Tarptautinėje ES gamtos mokslų olimpiadoje lietuviai pelnė aukso ir sidabro medalius

Publikuota: 2015 m. gegužės 5 d. antradienis

Iš 13-osios Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiados, balandžio 26–gegužės 3 dienomis vykusios Austrijoje, Lietuvos atstovai grįžta su aukso ir sidabro medaliais. Šiemet Lietuvai atstovavo dvi mokinių komandos.

Konkurse aukso medalius iškovojo Veronika Everatt iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos (mokytoja A. Vaicekauskienė), Rokas Elijošius iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos (mokytojai B. Maciulevičienė ir V. Gustainis) ir Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos mokinys Gilbertas Umbražūnas (mokytojas S. Žukauskas).
Kita lietuvaičių komanda apdovanota sidabro medaliais. Juos pelnė Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokinys Einaras Sipavičius (mokytoja E. Teišerskienė), Jonas Černeckis iš Vilniaus licėjaus (mokytoja A. Čekauskienė) ir Elvinas Ribinskas iš Mažeikių Gabijos gimnazijos (mokytoja E. Kryževičienė).

Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad iš 50 olimpiadoje dalyvavusių komandų lietuvaičiai užėmė septintąją ir devintąją vietas. Įvertinus abiejų komandų bendrą rezultatą, mūsų mokiniai šiame konkurse nusileido tik Vokietijos ir Estijos atstovams. Konkurso absoliučia nugalėtoja paskelbta ir trofėjumi apdovanota Vokietijos mokinių komanda.

Mokiniai turėjo įveikti kelias užduotis. Šiais metais dalyviai sprendė, kokio tipo atsinaujinančios energijos jėgainę verta statyti kalnų slėnyje. Jiems teko įvertinti jėgainės poveikį saugomų rūšių populiacijoms, energijos formų transformacijos efektyvumą, ar užtvenkus upę nebus išplauti toksiški chromo junginiai.

Antroji olimpiados užduotis – detektyvinė istorija. Mokiniai turėjo išsiaiškinti, kurioje dirbtuvėje buvo suklastotas austrų dailininko Hermanno Nitscho, išgarsėjusio krauju ir kitomis biologinėmis medžiagomis tapytais paveikslais, kūrinys. Norint išspręsti užduotį, reikėjo atpažinti įvairių gamtinių objektų kilmę ir priskirti juos įtariamų dirbtuvių aplinkai, atlikti dažų ir drobių cheminę ir fizikinę analizę.

Šiemet konkurse dalyvavo 150 mokinių iš 25 ES valstybių. Mokinius lydėjo vadovai, kurie ne tik diskutavo, tobulino organizatorių pateikiamas užduotis, bet ir per vieną naktį turėjo išversti šias užduotis į gimtąsias mokinių kalbas. Lietuvos komandoms vadovavo ir mokiniams pasiruošti padėjo Vilniaus universiteto Biotechnologijos instituto jaunesnysis mokslo darbuotojas Paulius L. Tamošiūnas, Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto doktorantas Lukas Taujenis bei Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius, fizikos mokytojas Tomas Kivaras.

Komandinėje ES gamtos mokslų olimpiadoje Lietuva dalyvauja nuo 2007 m. Tai unikali praktinių užduočių olimpiada, kurios tikslas ugdyti praktinius gamtamokslinius gebėjimus ir darbo komandoje įgūdžius.

Dalyvavimą olimpiadoje pagal vykdomą Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Daugiau informacijos apie olimpiadą
Olimpiados rezultatai

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »