Tarptautinė studentų apklausa atskleis Lietuvos ir užsienio studentų gyvenimo sąlygų skirtumus

Publikuota: 2013 m. balandžio 8 d. pirmadienis

Mažos stipendijos, būtinybė derinti mokslą su darbu, finansinė priklausomybė nuo tėvų ar kitų asmenų – Lietuvos studentai dažnai kalba apie jiems kylančias problemas. Kiti labai džiaugiasi, kad yra aukštųjų mokyklų studentai ir sėkmingai išnaudoja jiems suteikiamas galimybes. Ar Lietuvos studentai kuo nors išskirtiniai? Gal su panašiais sunkumais, iššūkiais ir džiaugsmais susiduria studentai visoje Europoje?

Švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) bendradarbiaudamas su Lietuvos studentų sąjunga vykdys tarptautinę studentų apklausą EUROSTUDENT. Tyrimas leis palyginti Lietuvos ir kitų Europos šalių studentų gyvenimo sąlygas. Pagal studentų pateiktus atsakymus bus sprendžiama, kokios problemos jiems dabar aktualiausios ir ieškoma būdų joms spręsti.

„Mes kiekvienas galime turėti savo nuomonę, ko labiausiai reikia studentams, kas pagerintų jų gyvenimo sąlygas. Tačiau pirmiausia reikia, kad jie patys įsitrauktų į procesą, kalbėtų apie savo lūkesčius ir problemas, siūlytų kaip jas galima spręsti. EUROSTUDENT apklausos tikslas – surinkti kuo daugiau nuomonių iš skirtingų universitetų, kolegijų, visų specialybių ir kursų studentų. Juk tai, kas aktualu didmiestyje besimokančiam teisės studentui, gali visai nerūpėti būsimam mokytojui iš regioninio universiteto“, - studentus aktyviai dalyvauti kviečia MOSTA direktorė Jurgita Petrauskienė.

Skirdami mažiau nei pusvalandį, studentai galės prisidėti prie to, kokius sprendimus priims Lietuvos ir Europos švietimo politikos formuotojai. Viskas, ką reikia padaryti – užpildyti anketą ir taip išreikšti savo nuomonę dėl Lietuvos studentų socialinės ir ekonominės situacijos.

EUROSTUDENT projekto kūrėjai teigia, kad šalių palyginimas padeda suprasti nacionalinių aukštojo mokslo sistemų stiprybes, silpnybes arba išskirtinius bruožus ir įvertinti savo nacionalines aukštojo mokslo sistemas naujoje šviesoje. Šis projektas stiprina kiekvienos šalies socialinės aukštojo mokslo dimensijos stebėsenos sistemos pamatus, leidžiančius įvertinti priimtų sprendimų rezultatyvumą ir efektyvumą.

EUROSTUDENT projektas apjungia bendras tyrėjų, apklausų atlikėjų, nacionalinių ministerijų atstovų, studentų asociacijų ir kitų suinteresuotųjų pusių pastangas ištirti socialines ir ekonomines studentų gyvenimo sąlygas aukštojo mokslo sistemose Europoje. Projektas vykdomas nuo 1990 m., šiuo metu projekte dalyvauja 25 šalys. Pagrindinis EUROSTUDENT projekto tikslas yra palyginti duomenis apie Europos aukštojo mokslo socialinę dimensiją skirtingose Europos šalyse.


Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »