Naujoje parodoje MOKYKLA – ateities mokyklos vizija

Publikuota: 2011 m. spalio 20 d. ketvirtadienis

Ar galima mokymąsi paversti džiaugsmingu naujų žinių atradimu, o standartinę mokyklos dėžutę regėti kaip kūrybišką aplinką, skatinančią vaiką augti ir tobulėti? Apie tai ir kalbės naujoji paroda MOKYKLA, kurią lapkričio 4–6 dienomis organizuoja Lietuvos parodų ir kongresų centras LITEXPO kartu su partneriais – LR švietimo ir mokslo ministerija bei Ugdymo plėtotės centru.

Pasak LITEXPO direktoriaus pavaduotojos Kristinos Pladienės, tai pirmoji tokios tematikos paroda Lietuvos rinkoje, kuri skirta visai švietimo bendruomenei – ugdymo įstaigų steigėjams, mokyklų administracijai, vadovams, mokytojams, taip pat ir mokiniams, jų tėvams, mokyklų savivaldų institucijų atstovams.

„Lankytojai čia ras kitokią mokyklą, kurioje ugdomos kuriančios ir mąstančios asmenybės, kurioje skatinama bendradarbiauti, kurioje naudojamas platus spektras įvairių priemonių – nuo pieštukų iki novatoriškiausių technologijų, nuo elektroninio dienyno iki informacinių sistemų. Kartu jie ras ir kitokį parodos formatą – dalis parodos veiks kaip interaktyvi ekspozicija, kurioje įmonės savo naujienas demontruos per realų veiksmą. Taigi, į parodą atėję mokytojai ir vaikai ras kūrybišką erdvę ir galės išbandyti kaip praktiškai veikia tokia mokykla“, – sako LITEXPO direktoriaus pavaduotoja.

Parodos salėje bus įrengti ne tik ekspoziciniai stendai, bet ir keturios interaktyvios klasės, kuriose kasdien vyks improvizuotos pamokos – gamtos, geografijos, biologijos, gimtosios ir užsienio kalbų, muzikos, dailės, istorijos, fizikos, matematikos ir kitų disciplinų. Mokytojai čia galės išbandyti mikroskopus su skaitmeninėmis kameromis, planšetinius kompiuterius, interaktyvias lentas, Nova5000 kompiuterines šiuolaikinių gamtos mokslų laboratorijas, susipažinti su robotų, iPod Touch delninukų galimybėmis mokymuisi ir bendravimui. Čia bus galima kurti virtualius minčių žemėlapius, istorijas, komiksus, laikraščius, naudojantis Microsoft Research programa Songsmith išbandyti savo muzikinius gebėjimus ir pabandyti sukurti dainą. Čia veiks ir fotografijos laboratorijos, kuriose bus mokoma kaip koreguoti kadrus kompiuterio pagalba, čia bus galima susipažinti su įvairiomis freskų kūrimo technikomis, geometrinių mandalų piešimu, lipdymo ypatumais ir kt. Čia mokytojai galės ir patys mokytis bei ugdyti savo kompetenciją. Jiems bus pristatyti trys projektai, kviečiantys biologijos, chemijos ir fizikos mokytojus įgyti dar ir gamtos tyrėjų bei kitas kompetencijas.

Ekspoziciniuose stenduose taip pat bus demonstruojamos įvairiausios mokymo ir mokymosi priemonės, įranga ir baldai, informacinės sistemos mokykloms, sporto, laboratorijų, kalbų mokymo, specialaus ugdymo priemonės ir naujausios mokymo metodikos. Čia su lankytojais bendraus specialistai, kurie ne tik atsakys į visus rūpimus klausimus, bet bus pasirengę kaskart pademonstruoti pristatomų naujienų galimybes, leis jas išbandyti ir įvertinti patiems.

Visas tris parodos dienas konferencijų salėse vyks naujausių mokymo metodikų pristatymai, susitikimai su žymiais užsienio bei Lietuvos švietimo sistemos darbuotojais, edukacinių filmų peržiūros, diskusijos, seminarai švietimui aktualiomis temomis. Planuojama, jog parodos metu lankytojai bus pakviesti į per šimtą trisdešimt renginių, kuriuos organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, jai pavaldus Ugdymo plėtotės centras ir kitos institucijos, nevyriausybinės organizacijos, gerąja patirtimi dalysis ir patys pedagogai.

