Lietuvos įmonių grupė dalyvaus bankinių technologijų parodoje „BankExpo 2018“ Uzbekistane

Publikuota: 2018 m. balandžio 16 d. pirmadienis

Balandžio 19–21 dienomis Taškente 11-ąjį kartą organizuojama tradicinė kasmetinė bankinių paslaugų, technologijų bei įrangos paroda „BankExpo 2018“. Lankytojai ir svečiai renginyje galės iš arčiau susipažinti su naujausiais šalies bankinio sektoriaus pasiekimais, technologijomis ir produktais.

„BankExpo 2018“ – tai ne tik paroda, bet ir erdvė gauti visapusiškų žinių apie bankines paslaugas, kurių dauguma kuriamos informacinių technologijų pagrindu.

Šiemet parodos metu organizuojama konferencija „Skaitmeninė bankinio sektoriaus transformacija“ supažindins dalyvius ir svečius su šiuolaikiškais technologiniais sprendimais, skirtais bankinei ir finansinių technologijų rinkai, taip pat elektroninės komercijos projektais.

„BankExpo 2018“ – nacionalinis  renginys, vykstantis šalies mastu, tačiau šiemet jame dalyvaus ir kelios užsienio įmonės. Tarp jų – Lietuvos įmonių grupė „Penki kontinentai“, dirbanti bankinių technologijų, mokėjimo sprendimų, šviesolaidinio interneto, IPTV ir išmaniojo būsto srityse.

„Uzbekistanas yra viena iš prioritetinių įmonių grupės „Penki kontinentai“ veiklos krypčių. Tai sparčiai besivystanti rinka, patraukli užsienio investuotojams. Be abejo, mūsų įmonę taip pat domina šios šalies rinka. Tikimės išplėsti verslo kontaktus, bendradarbiauti su vietinėmis įmonėmis ir bankais“, – planais dalijosi BS/2 Pardavimų skyriaus vadovas Emil Musayev.

Anot jo, Uzbekistanas aktyviai investuoja į elektroninių atsiskaitymų rinką ir plečia galimybes atsiskaityti šalyje bankinėmis mokėjimo kortelėmis. Vien per pirmuosius tris 2017 m. ketvirčius bendra elektroninių atsiskaitymų suma sudarė 18 mlrd. eurų –  tai net 228,4 proc. daugiau, palyginti su analogišku 2016-ųjų periodu. Šiuo metu Uzbekistane iš viso yra 20 mln. bankinių kortelių, iš kurių 18 mln. aktyviai naudojamos.

Vienas iš svarbiausių „Penkių kontinentų“ partnerių Uzbekistane – Bendras respublikinis duomenų apdorojimo centras (toliau Centras), kuris šalyje diegia pažangias bankines informacines technologijas ir elektronines atsiskaitymo priemones.

Centras atsakingas už nacionalinės mokėjimo sistemos UZCARD, prie kurios prijungti 29 šalies bankai, duomenų apdorojimą, jų konfidencialumą, saugumą ir daugybę kitų funkcijų, susijusių su bankinių ir mokėjimo operacijų apdorojimu.

Pernai metų pabaigoje Centro atstovai lankėsi Lietuvoje, kur iš arčiau susipažino su „Penkių kontinentų“ įmonių BS/2 bei „ASHBURN International“ bankinių technologijų ir mokėjimo kortelių apdorojimo programiniais sprendimais.

Svečiams buvo pristatyti daugiafunkciniai BS/2 šeimos „.iQ“ produktai: verslui stebėti ir optimizuoti bei sudėtingiems verslo procesams valdyti skirtas sprendimas „Service Desk.iQ“, grynųjų srautų valdymo sprendimas „Cash Management.iQ“, kasininkų darbo vietų automatizavimo sprendimas „Smart Safe.iQ“ ir „ASHBURN International“ elektroninių kortelių skaitytuvų tinklo valdymo ir operacijų duomenų perdavimo sprendimas „TransLink.iQ“.

Parodoje „BankExpo-2018“ įmonių grupės „Penki kontinentai“ atstovai  plačiau pristatys minėtą sprendimą „TransLink.iQ“ ir naujausius garsaus bankinės įrangos gamintojo „Diebold Nixdorf“ įrenginius, taip pat ir naują 8-ių pinigų kasečių bankomatą „CS4060“, išduodantį ir priimantį grynuosius.

Nacionalinė bankinių paslaugų, technologijų  bei įrangos paroda „BankExpo“ Uzbekistane organizuojama nuo 2007 m. Per šiuos metus ji tapo stambiausiu šalies bankinio sektoriaus renginiu, kuriame aptariamos šalies bankinės veiklos perspektyvos, dalijamasi patirtimi ir informacija apie šiuolaikines informacines technologijas ir sprendimus, turinčius įtakos efektyviai bankinės sistemos plėtrai.

Parodą rengia Centrinis Uzbekistano bankas, bendradarbiaudamas su Oliy Majlis senatu, Įstatymų leidimo rūmais, Uzbekistano bankų asociacija ir Įmonių bei informacinių technologijų asociacija.

Šaltinis: BS/2
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Ar žinote, kam dar naudojamas šviesolaidinis kabelis?

Ar žinote, kad šviesolaidinis kabelis naudojamas anaiptol ne tik sparčiam interneto ryšiui užtikrinti? skaityti »

„Penki kontinentai“ stiprina Lietuvos kariuomenės ITT infrastruktūrą

Lietuvos kariuomenė galės naudotis kokybiškesnėmis ir patikimesnėmis ryšio priemonėmis, įmonių grupei „Penki kontinentai“ priklausančiai ITT bendrovei „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ (PKKC) laimėjus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono viešųjų optinių kabelių pirkimo konkursą. skaityti »

Bankininkai ir finansininkai tradiciškai varžėsi teniso turnyre „BFI Cup“

Daugiau nei 10 metų Lietuvoje organizuojamame tarptautiniame teniso turnyre „BFI Cup“ lapkričio 10–11 d. tradiciškai susitiko Baltijos šalių ir Švedijos finansinių įstaigų atstovai. skaityti »

Azerbaidžane bus aptartos skaitmenizavimo problemos ir biometrinės identifikacijos perspektyvos

Naujausios skaitmenizavimo tendencijos ir problemos – pagrindinė tema, kuri bus analizuojama lapkričio 15–16 d. Azerbaidžane vyksiančiame III-iajame tarptautiniame bankiniame forume. Renginyje dalyvaus daugiau nei šimtas atstovų iš įtakingų įvairių šalių įmonių: Europos, NVS, JAV, Japonijos, Kinijos. skaityti »

BS/2 pasirašė sutartį su Kazachstano banku dėl 111 bankomatų įsigijimo

Bankines technologijas ir mažmenines prekybos sprendimus diegianti bendrovė „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) pasirašė sutartį su vienu stambiausių Kazachstano bankų „Bank CenterCredit“ dėl 111 bankomatų su įdiegtu BS/2 plėtojamu savitarnos įrenginių apsaugos sprendimu „АТМеуе.iQ“ tiekimo. skaityti »

Tenisas + verslas = Sėkmė

Jau šį savaitgalį Vilniuje vyks tradicinis teniso turnyras „BFI Cup“, kuriame varžosi bankų bei finansinių įstaigų atstovai. Ta proga – šiek tiek istorijos apie tai, kaip atsirado ir išpopuliarėjo ši sporto šaka. skaityti »

20 metų – kartu su ilgamečiais klientais

Šiemet spalio 28-oji UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ kolektyvui jubiliejinė. skaityti »

Sostinės gyventojams duoda „Penkis“, šalies verslui – „Profit“

Prieš 20 metų spalio 28 d. UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“ Vilniuje pradėjo tiesti šviesolaidinio interneto tinklą. Tai buvo pirmasis toks modernus ryšio tinklas šalyje, gerokai pažangesnis ir pranašesnis už iki tol naudotus kitų tiekėjų varinius kabelius. skaityti »

Šiuolaikinės technologijos ir inovacijos parodoje IN TOUCH ALMATY 2018

Didesnis bankų paslaugomis besinaudojančių vartotojų poreikių pažinimas, banko padalinių transformacijos tendencijos ir vis platesnė bankinių paslaugų skaitmenizacija – esminės temos, kurios dominavo jau 11-oje tarptautinėje konferencijoje „IN TOUCH Almaty 2018“. skaityti »

Šviesolaidiniam internetui Lietuvoje jau 20

1998 m. spalio 28 d. UAB „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, priklausanti „Penkių kontinentų“ įmonių grupei, Lietuvoje pradėjo tiesti pirmąjį šviesolaidinį interneto tinklą. skaityti »