„ICT2013“ – daugiausiai dalyvių sulaukęs pirmininkavimo renginys Lietuvoje

Publikuota: 2013 m. lapkričio 11 d. pirmadienis

Lapkričio 8 d. duris užvėrė didžiausias Europos informacinių ir ryšių technologijų renginys „ICT2013: Create, Connect, Grow“ („Informacinės ir ryšio technologijos 2013: kurti, jungti, augti“), kurio dalyvių skaičius buvo didžiausias iš visų  Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių. Tris dienas trukusiame „ICT2013“ dalyvavo beveik 5000 šios srities atstovų iš viso pasaulio – Europos Sąjungos aukšto rango pareigūnai, žymūs informacinių ir ryšių technologijų srities mokslininkai,  jaunieji tyrėjai ir studentai.

„Renginyje „ICT2013“ ne tik parodėme Lietuvos potencialą, bet ir susipažinome su visos Europos inovatyviausiais projektais, išgirdome pasaulinių informacinių ir ryšių technologijų autoritetų įžvalgas. Esu tikras, kad šiomis dienomis užmegzti kontaktai netrukus virs bendrais projektais, finansuojamais iš programos „Horizontas 2020“. Girdėjau daug teigiamų atsiliepimų iš konferencijos bei parodos dalyvių ir lankytojų,  tai rodo, kad „ICT2013“ duos impulsą dar spartesnei informacinių ir ryšių technologijų plėtrai“, – sako Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

„ICT2013“ dalyvavo 48 aukšto lygio pranešėjai, eksponuota per 200 inovatyviausių Europos projektų, vyko daugiau kaip 150 susitikimų ryšiams užmegzti (face-to-face), žinias apie renginį skleidė apie 40 studentų – ambasadorių iš visos Europos, renginyje  dirbo apie 50 savanorių.

„ICT2013“ metu buvo teikiami apdovanojimai. Geriausiu „ICT2013“ parodos dalyviu pripažintas „MD-Paedigree“ projektas, pristatęs skaitmeninės saugyklos ir išmanios analizės sprendimų modelį, skirtą pirmam Europos pediatrų socialiniam tinklui. Geriausius savo kategorijose stendus apdovanojo Ūkio ministras Evaldas Gustas.

Taip pat apdovanotos skaitmeninio pasaulio metų moterys ir mergaitės. Ypač daug dalyvių simpatijų sulaukė trylikametė Amy Mather iš Jungtinės Karalystės. A. Mather pati programuoja jau trejus metus, o savo programiniais pranešimais įkvepia įvairaus amžiaus technologijos besižavinčius bendraminčius ir moko kitus vaikus programuoti.

„ICT2013“ savo projektus pristatę Lietuvos studentai  sulaukė didelio auditorijos dėmesio. Kaip pasakojo studentų mokslinių darbų vertinimo komisijos narys dr. Linas Bukauskas, kai kurie Lietuvos studentai renginyje „ICT2013“ gavo rimtų komercinių pasiūlymų iš verslo bendrovių.

„ICT2013“ renginys buvo skirtas esamiems ir būsimiems informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus atstovams, tyrimų ir plėtros bei inovacijų programų dalyviams. Svarstyti Europos IRT politikos klausimai, dalytasi įžvalgomis ir ateities vizijomis, buvo mezgami ryšiai bendradarbiavimui IRT verslo, tyrimų ir inovacijų lygmenyje. Pranešimų temos varijavo nuo plačiajuosčio interneto, kibernetinio saugumo ir nanomedžiagų iki debesų kompiuterijos ir žmogaus smegenų struktūros programavimo.

„ICT2013“ – jau 20-asis ICT renginys, tačiau Rytų Europoje jis vyko pirmą kartą. Tai  vienas reikšmingiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių, organizuojamas LR Susisiekimo ir Užsienio reikalų ministerijų kartu su Europos Komisija (EK).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

ICT2013 Lietuvos moksleiviams: IT padės susikurti sėkmingą karjerą

Vilniuje vykstant didžiausiam Europos informacinių ir ryšių technologijų renginiui ICT2013, Lietuvos moksleiviai domėsis, kaip pasitelkę šias technologijas galėtų susikurti savo karjerą. skaityti »

„Penki“ ir GOODLIFE kviečia į nemokamą treniruotę Verkių regioniniame parke (2)

Šviesolaidinis tinklas „Penki“ ir sporto bei laisvalaikio klubas GOODLIFE kviečia į antrą nemokamą funkcinę treniruotę. Susitikime rugpjūčio 23 d. (ketvirtadienį) 19.30 val. Verkių regioniniame parke. skaityti »

Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti – tarptautinė mokslinė konferencija Seime

Lapkričio 10 d., penktadienį, 9 val. Konferencijų salėje (Seimo III r.) rengiama tarptautinė konferencija „Kalbos, kultūros ir švietimo politika: sąveika ir sankirtos“, skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. skaityti »

Inovacijų savaitės renginiai – nuo konferencijų iki lankymosi automobilių gamykloje

Septyniuose Lietuvos miestuose vyks konferencijos, diskusijos, praktiniai seminarai, pažintiniai turai po inovatyvias įmones, gamyklas ar mokslines laboratorijas. skaityti »

Maskvoje vyks kasmetinis tarptautinis bankinės ir mažmeninės prekybos įrangos forumas

Spalio 4–5 dienomis Maskvoje 9-ąjį kartą rengiamas tarptautinis „PLUS“ forumas tema „Bankinė savitarnos ir mažmeninės prekybos įranga 2017“. skaityti »

Kodėl inovacijos tokios svarbios smulkiajam verslui?

Apklausa parodė, kad 35,6 proc. smulkaus verslo įmonių nėra girdėję apie konkrečias inovacijų priemones, tinkančius jų verslui. skaityti »

Mūsų pareiga sukurti bendrų vertybių rinkinį politiniams sprendimams priimti

Lietuvoje lankysis prof. Klausas Schwabas, pasauliui žinomas kaip „Davoso forumo“ sumanytojas, įkūrėjas ir vadovas. skaityti »

Europos kalbų dieną Lietuvoje skambės poezija

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Šią dieną įvairiuose Lietuvos miestuose daugybe kalbų prabils lietuvių poetų eilėraščiai. skaityti »

„Rinkis priekę lietuvišką“ šiemet nustebins net pačius išrankiausius

Nuo debatų aktualia tema, verslo inovacijų, skonio ar mados naujienų, iki pirmosios Lietuvoje šokolado meninių fotografijų ekspozicijos – visa tai laukia parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“. skaityti »

Kaip filologai galėtų padėti informatikams?

Lietuvių kalbos institute vyks tarptautinė mokslinė Jono Jablonskio konferencija „Skaitmeniniai kalbos ištekliai, jų plėtros kryptys ir panaudos galimybės“, atversianti kalbos kelio į informacinių technologijų pasaulį problemas ir ateitį. skaityti »

„TEDxISM“ konferencijoje – netikėti klausimai apie ateitį

„Nesitikėk to, ko tikiesi“ – tokiu intriguojančiu šūkiu šiemet siekia suvilioti dalyvius idėjų konferencija „TEDxISM“. skaityti »