CERT-LT įspėja apie plintantį kenkėjišką kodą

Publikuota: 2013 m. sausio 4 d. penktadienis

Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys CERT-LT įspėja interneto paslaugų naudotojus apie plintantį kenkėjišką programinį kodą (angl. scareware), kuris gali užblokuoti naudotojo prieigą pažeidžiamame naudotojo kompiuteryje dėl neva vykdytos neteisėtos veiklos. Šio tipo kenkėjiškos programinės įrangos paskirtis yra įbauginti interneto naudotojus ir įvairiais būdais paskatinti  juos pervesti pinigus į piktavalių sąskaitas.

Tokio tipo kenkėjiška programa, patekusi į pažeidžiamą kompiuterį, blokuoja naudotojo prieigą, kad naudotojas nebegalėtų toliau naudotis paskyra savo naudotojo vardu. Kompiuterio ekrane, prisidengiant teisėsaugos institucijų, autorių teisių apsaugos organizacijų ar kitais žinomais gamintojų vardais ir institucijų pavadinimais, yra pranešama apie neva įvykdytus pažeidimus ar neteisėtas veiklas internete, dėl kurių kompiuteris užblokuotas, ir raginama susimokėti baudą, pervesti pinigus į nurodytą sąskaitą, atlikti išankstinio mokėjimo operacijas ar kitaip bandoma išvilioti pinigų už atblokavimą.

CERT-LT atkreipia naudotojų dėmesį, kad teisėsaugos institucijos ir kitos valstybinės organizacijos neblokuoja interneto naudotojų kompiuterių ir neprašo sumokėti baudos tokiomis priemonėmis, kaip yra pateikiama fiktyviuose pranešimuose.

CERT-LT rekomenduoja:

  • įdiegti ir nuolat atnaujinti naudojamas kompiuterio apsaugos sistemas;
  • įdiegti naujausius operacinės sistemos ir naudojamų programų atnaujinimus;
  • nespausti įtartinų ar neaiškių nuorodų, gautų su elektroniniais laiškais ar rastų įtartino turinio tinklalapiuose;
  • išjungti nereikalingus naršyklės įskiepius (angl. plugins), kurie gali būti lengviau pažeidžiami.

Gavus įtartinų pranešimų, jokiais būdais nemokėkite tariamos baudos, o informuokite CERT-LT, kad būtų pradėtas tyrimas. Tai galite padaryti internetinėje svetainėje https://www.cert.lt/pranesti.html arba elektroniniu paštu cert@cert.lt.

 

Šaltinis: rrt.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »