Naujoje parodoje MOKYKLA – ateities mokyklos vizija

Publikuota: 2011 m. spalio 20 d. ketvirtadienis

Ar galima mokymąsi paversti džiaugsmingu naujų žinių atradimu, o standartinę mokyklos dėžutę regėti kaip kūrybišką aplinką, skatinančią vaiką augti ir tobulėti? Apie tai ir kalbės naujoji paroda MOKYKLA, kurią lapkričio 4–6 dienomis organizuoja Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO kartu su partneriais – LR švietimo ir mokslo ministerija bei Ugdymo plėtotės centru.

Pasak LITEXPO direktoriaus pavaduotojos Kristinos Pladienės, tai pirmoji tokios tematikos paroda Lietuvos rinkoje, kuri skirta visai švietimo bendruomenei – ugdymo įstaigų steigėjams, mokyklų administracijai, vadovams, mokytojams, taip pat ir mokiniams, jų tėvams, mokyklų savivaldų institucijų atstovams.

„Lankytojai čia ras kitokią mokyklą, kurioje ugdomos kuriančios ir mąstančios asmenybės, kurioje skatinama bendradarbiauti, kurioje naudojamas platus spektras įvairių priemonių – nuo pieštukų iki novatoriškiausių technologijų, nuo elektroninio dienyno iki informacinių sistemų. Kartu jie ras ir kitokį parodos formatą – dalis parodos veiks kaip interaktyvi ekspozicija, kurioje įmonės savo naujienas demontruos per realų veiksmą. Taigi, į parodą atėję mokytojai ir vaikai ras kūrybišką erdvę ir galės išbandyti kaip praktiškai veikia tokia mokykla“, – sako LITEXPO direktoriaus pavaduotoja.

Parodos salėje bus įrengti ne tik ekspoziciniai stendai, bet ir keturios interaktyvios klasės, kuriose kasdien vyks improvizuotos pamokos – gamtos, geografijos, biologijos, gimtosios ir užsienio kalbų, muzikos, dailės, istorijos, fizikos, matematikos ir kitų disciplinų. Mokytojai čia galės išbandyti mikroskopus su skaitmeninėmis kameromis, planšetinius kompiuterius, interaktyvias lentas, Nova5000 kompiuterines šiuolaikinių gamtos mokslų laboratorijas, susipažinti su robotų, iPod Touch delninukų galimybėmis mokymuisi ir bendravimui. Čia bus galima kurti virtualius minčių žemėlapius, istorijas, komiksus, laikraščius, naudojantis Microsoft Research programa Songsmith išbandyti savo muzikinius gebėjimus ir pabandyti sukurti dainą. Čia veiks ir fotografijos laboratorijos, kuriose bus mokoma kaip koreguoti kadrus kompiuterio pagalba, čia bus galima susipažinti su įvairiomis freskų kūrimo technikomis, geometrinių mandalų piešimu, lipdymo ypatumais ir kt. Čia mokytojai galės ir patys mokytis bei ugdyti savo kompetenciją. Jiems bus pristatyti trys projektai, kviečiantys biologijos, chemijos ir fizikos mokytojus įgyti dar ir gamtos tyrėjų bei kitas kompetencijas.

Ekspoziciniuose stenduose taip pat bus demonstruojamos įvairiausios mokymo ir mokymosi priemonės, įranga ir baldai, informacinės sistemos mokykloms, sporto, laboratorijų, kalbų mokymo, specialaus ugdymo priemonės ir naujausios mokymo metodikos. Čia su lankytojais bendraus specialistai, kurie ne tik atsakys į visus rūpimus klausimus, bet bus pasirengę kaskart pademonstruoti pristatomų naujienų galimybes, leis jas išbandyti ir įvertinti patiems.

Visas tris parodos dienas konferencijų salėse vyks naujausių mokymo metodikų pristatymai, susitikimai su žymiais užsienio bei Lietuvos švietimo sistemos darbuotojais, edukacinių filmų peržiūros, diskusijos, seminarai švietimui aktualiomis temomis. Planuojama, jog parodos metu lankytojai bus pakviesti į per šimtą trisdešimt renginių, kuriuos organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, jai pavaldus Ugdymo plėtotės centras ir kitos institucijos, nevyriausybinės organizacijos, gerąja patirtimi dalysis ir patys pedagogai.

Edukacinių renginių spektras labai platus, todėl žinių ir patirties pasisems ne tik mokytojai, bet ir mokiniai, jų tėvai, visi besidomintys švietimu. Į parodą atvyksta nemažai lektorių ir svečių iš užsienio: savo gerąja patirtimi ir įžvalgomis dalysis Ilja Laurs (mobiliųjų žaidimų ir programų tinklapio „GetJar“ vadovas); mokslininkė, pedagogė iš Vokietijos Fee Czisch (knygos „Vaikai gali daugiau“ autorė); APPLE atstovas iš Didžiosios Britanijos Julian Coultas (pristatys „iPad“ panaudojimo galimybes), Suomijos EduCluster Finland Ltd atstovai (pristatys pasaulyje garsią Suomijos švietimo sistemą bei galimybes pasisemti patirties iš jų ir mums). Taip pat sulauksime lektorių iš Latvijos, Briuselio (European Schoolnet agentūros) ir kitų šalių.

Edukacinių renginių metu lankytojai galės susipažinti ir su netradicinės pedagogikos kryptimis, kurios tampa vis populiaresnės Lietuvoje. Sužinosime, kuo ypatinga yra Valdorfo, Montessori, Suzuki pedagogikos.

Vyks ir įdomios diskusijos, kurias organizuoja VŠĮ „Gimnazistai“. Lapkričio 4 dieną, penktadienį, numatyta atvira mokytojų, mokyklų vadovų bei įvairių sričių ekspertų diskusija aktualiausiais švietimo politikos klausimais: nuo pradingusio kūrybiškumo paieškų iki atradimų bendraujant su mokinių tėvais. Lapkričio 6 dieną – diskusija su mokiniais tema „Kontrolinis mokyklai“.

Konferencijų salėse vyks nemažai neformaliojo ugdymo, finansinio raštingumo, verslumo, ekologijos ir kitokių renginių. Taip pat rengiamos edukacinių, mokslinių filmų („Ateities laboratorijos“, „Mokytis niekada nevėlu“, „Samangyviai“, „Mikroskopai“ ir kt.) peržiūros.

Naujoji paroda MOKYKLA vyks lapkričio 4–6 dienomis LITEXPO rekonstruotoje 4–oje salėje ir užims apie 3000 kv. m. plotą. Renginiai organizuojami ne tik ekspozicijų salėje, bet ir konferencijų salėse 3.2, 5.3, 5.5.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Siekdama spartinti inovacijas „Visa“ atveria savo platformą startuoliams

Rugsėjo 25-27 dienomis finansinių technologijų kūrėjai yra kviečiami dalyvauti renginyje „Hack the Money“. skaityti »

Trečiasis Vilniaus inovacijų forumas: nuo svečių iš NASA iki atviro inovacijų maršruto vilniečiams

Forume „Innovation Drift“ didelis dėmesys bus skiriamas kibernetiniam saugumui, potencialiems technologijų keliamiems pavojams, robotikai, transportui, kosminėms ir nanodalelių technologijoms, išmaniems miestams. skaityti »

Baltijos kelio 28-osioms metinėms paminėti – paroda ir koncertas

LR Seimo rūmuose eksponuojama fotografijų paroda „Bunda jau Baltija“. skaityti »

Lietuvos paviljonas parodoje „EXPO 2017“ – svarbių tarptautinių susitikimų vieta

Lietuvos paviljonas yra tarp dešimties populiariausių tarptautinės parodos „EXPO 2017“, kuri šiuo metu vyksta Kazachstano sostinėje Astanoje, paviljonų. skaityti »

SMK organizuoja jaunimo kūrybos festivalį „Galiu kurti prie jūros“

Liepos 11–13 dienomis Klaipėdoje pirmą kartą organizuojamas jaunimo kūrybiškumą skatinantis trijų dienų festivalis „Galiu kurti prie jūros“. Festivalis yra nemokamas, skirtas 14-25 metų jaunimui, ieškančiam prasmingos ir kūrybiškos veiklos. skaityti »

VU biblioteka kviečia į parodą „Keliaujanti Lietuva“

Vilniaus universiteto biblioteka pasitinka vasarą, pristatydama teminę parodą „Keliaujanti Lietuva“. skaityti »

Parodoje „EXPO 2017“ – Nacionalinė Lietuvos diena

Kazachstano sostinėje Astanoje nuo birželio 10 d. vyksta pasaulinė paroda „EXPO 2017“. Joninių išvakarės, birželio 23-ioji, parodoje paskelbta Lietuvos nacionaline diena. skaityti »

8-asis „Hacker Games“: nuo uodų naikinimo aparato iki išmaniųjų technologijų akliesiems

Visą savaitgalį kūrybiškiausi programinės, techninės įrangos ir žaidimų kūrėjai varžėsi 8-ajame VGTU „LinkMenų fabrike“ vykusiame hakatone „Hacker Games“. skaityti »

LR Ūkio ministras dalyvauja gyvybės mokslų forume „BIO International Convention 2017“ JAV

Birželio 18–23 d. ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius kartu su verslo ir mokslo delegacija bei VšĮ „Versli Lietuva“ atstovais su darbo vizitu lankosi Jungtinėse Amerikos Valstijose. skaityti »

„Hacker Games“ hakatono dalyviams talkins profesionalūs mentoriai

Birželio 15 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) „LinkMenų fabrike“ startuos aštuntasis hakatonas „Hacker Games“. skaityti »