Verslininkai taps universitetų partneriais

Publikuota: 2015 m. spalio 15 d. ketvirtadienis

Verslas visada yra dinamiškesnis, o universitetai konservatoriškesni. Kaip suderinti šiuos prieštaravimus ir abiejų pusių interesus, sprendžiant IT specialistų trūkumo problemą, tarėsi Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) atstovai.

„Lietuva sugeba paruošti aukštos kvalifikacijos IT specialistus. Jų paklausą didina ne tik sėkmingai dirbančios, pasaulyje konkurencingos šalies įmonės, bet ir ateinantys užsienio investuotojai. Šių specialistų trūksta ne kokybinių, o kiekybiniu požiūriu, todėl bendromis mokslo institucijų ir verslo pajėgomis reikia didinti studentų skaičių. Tai ne tik finansavimo klausimas. Yra daug gerų iniciatyvų kaip „E. mokslo vartai“, kurias reikia išnaudoti“, – teigė LVK prezidentas Valdas Sutkus.

Pasak VU rektoriaus Artūro Žukausko, IT specialistų trūksta, tačiau Lietuva nėra tokia turtinga, kad galėtų ruošti specialistus ne kokybiškai. „Mes nežinome, kokių specialistų reikės po dešimt ar keturiasdešimt metų, todėl universiteto misija yra ruošti galvojančius žmones, kurie galėtų greitai išmokti dirbti ir prisitaikyti prie kintančių technologijų. Negalime orientuotis vien tik į kiekybę ir rengti tokius specialistus, kurie galėtų dirbti tik konkrečioje įmonėje, konkretų darbą. Tokia yra modernių, pasaulyje pirmaujančių universitetų nuostata“, – teigė A. Žukauskas.

Anot rektoriaus, problema yra susijusi ir su patalpų trūkumu. Sprendžiant šią problemą galėtų prisidėti ir verslas – pasiūlyti projektų naujiems fakultetams steigti, kad tokių mokslo kompleksų kaip Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultetas Visorių informacinių technologojų parke atsirastų daugiau.

„Paklausiausios specialybės yra IT ir medicina, į kurias paraiškas teikia ne tik Lietuvos, bet ir tokių šalių kaip Vokietijos bei Izraelio studentai. Tačiau galime priimti tik nedaugelį, nes tiesiog neturime kur jų pasodinti“, – sakė A. Žukauskas.

Universitetui trūksta ir dėstytojų su praktinėmis verslo žiniomis, ypač IT srityje. Susitikime nutarta paskleisti šią žinią tarp verslo atstovų ir identifikuoti profesionalus, kurie norėtų dėstyti universitete. Jiems planuojama sudaryti patrauklias sąlygas, suteikiant partnerio profesoriaus arba partnerio docento vardą.

VU ir LVK ateityje vykdys pilotinius studentų praktikų ir savanorystės skatinimo projektus, kurie, tikimasi, padės jaunuoliams geriau pažinti darbo rinką, o verslui – augintis tokius specialistus, kokių reikia. Jeigu projektai pasiteisins, juos ketinama įgyvendinti didesniu mastu universitete.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »