„Cert-LT“ tirtų incidentų elektroninėje erdvėje šiemet padaugėjo 28 proc.

Publikuota: 2014 m. balandžio 10 d. ketvirtadienis

Elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys „Cert-LT“ per pirmąjį šių metų ketvirtį ištyrė 7,4 tūkst. incidentų elektroninėje erdvėje - 28 proc. daugiau nei 2013 metų sausį-kovą, kai jų ištirta 5,75 tūkst. „Cert-LT“ duomenimis, didžiausia problema šiemet buvo informacinių sistemų užvaldymai ir kenkimo programinė įranga - nustatyta atitinkamai 2,82 tūkst. (38,2 proc. visų incidentų) ir 1,84 tūkst. (24,9 proc.) incidentų.

„Dauguma aptiktų užvaldymo atvejų buvo atlikti automatizuotomis priemonėmis, jie susiję su prastai apsaugota įranga internete, o tarp kenkimo programinės įrangos incidentų daugiausia buvo susijusių su „botnet“ (kompiuterių robotų tinklų) veikla“, - rašoma „Cert-LT“ pranešime.

Anot tyrimų padalinio, pirmąjį ketvirtį aktyviai plito kenkimo programa „The Moon“. Šiemet „Cert-LT“ pradėjo nagrinėti Lietuvos interneto tinkle veikiančių įrenginių spragas, kurios gali būti naudojamos paslaugos trikdymo atakoms ar kitai kenkimo veiklai vykdyti. Per pirmąjį ketvirtį tokių spragų nustatyta 1673. Pirmąjį ketvirtį gauti 43 pranešimai apie paskirstytosios paslaugos trikdymo atakas (DDoS) - 65 proc. daugiau nei 2013-ųjų pirmąjį ketvirtį, kai buvo gauti 26 pranešimai. Taip pat buvo gauti 166 incidentai, susiję su užvaldytais, kenkimo programinį kodą platinančiais ar suklastotais tinklapiais. Anot „Cert-LT“, dažniausiai tai buvo atvejai, susiję su prastai apsaugota tinklalapio turinio valdymo sistema. „Cert-LT“ pernai ištyrė 25,34 tūkst. incidentų - 18 proc. daugiau nei 2012 metais.

„Cert-LT“ yra Lietuvos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys, kuris užsiima elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimais, koordinuoja veiksmus stabdant incidentų plitimą ir vykdo prevenciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »