Brandūs naudotojai atsargūs internete, bet mažiau žino apie pavojus

Publikuota: 2016 m. sausio 21 d. ketvirtadienis

Kalbant apie saugumą internete, 45 metų ir vyresni naudotojai gerokai atsargiau dalijasi informacija nei jaunesni interneto naudotojai, tačiau jiems trūksta žinių atpažinti sukčius ar neišvengiamas grėsmes. Remiantis naujausiu „Kaspersky Lab“ naudotojų nuomonės tyrimu, 24 metų ir jaunesni naudotojai labiau linkę internete atskleisti asmeninę informaciją ir mažiau rūpinasi apsauga, bet išmano galimas grėsmes ir lengviau jas atpažįsta.

Tyrimas nustatė, kad jaunesni žmonės laisviau dalijasi asmeniniais duomenimis internete. 83 proc. jų dalijasi privačiomis žinutėmis, o vyresni nei 45 metų naudotojai – tik 53 proc. Jauni žmonės tris kartus labiau linkę bent kartą pasidalyti intymiu turiniu internete – 23 proc. palyginti su 7 proc.

Abi amžiaus grupės vienodai neatsargūs dėl slaptažodžių. Maždaug 40 proc. prisipažįsta turintys mažiau slaptažodžių nei paskyrų internete, maždaug pusė juos laiko nesaugiai, pavyzdžiui, užsirašo ant popieriaus lapelių ar užrašų knygelėse.

Jaunoji karta yra nekantri, kai kalbama apie programinės įrangos diegimą ir failų atsisiuntimą. 26 proc. sako praleidžiantys sutarčių terminus ir sąlygas, kai įdiegia programinę įrangą. Tai galėtų reikšti, kad jie nežino, kokiais duomenimis suteikiama prieiga, kokių papildomų programų jie galėjo įdiegti ar kaip galėjo pasikeisti jų operacinės sistemos nustatymai. 12 proc. vyresnių naudotojų tiesiog ignoruoja smulkų šriftą. Jaunesni žmonės taip pat pasižymi mažesniu atsargumu siunčiantis failus, vienas iš trijų (31 proc.) siunčiasi failus iš skirtingų šaltinių, palyginti su taip besielgiančių 10 proc. brandesnių naudotojų.

Vienas iš keturių (24 proc.) jaunesnių naudotojų išjungtų saugumo sprendimus, jei šie bandytų užkirsti kelią diegiant programinę įrangą; iš vyresnio amžiaus respondentų taip pasielgtų tik 13 proc.

Tačiau remiantis „Kaspersky Lab“ moksliniu tyrimu, jaunesni žmonės lengviau atpažįsta kenkėjiškas programas, kai susiduria su potencialiomis grėsmėmis. Paprašyti atsisiųsti dainą iš keturių šaltinių, vienas iš trijų jaunų žmonių (30 proc.) pasirinko pavojingiausią exe failą, palyginti su beveik puse (42 proc.) vyresnių naudotojų. Saugų wma variantą pasirinko tik vienas iš penkių vyresnių naudotojų ir 29 proc. jaunesnių.

Tad nenuostabu, kad internete laisvesni jaunesni žmonės dažniau tampa kenkėjiškų programų aukomis. 2015 m. 57 proc. jaunesnių naudotojų tapo išpuolių aukomis, palyginti su 34 proc. vyresnio amžiaus naudotojų. Dėl patirties apie interneto pavojus stokos vyresnio amžiaus kenkėjiškų programų aukos buvo labiau linkusios prisipažinti, kad nesuprato, kaip buvo užkrėsti: 17 proc., palyginti su tik 10 proc. jaunesnių naudotojų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »