Ūkio ministras teigiamai vertina KTU vykstančius pokyčius

Publikuota: 2014 m. sausio 23 d. ketvirtadienis

Kauno technologijos universitete (KTU) lankėsi LR ūkio ministras Evaldas Gustas ir LR viceministras Marius Skarupskas, kurie kartu su rektoriumi Petru Baršausku ir mokslo prorektore Asta Pundziene diskutavo apie mokslo ir verslo bendradarbiavimą bei kaip šią sinergiją būtų galima sėkmingai plėtoti Lietuvoje.

P. Baršauskas dėkojo Ūkio ministerijai už bendradarbiavimą ir paramą mokslui, tyrimams ir teigė, jog tikisi, kad ateityje KTU galės įgyvendinti dar daugiau ambicingų projektų. Sėkmingu bendradarbiavimu su KTU džiaugėsi ir ministras: „Ir toliau kartu turime ieškoti naujų moksliniais tyrimais ir inovacijomis grindžiamų galimybių“, – kalbėjo E. Gustas.

Ministerijos atstovams buvo pristatyta KTU atsinaujinimo strategija ir išryškintos pagrindinės kryptys: tarptautiškumas, tarpdiscipliniškumas bei mokslo ir verslo bendradarbiavimas. E. Gustas teigiamai įvertino pokyčius, vykstančius Universitete. Ypatingai atkreipė dėmesį ir palankiai įvertino vieną iš atsinaujinimo programos aspektų, kuomet dekanams skiriamas biudžetas, kurį, atsakingai ir pagal savo poreikius tvarko patys fakultetai.

Vėliau ministras vyko į KTU inovacijų ir verslo centrą (IVC), kur jis susipažino su centro vykdoma veikla – šiuo metu jo paslaugomis naudojasi daugiau nei 150 klientų iš verslo ir pramonės sektorių, pritraukta daugiau nei 300 000 eurų investicijų Universiteto studentų ir mokslininkų tyrimams atlikti. IVC direktorius dr. Almantas Danilevičius svečiams pristatė „StartupSpace“ erdvę ir jaunojo verslo įmones: UAB „Power of Eye“, kuri siūlo pažangius technologinius sprendimus neįgaliesiems, UAB „Invenis“, kuriančią nuotykių galvosūkį „Orborun“ ir mobiliuosius žaidimus, UAB „Sneakybox“, užsiimančią žaidimų kūrimo studija ir teikiančia interaktyvius sprendimus verslui.

Verslumo skatinimas

„Tikrai džiaugiuosi, kad KTU „StartupSpace“ yra pirmasis ir vienintelis Startup centras Lietuvoje, įsteigtas šalia Universiteto, ir dar studijų metais suteikia galimybę studentams ne tik pasirinkti savo verslo kryptį, sukurti verslo planą ir pradėti jį įgyvendinti, bet ir suteikia erdves tas idėjas vystyti“, –tvirtino ministras.

Ūkio ministerija kartu su KTU susitarė, kad Universitetas ir toliau skatins naujų įmonių steigimą. „Šiuo atveju Universitetas būtent ir ragina jaunus žmones imtis verslo, nebijoti finansinės atsakomybės. Tai puikus verslumo skatinimo pavyzdys“, – kalbėjo Evaldas Gustas.

Pasak ministro, technologijų universitetai turi prisidėti prie inovacijų diegimo. „Džiugu, kad KTU šioje srityje dirba iniciatyviai, tačiau ir toliau reikia stiprinti bendradarbiavimą su verslu, t. y. inovatyvūs, nauji technologiniai sprendimai turi būti parengti ne tik teoriniu lygiu, tačiau ir virsti tam tikrais prototipais pereinant prie masinės gamybos“, – svečiuodamasis  KTU IVC, „Santakos“ slėnyje ir KTU Regioniniame mokslo parke ateities vizijomis dalinosi E. Gustas.

Technologinio universiteto svarba

E. Gusto nuomone, svarbu užtikrinti inovatyvių idėjų suvienijimą su verslu, gamyba. Ministras teigia, kad inovatyvių technologinių sprendimų ir verslo sinergija kol kas menka. Ši problema aktuali ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Todėl svarbu užtikrinti bendradarbiavimą tarp technologinio universiteto ir mokslo technologinio parko. „Kai jaunas žmogus įgauna pagreitį universitete ir įsteigia įmonę, toliau jo kompanija turi būti perduodama mokslo technologiniam parkui, kad kartu su verslu galėtų pradėti vystyti gamybą. Šioje grandyje technologiniai universitetai, tokie kaip KTU, užima labai svarbią vietą“, – mano E. Gustas.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »