Debesijos prognozės ir tendencijos

Publikuota: 2017 m. kovo 30 d. ketvirtadienis

Ekspertai pastebi, kad išaugus debesų technologijų įmonių skaičiui ir sumažėjus paslaugų kainoms, debesų sistemomis vis dažniau naudojasi ne tik didžiosios, bet ir pradedančiosios įmonės bei smulkaus verslo atstovai. Tai nereikalauja didelių investicijų į IT infrastruktūrą, o išlaidas planuoti lengviau ir patogiau. O kokią debesijos ateitį prognozuoja analitikai?

Hibridinės IT terpės

Dauguma įmonių jau šiandien dirba hibridinėje IT aplinkoje (angl. hybrid cloud), kai jungiamos vietinėse ir debesijos sistemose atliekamos operacijos arba naudojamos vietinės sistemos, esančios įmonės serveriuose (dokumentų valdymo sistemos, apskaitos programos ir t. t.), o kitos verslui būtinos priemonės, tokios kaip el. paštas, svetainės ir kt., veikia nutolusiame duomenų centre (debesyje).

Debesų sprendimus verslui teikiančios bendrovės „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ Komercijos departamento vadovas Romas Rimgaila sako, kad hibridinis modelis leidžia lanksčiau taikyti daugybę naudingų sprendimų ir vienu metu turėti keletą galimybių. „Privačių ir viešų debesų derinimas padeda bendrovei užtikrinti didesnį saugumą ir leidžia sutaupyti. Pavyzdžiui, trečiųjų šalių debesijos sprendimus naudoti vartotojų prisijungimams, o privačią klientų ar darbuotojų informaciją saugoti privačiame „debesyje“. Be to, tai geras sprendimas toms įmonėms, kurios nedrįsta iš karto perkelti viso verslo į debesis“, – teigia R. Rimgaila.

Verslo operacijų palengvinimas

Svarbių verslo operacijų įgyvendinimas visuomet reikalauja didelių investicijų į programinę ir techninę įrangą, taip pat į personalą, reikiamą tai įrangai diegti ir prižiūrėti.

Siekdamos sumažinti minėtas išlaidas ir pagreitinti operacijų atlikimą, įmonės renkasi „SaaS“ paslaugas (angl. Software as a Service, liet. Programinė įranga kaip paslauga). Tai reiškia, kad už tam tikrą mėnesinį mokestį, bendrovė gali naudotis reikiama programine įranga ir jos priežiūra, gauti visus būtinus atnaujinimus, sulaukti pagalbos gedimų atveju.

Anot R. Rimgailos, toks darbo modelis keičia brangias tradicines lokalias programas, reikalaujančias ilgo diegimo laiko. „SaaS“ sprendimai padeda taupyti personalo laiką ir mažinti lokaliai naudojamų programų išlaidas, o tai leidžia skirti daugiau dėmesio inovacijoms. Be to, kas mėnesį mokant pastovų mokestį lengviau planuoti IT biudžetą“, – sako „Penkių kontinentų komunikacijų centro“ atstovas.

Debesijos prioritetas – ilgalaikiai santykiai

Debesų programinės įrangos kūrėjai šiuo metu rūpinasi ne tik tuo, kaip parduoti savo produktus, bet ir tuo, kaip pritaikyti juos skirtingų naudotojų poreikiams, kad būtų galima gauti papildomos naudos.

„Debesijos paslaugų pranašumas tas, kad jos nereikalauja didelių pirminių išlaidų ir užslėptų papildomų mokesčių, o papildomas funkcijas galima įsigyti bet kada vėliau. Be to, debesų tiekėjai siūlo daug aukštesnį techninės priežiūros lygį“, – sako R. Rimgaila.

Galiausiai organizacijos gauna didesnę naudą iš investicijų į debesiją, o debesų technologijų tiekėjas – ilgalaikį bendradarbiavimą su klientais, skirtingai nei vienkartinio produkto įsigijimo atveju.

Keičiasi IT specialistų darbo pobūdis

Padaugėjus serverinės tinklo įrangos, keičiasi technikos specialistų paskirtis. Programinės įrangos kūrėjų funkcijos auga – jie jau konsultuoja ne tik įrangos diegimo klausimais, bet ir dėl prieigos prie debesijos paslaugų.

„Tradiciškai technikų darbas būdavo vykdyti sudėtingų programinių produktų techninę priežiūrą. Populiarėjant debesų technologijoms, dauguma problemų, susijusių su lokalia įranga, išnyko. Dabar technikos specialistai turi būti ekspertai, gebantys konsultuoti įmonių vadovus, kaip tikslingai išnaudoti debesų paslaugas versle, kaip jas valdyti, kaip diegti naujoves ir pan.“, – tvirtina UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ Komercijos departamento vadovas R. Rimgaila.

