Inkasavimo modeliavimo priemonė – „CIT Simulator“

Publikuota: 2018 m. gruodžio 18 d. antradienis

Grynieji pinigai pasaulyje dar nesiruošia trauktis, o jų apyvarta vis auga. Bankai ir kitos organizacijos nuolat ieško būdų, kaip efektyviau susitvarkyti su dideliais grynųjų srautais. Specializuotos programinės įrangos kūrėjai kuria naujus inovatyvius produktus, nuolat juos tobulina, plečia funkcionalumą.  

Vienas iš svarbiausių reikalavimų, keliamų grynųjų pinigų srauto valdymo banko ar kitų organizacijų viduje, sprendimams – galimybė lanksčiai administruoti sistemą, kad grynieji būtų optimaliausiai paskirstyti jų išėmimo ir priėmimo vietose.

UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) yra sukūrusi grynųjų pinigų valdymo sistemą „Cash Management.iQ“, skirtą automatizuoti darbo procesams. Siekdami, kad banko darbuotojams būtų patogiau dirbti su  minėta sistema, BS/2 specialistai sukūrė specializuotą inkasavimo modeliavimo priemonę –  „CIT Simulator“.

Modeliavimo sistemos funkcijos:

  • Padeda prognozuoti grynųjų srautą dominančiu periodu, valiutomis ir nominalais kiekvienoje grynųjų išdavimo ir priėmimo vietoje.
  • Padeda įvertinti su grynaisiais dirbančių vadybininkų darbo efektyvumą. Lyginami grafikai ir piniginė išraiška.
  • Padeda iš anksto prognozuoti konkretų kiekvienos grynųjų išdavimo ir priėmimo vietos inkasavimo būtinybės laiką.
  • Padeda nustatyti optimaliausią įdedamų grynųjų skaičių, atsižvelgiant į jų vertę ir inkasavimo išlaidas.
  • Padeda nustatyti kiekvieno inkasavimo proceso ir grynųjų saugojimo išlaidas


Numatomus grynųjų srautus prognozuoja specialus mechanizmas. Apdorojami tam tikru periodu iš bankomatų, mokėjimo kioskų ir banko skyrių surinkti duomenys.

Modeliuojant inkasavimo prognozes, nustatomi šie duomenys:

  • Prognozavimo pradžios data.
  • Duomenų apskaitos periodas.
  • Prognozavimo periodas.
  • Įdedamų lėšų vertė.
  • Inkasavimo proceso išlaidos.
  • Inkasavimo reguliarumas.
  • Per dieną atliekamų inkasavimų skaičius.
  • Leistina grynųjų skaičiaus riba savitarnos įrenginiuose.
  • Grynųjų grįžtamumo į savitarnos įrenginius vidurkis.

Taigi „CIT Simulator“ – efektyvi priemonė, padedanti banko darbuotojui, atsakingam už inkasavimo planavimą, įvertinti ir paderinti savo darbo kokybę, kartu taupant kredito ir finansų organizacijos išlaidas, net iki kelių šimtų tūkstančių eurų per metus.

Daugiau apie šiuolaikiškas grynųjų srautų valdymo priemones ir kokių galimybių jie suteikia, galite sužinoti  susisiekę su mūsų specialistais.

Jei patiko šis straipsnis, siūlome prenumeruoti mūsų naujienlaiškį, kad reguliariai gautumėte naujausią informaciją ir išskirtinių BS/2 pasiūlymų.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

BS/2 ir „ASHBURN International“ dalyvaus PLUS forume Taškente (10)

2021 m. birželio 1 d. Uzbekistane, Taškente, vyks tarptautinis forumas „Bankai ir mažmeninė prekyba: skaitmeninė transformacija bei sąveika“. Renginį organizuoja žiniasklaidos grupė PLUS su Uzbekistano centrinio banko palaikymu. skaityti »

„Teltonika Networks“ ir BS/2 partnerystė: nauji plėtros horizontai ir kompleksinės paslaugos (1)

BS/2 pasirašė strateginės partnerystės sutartį su pramoninės tinklo įrangos tiekėja „Teltonika Networks“. skaityti »

Pandemijos sąlygomis aktualus įrenginių dezinfekcijos sprendimas (2)

Jau įsitikinome, kad koronavirusas niekur staiga nedings. Pasaulis turės išmokti gyventi jo grėsmės sąlygomis, galiausiai išlaisvindamas visuomenę iš izoliacijos varžtų ir imdamasis visų įmanomų viruso pristabdymo priemonių. skaityti »

PCI PIN sertifikatas garantuoja atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis saugumą

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ sėkmingai baigė „PCI PIN Security operations“ reikalavimų atitikties auditą. Išduotas sertifikatas suteikia galimybę įgyvendinti saugų atsiskaitymą mokėjimo kortelėmis, identifikuojant mokėtoją pagal PIN kodą. skaityti »

„EcoVadis“ sidabro statusas – BS/2 kokybės ženklas

„Penkių kontinentų“ grupės įmonei UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) suteiktas „EcoVadis“ sidabrinis statusas už efektyvią socialinės atsakomybės veiklą. Šis reitingas patvirtina, kad įmonė atitinka aukštus tarptautinius tvarios plėtros ir socialinės atsakomybės standartus. skaityti »

„ASHBURN International“ ir „E21 PARTNERS“ sinergija

„Penkių kontinentų“ grupės įmonė „ASHBURN International“ pasirašė partnerystės sutartį su tarptautine grupe „E21 PARTNERS“. skaityti »

„Cash Management.iQ“ evoliucija. BS/2 atnaujina sistemų pagrindą (2)

Pastaruoju metu BS/2 aktyviai įgyvendina savo programinių produktų perkėlimą į naują šiuolaikinę IT sistemą. .iQ šeimos sprendimai perkeliami į kitą sistemą, siekiant padidinti jų našumą, darbinių sistemų stabilumą, konfidencialių duomenų apdorojimo ir laikymo saugumą, taip pat didinant jų patogumą naudotojams. skaityti »

BS/2 bankiniai sprendimai garsina Lietuvos vardą užsienyje daugiau nei 20 metų (1)

Balandžio 24 d. Lietuvos įmonei „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) oficialiai sukanka 20 metų. Tiesa, įmonių grupės „Penki kontinentai“, kuriai priklauso ši bendrovė, veikla bankinių technologijų srityje prasidėjo gerokai anksčiau. skaityti »

Kas lemia interneto spartą? (2)

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys, reikalauja stabilaus ir spartaus interneto. Kai gyvas bendravimas vis dar ribojamas, norisi su draugu per internetą susirungti ir naujausiame kompiuteriniame žaidime, per internetą žiūrėti televiziją, klausytis muzikos. Visai šiai veiklai taip pat reikia didesnės interneto spartos. skaityti »

BS/2 dalyvaus 12-ajame tarptautiniame PLUS-forume Maskvoje (8)

Balandžio 26-27 dienomis BS/2 rengiasi dalyvauti Maskvoje vyksiančiame 12-ajame tarptautiniame PLUS-forume „Bankinė savitarna, mažmeninė prekyba ir grynųjų pinigų judėjimas 2021“. skaityti »