Tarptautinėje konferencijoje Lietuvos ir užsienio ekspertai dalinsis inovatyvaus verslo sėkmės istorijomis

Publikuota: 2016 m. rugsėjo 21 d. trečiadienis

Su kokiais sunkumais susiduria novatoriški verslai ir kaip patobulinti esamą teisinę situaciją – tokie ir panašūs klausimai bus keliami rugsėjo 28 d. aštuntą kartą Ūkio ministerijos organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje „Inovacijos: ateitis prasideda šiandien“. Renginyje svečiai iš Lietuvos ir užsienio dalinsis inovatyvaus verslo patirtimi, bus aptarta Lietuvoje kuriamų inovacijų aplinka.

„Inovacijos unikalios tuo, kad jos neapsiriboja vienu veiklos sektoriumi ar prekės ženklu – inovatyvios gali būti tiek užrašų knygutės, tiek investavimo, verslo idėjų finansavimo būdai. Inicijuodami diskusijas apie inovatyvaus verslo aplinką, skatiname verslo ir mokslo atstovus pasidalinti patirtimi, kad bendromis jėgomis galėtumėme Lietuvoje kurti inovacijoms imlią verslo aplinką“, – teigia ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Pagrindinėje šio renginio sesijoje ispanų kompanijos „Libelium“ atstovas pristatys išmaniųjų miestų idėją ir realų jos įgyvendinimą, Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas aptars bendrą Lietuvos situaciją ir numatomus pokyčius siekiant pritraukti finansinių technologijų verslą į Lietuvą, o įmonės „SatiMed“ vadovas Tomas Andrejauskas pristatys Lietuvoje analogų neturintį kanabinoidų (kanapių) verslą – terapeutinėmis savybėmis pasižyminčių medžiagų turinčių maisto papildų gamybą.

Tradiciškai renginyje vyks teminės diskusijos, kuriose šiais metais daugiau kaip 20 Lietuvos ir užsienio atstovų aptars dalijimosi ekonomikos verslo sėkmės istorijas ir iššūkius, daiktų interneto plėtrą ir kartu su tuo kylančius teisinius barjerus, gilinsis į palydovinių duomenų panaudojimo viešajame sektoriuje galimybes. Iš viso renginyje laukiama daugiau kaip 200 dalyvių.

„Diskusijos temos pasirinktos neatsitiktinai – jei dalijimosi ekonomikos verslo modeliai lietuviams neblogai pažįstami ir jau galime kalbėti apie sėkmės istorijas, tai daiktų interneto ir palydovinių duomenų panaudojimo srityse semsimės patirties iš užsienio kolegų. Visos šios kryptys yra neišvengiama ateitis, todėl norėdami kuo pažangesniais būti rytoj, jau šiandien turime darytis namų darbus ir kuo geriau jai pasirengti“, – teigia ūkio viceministras M. Skarupskas.

Savo įžvalgomis dalinsis platformos „Konnektid“, leidžiančios žmonėms dalintis žiniomis ir talentais, įkūrėjas Michelis Visseris, vienas platformos „Think.Innovation.“ ir Nyderlandų medicinos inovacijų apdovanojimą gavusios organizacijos „Totem“ įkūrėjų Diderikas van Wingerdenas, kompanijos „Airbus Defence and Space“ atstovė Franziska Diesing, Europos kosmoso agentūros atstovas Gordonas Campbellas, elektromobilių dalijimosi paslaugos „Spark“ vadovas Nerijus Dagilis, dalinimosi ekonomikos pradedančiosios įmonės „PlateCulture“ įkūrėja Reda Štarė ir daugelis kitų.

Konferencijos metu taip pat bus apdovanotas 6-ąjį kartą Ūkio ministerijos skelbiamo konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2016“ nugalėtojas. Konkursui paraiškas kviečiamos teikti visos įmonės, kurios bendradarbiaudamos su tyrėjais sukūrė ir rinkai pristatė inovatyvius produktus.

Ūkio ministerijos organizuojama konferencija „Inovacijos: ateitis prasideda šiandien“ vyks rugsėjo 28 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre Vilniuje. Ši konferencija – vienas iš pirmą kartą Lietuvoje organizuojamos „Inovacijų savaitės 2016“ renginių.

Registracijos formą, konferencijos ir visos „Inovacijų savaitės 2016“ programą galima rasti adresu www.inovacijusavaite.lt, socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“ Inovacijų savaitės profilyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Bankai kviečia į finansinio švietimo renginius

Kovo 27 d. prasideda jau tradicine tapusi Europos pinigų savaitė, kurios tikslas – stiprinti finansinio raštingumo žinias, gerinti bei populiarinti finansinį švietimą ypač tarp vaikų ir jaunuolių. skaityti »

Vaikai raginami išmokti taupyti ir užsidirbti

Kovo 27 d.–balandžio 2 d. Lietuvoje ir kitose šalyse minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. skaityti »

Moksleiviai vis labiau įsitraukia į verslo skatinimui skirtus renginius

Jau trečius metus iš eilės Lietuvos moksleivius draugėn suburia verslumo skatinimui skirtas renginys „MEKA 2017“. skaityti »

Mokslininkai „Robotiadoje“ nagrinės Visatos klausimus

„Robotiadoje“ pirmą kartą Lietuvoje Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) ir Europos kosmoso agentūros (ESA) mokslininkai kartu bandys atsakyti į klausimą – kokie iššūkiai laukia, norint pažinti Visatą. skaityti »

Lietuva rengiasi prisistatymui parodoje „EXPO 2017“ Kazachstane

Šiandien Vilniuje pristatoma Kazachstane vyksianti pasaulinė paroda „EXPO 2017“. Kartu minimas Lietuvos ir Kazachstano diplomatinių santykių užmezgimo 25-metis. skaityti »

Artėja didžiausia IT paroda „CeBIT 2017“

Kasmet pavasarį Vokietijoje, Hanoveryje, organizuojama tarptautinė informacinių technologijų ir telekomunikacijų paroda „CeBIT“. Šiemet ji vyks kovo 20-24 dienomis. skaityti »

Baltijos šalys draugiškai prisistatys Londono knygų mugėje

Kovo 14-16 dienomis vykstančiame didžiuliame leidybos profesionalų iš viso pasaulio susibūrime Londone Lietuva, Latvija ir Estija toliau vystys trišalio dalyvavimo modelį. skaityti »

Vilniuje viešės Nobelio premijos laureatas

Kovo 14-17 d. Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre vyks 60-oji tarptautinė fizikos ir gamtos mokslų studentų konferencija „Open Readings 2017“. skaityti »

Jungtinis Vilniaus dainorėlių choras kviečia į koncertą

Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos ir Lietuvos edukologijos universitetas ir įgyvendina bendrą edukacinį projektą – „Dainuoju chore“. skaityti »

Baltarusijos bankas įsigijo Lietuvoje išleistą baltarusišką knygą

Baltarusijos bankas „Belgazprom“, pagarsėjęs savo meninėmis kolekcijomis, šių metų gegužę numato surengti Pranciškaus Skorinos knygų parodą įvairiose šalyse. skaityti »