Edukacinių renginių spektras labai platus, todėl žinių ir patirties pasisems ne tik mokytojai, bet ir mokiniai, jų tėvai, visi besidomintys švietimu. Į parodą atvyksta nemažai lektorių ir svečių iš užsienio: savo gerąja patirtimi ir įžvalgomis dalysis Ilja Laurs (mobiliųjų žaidimų ir programų tinklapio „GetJar“ vadovas); mokslininkė, pedagogė iš Vokietijos Fee Czisch (knygos „Vaikai gali daugiau“ autorė); APPLE atstovas iš Didžiosios Britanijos Julian Coultas (pristatys „iPad“ panaudojimo galimybes), Suomijos EduCluster Finland Ltd atstovai (pristatys pasaulyje garsią Suomijos švietimo sistemą bei galimybes pasisemti patirties iš jų ir mums). Taip pat sulauksime lektorių iš Latvijos, Briuselio (European Schoolnet agentūros) ir kitų šalių.

Edukacinių renginių metu lankytojai galės susipažinti ir su netradicinės pedagogikos kryptimis, kurios tampa vis populiaresnės Lietuvoje. Sužinosime, kuo ypatinga yra Valdorfo, Montessori, Suzuki pedagogikos.

Vyks ir įdomios diskusijos, kurias organizuoja VŠĮ „Gimnazistai“. Lapkričio 4 dieną, penktadienį, numatyta atvira mokytojų, mokyklų vadovų bei įvairių sričių ekspertų diskusija aktualiausiais švietimo politikos klausimais: nuo pradingusio kūrybiškumo paieškų iki atradimų bendraujant su mokinių tėvais. Lapkričio 6 dieną – diskusija su mokiniais tema „Kontrolinis mokyklai“.

Konferencijų salėse vyks nemažai neformaliojo ugdymo, finansinio raštingumo, verslumo, ekologijos ir kitokių renginių. Taip pat rengiamos edukacinių, mokslinių filmų („Ateities laboratorijos“, „Mokytis niekada nevėlu“, „Samangyviai“, „Mikroskopai“ ir kt.) peržiūros.

Naujoji paroda MOKYKLA vyks lapkričio 4–6 dienomis LITEXPO rekonstruotoje 4–oje salėje ir užims apie 3000 kv. m. plotą. Renginiai organizuojami ne tik ekspozicijų salėje, bet ir konferencijų salėse 3.2, 5.3, 5.5.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankai kviečia į finansinio švietimo renginius

Kovo 27 d. prasideda jau tradicine tapusi Europos pinigų savaitė, kurios tikslas – stiprinti finansinio raštingumo žinias, gerinti bei populiarinti finansinį švietimą ypač tarp vaikų ir jaunuolių. skaityti »

Vaikai raginami išmokti taupyti ir užsidirbti

Kovo 27 d.–balandžio 2 d. Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. skaityti »

Moksleiviai vis labiau įsitraukia į verslo skatinimui skirtus renginius

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos moksleivius draugėn suburia verslumo skatinimui skirtas renginys „MEKA 2017“. skaityti »

Mokslininkai „Robotiadoje“ nagrinės Visatos klausimus

„Robotiadoje“ pirmą kartą Lietuvoje Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) ir Europos kosmoso agentūros (ESA) mokslininkai kartu bandys atsakyti į klausimą – kokie iššūkiai laukia, norint pažinti Visatą. skaityti »

Lietuva rengiasi prisistatymui parodoje „EXPO 2017“ Kazachstane

Šiandien Vilniuje pristatoma Kazachstane vyksianti pasaulinė paroda „EXPO 2017“. Kartu minimas Lietuvos ir Kazachstano diplomatinių santykių užmezgimo 25-metis. skaityti »

Artėja didžiausia IT paroda „CeBIT 2017“

Kasmet pavasarį Vokietijoje, Hanoveryje, organizuojama tarptautinė informacinių technologijų ir telekomunikacijų paroda „CeBIT“. Šiemet ji vyks kovo 20-24 dienomis. skaityti »

Baltijos šalys draugiškai prisistatys Londono knygų mugėje

Kovo 14-16 dienomis vykstančiame didžiuliame leidybos profesionalų iš viso pasaulio susibūrime Londone Lietuva, Latvija ir Estija toliau vystys trišalio dalyvavimo modelį. skaityti »

Vilniuje viešės Nobelio premijos laureatas

Kovo 14-17 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre vyks 60-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2017“. skaityti »

Jungtinis Vilniaus dainorėlių choras kviečia į koncertą

Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Lietuvos edukologijos universitetas ir įgyvendina bendrą edukacinį projektą – „Dainuoju chore“. skaityti »

Baltarusijos bankas įsigijo Lietuvoje išleistą baltarusišką knygą

Baltarusijos bankas „Belgazprom“, pagarsėjęs savo meninėmis kolekcijomis, šių metų gegužę numato surengti Pranciškaus Skorinos knygų parodą įvairiose šalyse. skaityti »