Tyrimas: rinkimuose dalyvavo daugiau nei 80 proc. apklaustų studentų, dauguma jų – nepatenkinti rezultatais

Publikuota: 2012 m. spalio 27 d. šeštadienis

Pirmajame Seimo rinkimų ture dalyvavę teigia 82 proc. apklaustų studentų, daugiau nei pusė jų – nepatenkinti rinkimų rezultatais bei mano, kad balsavimas vyko neskaidriai. Tikėtina, jog būtent dėl pastebėtų nesąžiningumo atvejų antrajame ture valią pareikšti ketina kiek mažiau – iki 60 proc. apklaustų studentų. Tai paaiškėjo Lietuvos studentų sąjungai kampanijos „A8tuoni“ metu atlikus studentų apklausą. Pasak organizacijos prezidento Dainiaus Dikšaičio, nemaža dalis vilties neprarandančių studentų ketina dalyvauti spalio 25 d. organizuojamame mitinge prieš balsų pirkimą.

„Apklausa rodo, jog studentai nusivylę: didelis jų aktyvumas rinkimuose nepasiteisino – rezultatus didele dalimi nulėmė ne balsuojančiųjų valia, o nesąžiningi veiksmai ir korupcija. Tačiau, nepaisant to, daug jaunų žmonių rankų nenuleidžia – ketina ateiti į protesto mitingą ir toliau aktyviai dalyvauti sprendžiant svarbiausius valstybės klausimus“, – teigė Lietuvos studentų sąjungos prezidentas D. Dikšaitis.

Nuo rugsėjo pradžios Lietuvos studentų sąjungos vykdytos kampanijos „A8tuoni“ metu mėginta atkreipti politikų dėmesį į studentų poreikius bei paskatinti studentus aktyviai dalyvauti valstybės gyvenime – balsuoti Seimo rinkimuose bei domėtis kandidatų pozicijomis aukštojo mokslo klausimais.

Daugiau nei pusė, 55 proc. apklaustųjų teigia esantys nepatenkinti rinkimų rezultatais, dar penktadalis (18 proc.) yra greičiau nepatenkinti. Rinkimų rezultatais patenkinti, ar greičiau patenkinti vos po 10 proc. apklaustųjų.  Tokius rezultatus paaiškina studentų simpatijų partijoms pasiskirstymo statistika.

Studentų balsai labai skiriasi nuo Lietuvos rinkimų rezultatų. Ryškia persvara pirmauja centro dešinės politinės jėgos – daugiau nei pusę balsų kartu surinko Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (29,9 proc.) bei Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (25 proc.). Trečioje vietoje, nuo lyderių atsilikdama daugiau nei perpus – Lietuvos socialdemokratų partija (12,7 proc.). Paskutinė partija, kuri studentų valia būtų peržengusi 5 proc. barjerą – Darbo partija (10 proc.)

Tuo tarpu studentų aktyvumas antrojo rinkimų turo metu gali būti kiek mažesnis. Paklausti ar dalyvaus antrame rinkimų etape, 59 proc. studentų teigė, kad dalyvaus,  dar 18 proc. – kad greičiau dalyvaus. Po 7 proc. studentų teigė, kad nedalyvaus, ar greičiau nedalyvaus. 9 proc. sakė dar esantys neapsisprendę.

Viena iš kiek mažesnio numatomo studentų aktyvumo rinkimuose priežasčių gali būti abejojimas rinkimų skaidriu vykdymu. Studentai yra įsitikinę, kad rinkimai vyko neskaidriai (43 proc.) ar greičiau neskaidriai (29 proc.). Vos 5 proc. apklaustųjų yra tikri rinkimų skaidrumu, dar 15 proc.  mano, kad rinkimai vyko greičiau skaidriai. Net trys iš dešimties studentų teigia, kad jie, ar jų artimieji pastebėjo rinkimų pažeidimus. 

Studentai, kurie nebalsavo pirmajame ture, teigia, kad to priežastis buvo neturėjimas galimybės dalyvauti rinkimuose (47,5 proc.). Penktadalis teigia, kad nežinojo už ką balsuoti, šiek tiek mažiau (16 proc.)  nematė prasmės balsuoti. 8 proc. teigia nesidomintys politika, o vos 3 proc. nedalyvavo rinkimuose dėl tingėjimo. 

Dauguma studentų balsavo rinkimų dieną mieste, kuriame yra registruoti (83 proc.), išankstiniame balsavime dalyvavo 17 proc. apklaustųjų.

Spalio mėnesį internetu vykdytoje anoniminėje apklausoje dalyvavo 1370 studentų.

Šaltinis: lss.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »