Vaikų vasaros stovykloms – darbo įkarštis

Publikuota: 2014 m. liepos 28 d. pirmadienis

Įpusėjus mokinių vasaros atostogoms vaikų stovyklose poilsiautojus pasitinka naujos pamainos. Vien tik praėjusią  savaitę poilsiautojus priėmė penkios stacionarios stovyklos. Skaičiuojama, kad Švietimo ir mokslo ministerijos remiamose vaikų vasaros stovyklose dalyvaus daugiau kaip 5,5 tūkst. vaikų. Socialiai remtiniems poilsis kompensuojamas.

Švietimo ir mokslo ministerija, remiant ES fondams, šiemet finansuoja kelias dešimtis vaikų vasaros užimtumo projektų: stacionarių vaikų vasaros stovyklų programas, neįgalių vaikų ugdymo, sporto, meno, kalbų ir kitų krypčių edukacines programas. Iš viso tam skiriama per 1 mln. litų, iš jų 200 tūkst. yra ŠMM biudžeto lėšos. Vaikų vasaros poilsio stovyklų paslaugas administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Šiemet išaugo galimybės nemokamai ilsėtis neįgaliems vaikams. Švietimo ir mokslo ministerija remia labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ rengiamas psichosocialinės reabilitacijos stovyklas šeimoms, kuriose auga negalią turintys vaikai. Jų metu organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, meno terapija, lyderystės programa, prieš-profesinių gebėjimų ir talentų atpažinimo užsiėmimai, o vaikų tėvai informuojami apie kompleksiškai teikiamų paslaugų prieinamumą bendruomenėse, supažindinami su inovatyviomis terapinėmis metodikomis. Šių stovyklų dvejų metų trukmės programoje iš viso dalyvaus 700 šeimų iš įvairių Lietuvos vietų.

ŠMM biudžeto lėšomis remiamos užsienio lietuvių vaikų vasaros poilsio programos Lietuvoje, siekiant padėti išlaikyti ryšius su Lietuva, stiprinti tautinę tapatybę. Liepą surengta stovykla etninių Lietuvos žemių vaikams, joje 50 lietuvių kilmės vaikų ir jaunuolių iš Sankt-Peterburgo, Maskvos, Petrozavodsko, Medvežegorsko, Bratsko ir kt. Rusijos lietuvių bendruomenių ir lituanistinių mokyklų. Kai kurie iš jų stovyklavo ir pernai. Stovyklautojai mokėsi lietuvių kalbos, lietuviškų dainų ir šokių, susipažino su Lietuvos kultūra ir etnokultūra, dalyvavo kultūrinėse pažintinėse išvykose, mokėsi Lietuvos istorijos ir geografijos.

Šiemet pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje skiriamos valstybės lėšos vaikų vasaros poilsio stovyklavietėms sutvarkyti. Iki 2020 metų tam iš viso numatyta 14 mln. litų.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »