NFC kaip bankinių operacijų standartas

Publikuota: 2020 m. birželio 30 d. antradienis

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. Mokėjimo įrenginiai su bekontakčio autorizavimo technologijomis tapo savotišku standartu. Stebint stambių tarptautinių mokėjimo sistemų duomenis, galima daryti išvadą, kad 2020 m. daugiau nei 40 proc. mokėjimo kortelių pasaulyje pritaikytos bekontakčiams mokėjimams, kuriuos reguliariai atlieka apie 70 milijonų žmonių.

Norėdami realizuoti bekontaktės autorizacijos galimybę bankų savitarnos įrenginiuose, naudojama 2000-ųjų m. pradžioje atsiradusi NFC technologija.

NFC (angl. Near Field Communication) – belaidžio duomenų perdavimo technologija, tarp skirtingų prietaisų veikianti iki 10 centimetrų atstumu. Įdiegus NFC galima užtikrinti bekontakčio autorizavimo funkciją bankinėms operacijoms atlikti naudojantis bankomatais ir el. kortelių skaitytuvais.

Tiek bankų klientams, tiek pačioms finansų įstaigoms NFC technologijos privalumai akivaizdūs:

  • laiko taupymas (bekontaktė autorizacija yra greitesnė nei naudojant įprastą kortelių skaitytuvą);
  • galimybė atsiskaitant naudotis ne tik mokėjimo kortele, bet ir kitais įrenginiais (mobiliuoju telefonu, specialiu bekontakčiu lipduku, įvairiomis programėlėmis);
  • nebėra būtinybės visuomet nešiotis kortelę.

Tai, kad NFC technologija populiarėja, rodo ir ja besinaudojančių organizacijų bei tam pritaikytų įrenginių skaičius. Stambūs JAV bankai šią savitarnos įrenginių funkciją aktyviai ėmė plėtoti dar 2016 m.

Pavyzdžiui, viena stambiausių pasaulio tarptautinių finansų bendrovių „Wells Fargo“ (JAV) 2016 m. pradžioje turėjo 1 700 bankomatų su NFC technologija, kuri suteikė prieigą prie įrenginio nesinaudojant kortele, o tų pačių metų pabaigoje šis skaičius išaugo iki 5 000. 2016–2017 m. bankomatų, turinčių bekontakčio mokėjimo funkcijas, skaičių (iki 8 000 vnt.) žymiai padidino ir „Bank of America“. Naudojantis šios finansinių paslaugų įmonės bankomatais su NFC technologija galimi „Apple Pay“, „Android Pay“, „Samsung Pay“ ir „Microsoft Wallet“ mobilieji mokėjimai, reikiamą mokėjimo kortelę galima pasirinkti mobiliojo telefono programėlėje. Taigi NFC ne tik išplečia autorizacijos galimybes, bet ir bankomatų funkcionalumą, norint pritraukti naujų klientų.

Tiesa, NFC technologiją bankomatuose norinčios naudoti finansinės organizacijos gali susidurti su tam tikrais sunkumais, pavyzdžiui, išsirenkant, įdiegiant ir prijungiant NFC skaitytuvą ir nustatant, kad šis tinkamai funkcionuotų jau esančiame bankomatų tinkle. Taip yra dėl bankomatų programinės įrangos veikimo ypatumų ir mokėjimo sprendimo sertifikavimo klausimų.

Įmonė BS/2 teikia įvairias paslaugas, susijusias su bekontakčių autorizavimo technologijų diegimu bankomatuose, savitarnos kioskuose ir kituose savitarnos įrenginiuose.

Bendras NFC technologijų įdiegimo scenarijus:

  • Esamo bankinės savitarnos kanalo infrastruktūros analizė.
  • Konsultacijos dėl įrangos parinkimo ir sertifikavimo (NFC skaitytuvai).
  • NFC skaitytuvų įrengimas ir prijungimas.
  • NFC sprendimų ir bankomatų programinės įrangos integracija.
  • Vartotojo scenarijų, skirtų bekontaktei autorizacijai bankomatuose, kūrimas ir įgyvendinimas.

Daugiau apie NFC technologijos pranašumus ir apie sėkmingą šio sprendimo įdiegimą „Blue Orange Bank“ (Latvijoje) galite sužinoti šioje nuorodoje.

Šaltinis: Penki kontinentai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Koronaviruso pandemija skatina pasaulį investuoti į bekontaktes technologijas (1)

Visą pasaulį užvaldžiusi „COVID-19“ pandemija padarė didžiulę įtaką visuomenės įpročiams ir bankiniam sektoriui. Siekdami sustabdyti viruso plitimą, pradėjome vengti artimo kontakto ir sąlyčio su viešosiose erdvėse esančiais paviršiais. Dėl šios priežasties daugybės šalių bankai, bendradarbiaudami su mokėjimo sistemomis, padidino bekontakčio atsiskaitymo be būtinybės įvesti PIN kodą limitą. skaityti »

Nauja „ATMeye.iQ“ paskirtis: paštomatų stebėsena (1)

Prekių pristatymas iš elektroninių parduotuvių į paštomatus kasmet vis labiau populiarėja. Vienos stambiausių Amerikos siuntų pristatymo tarnybų „Pitney Bowes“ duomenimis, nuo 2014 iki 2018 metų prekių siuntų visame pasaulyje išaugo net 104 proc. – nuo 43 mlrd. iki 87 mlrd. per metus. Skaičiuojama, kad siuntinių skaičius 2025 metais viršys 200 mlrd. skaityti »

3 naujos „Cash Management.iQ֧“ sistemos apsaugą stiprinančios funkcijos

Atnaujinant BS/2 sistemą „Cash Management.iQ“, buvo siekiama dar labiau padidinti informacijos saugumo lygį, taip pat atitikti augančius tarptautinius saugumo standartų reikalavimus, kurių laikosi šiuolaikiniai bankai, inkasavimo tarnybos ir mažmeninės prekybos įmonės. skaityti »

NFC kaip bankinių operacijų standartas

Bekontaktis autorizavimas – jau seniai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Juo naudojamės įsigydami prekes parduotuvėse, mokėdami už keliones viešajame transporte, eidami į pastatus, turinčius įėjimo kontrolę. skaityti »

„Penkių kontinentų komunikacijų centrui“ vadovaus Evaldas Girskus (1)

„Penkių kontinentų“ grupės įmonei „Penkių kontinentų komunikacijų centras“, teikiančiai šviesolaidinio interneto bei IPTV paslaugas „Penki“ ir verslo sprendimus „ProfIT“, nuo šiandien pradeda vadovauti Evaldas Girskus. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupė po karantino: keitėsi gyvas bendravimas, sparčiau diegiamos naujos technologijos

Šalyje atšaukus karantiną, bankinių ir ITT technologijų įmonių grupė „Penki kontinentai“ pamažu grįžta prie įprasto darbo režimo, dar labiau sutvirtinusi savo pozicijas rinkoje, nesumažinusi nė vieno iš savo darbuotojų atlyginimų ir ryžtingai žiūrėdama į ateitį. skaityti »

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacija rūpinsis A. Zubriakovas

„Penkių kontinentų“ įmonių grupės komunikacijos vadovu nuo šiandien pradeda dirbti 38-erių Aleksandras Zubriakovas. skaityti »

Ateities bankinė savitarna. Naujų „DN Series“ bankomatų apžvalga

Viena iš pirmaujančių bankinės įrangos gamintojų ir jai skirtų programinių sprendimų kūrėjų „Diebold Nixdorf“ prieš metus anonsavo naują bankomatų liniją – „DN Series“. skaityti »

„ATMeye.iQ“ užtikrins Kenijos banko „Equity Bank Kenya Limited“ bankomatų apsaugą

Kenijos bankas „Equity Bank Kenya Limited“ įsigijo 280 UAB „Penkių kontinentų bankinės technologijos“ (BS/2) sukurto programinio sprendimo „ATMeye.iQ“ licencijų. Ši vaizdo stebėsenos ir apsaugos priemonė diegiama į savitarnos įrenginius, siekiant užtikrinti jų apsaugą, išvengti sukčiavimo grėsmių, taip pat padėti spręsti su klientais kylančius ginčus. Programinis spendimas bankui įdiegtas bendradarbiaujant su vietine partnere – „Technology Associates Kenya“. skaityti »

„ASHBURN International“ atliko mokėjimo sistemų „Uzcard“ ir „Mir“ integraciją

„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti „ASHBURN International“, kurianti ir diegianti lanksčius inovacinius atsiskaitymo sprendimus, integravo Uzbekistano nacionalinę mokėjimo sistemą „Uzcard“ ir rusiškąją „Mir“. Nuo šiol Uzbekistano gyventojai gali atsiskaityti debetinėmis ir kreditinėmis mokėjimo sistemos „Mir“ kortelėmis. skaityti »