Taigi, debesijos galimybės ir poreikis auga. Įvairūs tyrimai rodo, kad 2017 metais debesų paslaugoms įmonių IT biudžetuose bus skiriama nuo 29 iki 38 proc. išlaidų. Na, o debesų sprendimus kuriančios įmonės, ekspertų teigimu, labiausiai koncentruosis į savo paslaugų lankstumą, duomenų apsaugą ir analizę.

Daugiau apie debesijos ir užsakomąsias paslaugas

Šaltinis: Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

12-ika Lietuvos regioninių gydymo įstaigų patikėjo virtualių serverių priežiūrą „ProfIT“

„Penkių kontinentų komunikacijų centras“, valdantis „ProfIT“ – užsakomųjų IT paslaugų (angl. outsourcing) kompleksą verslui iš vienų rankų – pasirašė jungtinę informacinių sistemų infrastruktūros priežiūros paslaugų sutartį su 12-a Lietuvos regioninių gydymo įstaigų. skaityti »

Pirmasis naujos kartos „Diebold Nixdorf“ bankomatas ‒ jau Baltijos regione (4)

BS/2, bendradarbiaudama su „Worldline“, modernizuoja „Luminor“ banko bankomatų tinklą Baltijos regione. skaityti »

Nauja partnerystė: „ASHBURN International“ ir SUNMI

„ASHBURN International“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su pasaulyje sparčiai populiarėjančia techninės įrangos gamintoja SUNMI. skaityti »

„ASHBURN International“ prižiūrės Latvijos vaistinių atsiskaitymo įrenginius (6)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ atnaujina vieno iš didžiausių Latvijos vaistinės tinklų „Meness aptieka“ atsiskaitymo įrangą ir užtikrina sėkmingą įrenginių veikimą skaityti »

„Penki kontinentai“ prisijungė prie „DUOday“ iniciatyvos (9)

Iniciatyvos tikslas – sudaryti sąlygas negalią turintiems žmonėms integruotis į visuomenę, pasijusti reikšmingiems, išbandyti įvairius darbus. skaityti »

„Penki kontinentai“ tarptautiniame forume pristatė sprendimus bankiniam ir mažmeninės prekybos sektoriui (8)

BS/2 forume pristatė savo sukurtus programinius sprendimus bankiniam sektoriui „Cash Management.iQ“, „Service Desk.iQ“, „Vynamic Marketing“, taip pat mažmeninei prekybai ‒ savo partnerio „Qingdao CCL“ savitarnos kasų įrangą. skaityti »

„Vilties“ kaimynystės ir draugystės šventė ‒ socialinei izoliacijai mažinti (7)

„Saulė kasdieną šildo kiekvieną, nes ji myli mus“ – šiais žodžiais prasidėjo dvyliktoji kaimynystės ir draugystė šventė, kurią gegužės 27 d. organizavo Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“. Bendrijos himno „Mes irgi galime mylėti“ tekstas pabrėžia tai, kas jos nariams yra svarbiausia ‒ supratimas ir meilė kiekvienam, nepaisant mūsų skirtybių. skaityti »

BS/2 ir „ASHBURN International“ dalyvaus PLUS forume Taškente (10)

2021 m. birželio 1 d. Uzbekistane, Taškente, vyks tarptautinis forumas „Bankai ir mažmeninė prekyba: skaitmeninė transformacija bei sąveika“. Renginį organizuoja žiniasklaidos grupė PLUS su Uzbekistano centrinio banko palaikymu. skaityti »

„Teltonika Networks“ ir BS/2 partnerystė: nauji plėtros horizontai ir kompleksinės paslaugos (1)

BS/2 pasirašė strateginės partnerystės sutartį su pramoninės tinklo įrangos tiekėja „Teltonika Networks“. skaityti »

Pandemijos sąlygomis aktualus įrenginių dezinfekcijos sprendimas (2)

Jau įsitikinome, kad koronavirusas niekur staiga nedings. Pasaulis turės išmokti gyventi jo grėsmės sąlygomis, galiausiai išlaisvindamas visuomenę iš izoliacijos varžtų ir imdamasis visų įmanomų viruso pristabdymo priemonių. skaityti »

PCI PIN sertifikatas garantuoja atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis saugumą

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ sėkmingai baigė „PCI PIN Security operations“ reikalavimų atitikties auditą. Išduotas sertifikatas suteikia galimybę įgyvendinti saugų atsiskaitymą mokėjimo kortelėmis, identifikuojant mokėtoją pagal PIN kodą. skaityti »