir dėstytojų pedagoginių kompetencijų kėlimą“, – sakė ministras.

Susitikimo metu aptartas studijų finansavimo klausimas. Pagal LR Konstitucijos 41 str. 3 dalį, aukštasis mokslas turi būti prieinamas visiems pagal kiekvieno žmogaus sugebėjimus, gerai besimokantiems piliečiams valstybinėse aukštosiose mokyklose laiduojamas nemokamas mokslas. Tačiau „gerai besimokančio“ piliečio sąvoka iki šiol neapibrėžta. Susitikimo metu ministras paskatino LSS atstovus suformuoti poziciją dėl „gerai besimokančio“ sampratos ir ją pateikti Švietimo ir mokslo ministerijai.

P. Baltokas susitikimą vertino teigiamai ir išreiškė norą stiprinti bendradarbiavimą bei tapti stipriu socialiniu partneriu. „Norint efektyviai susidoroti su švietimo sistemoje kylančiais iššūkiais turime išgirsti visų suinteresuotų grupių nuomonę. Manau, kad Švietimo ir mokslo ministerijos ir aukštųjų mokyklų savivaldų atstovų susitikimas – gera pradžia randant dar glaudesnį ryšį“, – sakė LSS prezidentas.

Šaltinis: lss.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »