Vilniaus universitetas pateikė savo kandidatus-ekspertus Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms

Publikuota: 2016 m. gruodžio 23 d. penktadienis

Lietuvos Respublikos Seimo valdyba 2016 m. gruodžio 13 d. priėmė sprendimą atlikti nepriklausomą ekspertinį vertinimą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pateiktoms Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms. Vilniaus universitetas (VU) pristatė dviejų ekspertų kandidatūras. Abu teikiami ekspertai yra žymūs savo sričių specialistai. Tai – prof. Waldemar Kuczynski ir prof. Valentinas Mikelėnas.

Prof. Waldemar Kuczynski yra Bialystoko universiteto (Lenkija) Medicinos fakulteto profesorius, turintis 14 metų žmogaus reprodukcijos ir pagalbinio apvaisinimo technologijų patirtį. Jis taip pat yra Lenkijos Respublikos Seimo, Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos ekspertas pagalbinio apvaisinimo klausimais. Lenkijoje jis konsultavo šalies Sveikatos apsaugos ministeriją dėl pagalbinio apvaisinimo paslaugų finansavimo, buvo nacionaliniu stebėtojų Europos pagalbinio apvaisinimo konsorciume. Nuo 2010 m. jis yra Lenkijos Respublikos mokslų akademijos Bioetikos komisijos narys, teikiantis ekspertinius vertinimus žmogaus reprodukcijos ir pagalbinio apvaisinimo klausimais.

Dr. Waldemar Kuczynski išleido 273 publikacijas tarptautiniuose ir nacionaliniuose moksliniuose žurnaluose, kuriuose nagrinėjama žmogaus reprodukcijos tematika.

Profesorius aktyviai dalyvauja medicinos mokslo specialistų asociacijų, tame tarpe Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijos (ESHRE), Pasaulio ginekologinės endokrinologijos draugijos (ISGE, Europos akušerijos ir ginekologijos draugijos (ESGOI), Pasaulio pagalbinio apvaisinimo specialistų (IFFS), Pasaulio akušerijos ir ginekologijos specialistų (FIGO) ir Amerikos reprodukcinės medicinos draugijos (ASRM) veikloje.

Kitas ekspertas – lietuvis prof. Valentinas Mikelėnas yra vienas žymiausių Lietuvos teisės specialistų, VU Teisės fakulteto privatinės teisės katedros profesorius, habilituotas daktaras, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys.

Prof. V. Mikelėnas yra vienas geriausių civilinės teisės ir šeimos teisės specialistų šalyje, vadovavęs Civilinio kodekso sudarytojų grupei, vienas žymiausių teisės teoretikų ir mokslininkų Lietuvoje, arbitražo ginčų ekspertas ir didelis autoritetas teisininkų bendruomenėje, kitų teisininkų išrinktas iškiliausiu pastarojo dešimtmečio teisės mokslininku.

V. Mikelėnas devynerius metus buvo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas, o nuo 2006 m. pradėjo dirbti advokatu. Jo darbas ir profesionalumas buvo įvertintas ir aukščiausiais valstybės apdovanojimais – sausio 13-osios medaliu, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi bei Lietuvos mokslo premija.

Savarankiškai arba kaip bendraautoris, V. Mikelėnas paskelbė per 100 straipsnių, monografijų, parengė studijų bei parašė knygų, vadovėlių. Daugelio civilinės, civilinio proceso teisės mokslinių publikacijų lietuvių ir užsienio kalbomis autorius, Civilinio kodekso komentaro bendraautoris. Mokslinės veiklos sritis – civilinė teisė ir civilinio proceso teisė. Vadovavo LR CK rengimo darbo grupei, LR civilinio proceso kodekso rengimo darbo grupės narys.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »