Valstybė remia tarptautinio lygio dėstytojų iš užsienio vizitus Lietuvos aukštosiose mokyklose

Publikuota: 2013 m. kovo 5 d. antradienis

Šiais metais 17 Lietuvos aukštųjų mokyklų auditorijose studentai galės klausytis 75 aukštos kvalifikacijos dėstytojų iš užsienio paskaitų. Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasirašė įsakymą dėl valstybės paramos užsieniečių dėstytojų vizitams 2013 m. skyrimo. Tokią finansavimo iniciatyvą Švietimo ir mokslo ministerija vykdo skatindama Lietuvos aukštąsias mokyklas kuo aktyviau dalyvauti tarptautinėje protų apykaitoje.

„Užsienio dėstytojų vizitai plečia Lietuvos aukštųjų mokyklų atvirumą pasauliui. Turėdami finansinę galimybę kviestis tarptautinio lygio dėstytojus iš užsienio universitetai ir kolegijos gali stiprinti esamus ir megzti naujus bendradarbiavimo ryšius su tarptautiniais partneriais, perimti geriausią pasaulinę patirtį, – sako švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. – Studentams taip pat labai naudinga klausant užsienio dėstytojų paskaitų ar dalyvaujant jų vedamuose seminaruose susipažinti su skirtingais požiūriais ir dėstymo metodais.“

Švietimo ir mokslo ministerijos paskelbtame finansavimo konkurse paramą užsieniečių dėstytojų vizitams laimėjo 15 valstybinių ir 2 nevalstybinės aukštosios mokyklos, iš jų – 13 universitetų ir 4 kolegijos. Dauguma finansuojamų užsienio dėstytojų vizitų truks nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Dėstytojų užsieniečių vizitams paskirstyta iš viso beveik 460 tūkst. litų. Norėdama gauti valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą turi kofinansuoti – jos skiriamos lėšos sudaro ne mažiau kaip 30 procentų bendros vizito sumos.

Vizituojančių dėstytojų geografija plati – jie atvyks iš 26 šalių. Daugiausia – 22 – tarptautinio lygio dėstytojų aukštosios mokyklos kviečiasi iš Jungtinių Amerikos Valstijų universitetų, šeši atvyks iš Didžiosios Britanijos, po penkis – iš Vokietijos ir Lenkijos. Lietuvos studentai taip pat galės bendrauti su dėstytojais iš tokių tolimų šalių kaip Japonija, Kinija, Australija, Naujoji Zelandija. Aštuoni atvyksiantys dėstytojai yra lietuviai, dirbantys užsienio aukštosiose mokyklose.

Iš viso finansavimo konkursui 19 aukštųjų mokyklų pateikė 185 paraiškas. Daugiausia paramą gavusių dėstytojų atvyksta į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Vilniaus dailės akademiją, Lietuvos muzikos ir teatro akademiją ir Mykolo Romerio universitetą. Iš kolegijų finansavimo konkurse aktyviausia buvo Šiaulių valstybinė kolegija.

Skiriant lėšas konkurso būdu buvo atsižvelgiama į dėstytojo užsieniečio pedagoginę ir mokslinę patirtį, institucijos, kurioje jis dirba, tarptautinį vertinimą, jo vizito reikšmę vykdomai studijų programai.

Dėstytojų iš užsienio vizitų finansavimo konkursą Švietimo ir mokslo ministerija skelbė jau antrą kartą. 2012 metų birželio mėnesį paskelbus pirmąjį dėstytojų iš užsienio vizitų konkursą, parama skirta 87 dėstytojams, atvykusiems dėstyti į 20 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Praėjusių metų rudenį 16 universitetų ir 4 kolegijų auditorijose studentai galėjo klausytis dėstytojų iš 27 šalių.

Finansavimo konkursus Švietimo ir mokslo ministerija skelbia kasmet, ne vėliau kaip gruodžio mėnesį, o esant lėšų gegužės mėnesį gali būti skelbiamas papildomas konkursas. Kitą konkursą – finansuoti užsieniečių dėstytojų vizitams 2014 metais numatoma skelbti 2013 metų gruodžio mėnes

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »