VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Publikuota: 2017 m. balandžio 10 d. pirmadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. Holivudo filmams specialiuosius efektus kūręs 3D animacijos profesorius veda jungtinį intensyvų kursą apie 3D skenavimą VGTU studentams VGTU Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“

Kursų metu VGTU studentai kartu su iš Kelno medijų menų akademijos atvykusiais studentais visą savaitę skenavo skirtingus Vilniaus miesto objektus: Šv. Petro ir Povilo bažnyčios interjerą, Vichy parko komplekso fragmentą, Belmonto vandens užtvanką, buvusio taksi parko pagrindinį spiralinį pandusą, Nacionalinės dailės galerijos eksterjerą, Verkių parko fragmentą, atliko eksperimentus „Cosmos Paukščių Takas“ veidrodžių kambaryje. Gauti duomenys apdoroti specifinių įgūdžių reikalaujančiomis autorizuotomis programomis. Taigi, studentai ne tik išmoko naudotis 3D skenavimo įranga, bet ir apdoroti duomenis bei integruoti juos į savo unikalius projektus. 

„3D lazerinis skenavimas – tai pati naujausia matavimuose taikoma technologija, leidžianti greitai surinkti didelius kiekius 3D informacijos apie objektus ir supančią aplinką. 3D skeneriu per labai trumpą laiką galima gauti itin tikslius duomenis, per sekundę galima nuskenuoti net milijoną taškų. Prietaiso sandara suteikia galimybes skenuoti įvairiomis sąlygomis, kintant apšvietimui, pozicionavimo kampui ir pan., be abejo reikalinga ir patyrusių specialistų akis, kad parinktų tinkamiausią skenavimui laiką ir poziciją", – pasakojo VGTU „LinkMenų fabriko“ Mechanikos laboratorijos vedėjas Mykolas Bistrickas.

Skenavimui buvo naudojamas tas pats VGTU „LinkMenų fabrike“ esantis 3D skeneris „Trimble TX8“, kurio pagalba praėjusiais metais buvo tiriami Gedimino kalno šlaitų stabilumo pokyčiai ir nuošliaužiniai procesai. „Vis daugiau darbų ir veiklų persikeliant į skaitmeninę erdvę siekiame, kad mūsų studentai turėtų galimybę susipažinti su naujausiomis technologijomis ir džiaugiamės, kad jie gali mokytis iš pačių geriausių šios srities profesionalų,“ – sakė VGTU Grafinių sistemų katedros lektorė Rytė Žiūrienė. 

Studentai jau dabar svarsto, kaip realią Vilniaus miesto aplinką gali integruoti į savo medijų projektus, pasitelkiant virtualios ir papildytos realybės technologijas, kurios neatsiejamos nuo 3D skenavimo. Profesorius Ž. Lilas planuoja sugrįžti į Vilnių rugsėjo mėnesį ir pratęsti dabar vykdomą projektą, perkeliant šią savaitę nuskenuotus Vilniaus miesto objektus į virtualią realybę.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »