„Cert-LT“ tirtų incidentų elektroninėje erdvėje šiemet padaugėjo 28 proc.

Publikuota: 2014 m. balandžio 10 d. ketvirtadienis

Elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys „Cert-LT“ per pirmąjį šių metų ketvirtį ištyrė 7,4 tūkst. incidentų elektroninėje erdvėje - 28 proc. daugiau nei 2013 metų sausį-kovą, kai jų ištirta 5,75 tūkst. „Cert-LT“ duomenimis, didžiausia problema šiemet buvo informacinių sistemų užvaldymai ir kenkimo programinė įranga - nustatyta atitinkamai 2,82 tūkst. (38,2 proc. visų incidentų) ir 1,84 tūkst. (24,9 proc.) incidentų.

„Dauguma aptiktų užvaldymo atvejų buvo atlikti automatizuotomis priemonėmis, jie susiję su prastai apsaugota įranga internete, o tarp kenkimo programinės įrangos incidentų daugiausia buvo susijusių su „botnet“ (kompiuterių robotų tinklų) veikla“, - rašoma „Cert-LT“ pranešime.

Anot tyrimų padalinio, pirmąjį ketvirtį aktyviai plito kenkimo programa „The Moon“. Šiemet „Cert-LT“ pradėjo nagrinėti Lietuvos interneto tinkle veikiančių įrenginių spragas, kurios gali būti naudojamos paslaugos trikdymo atakoms ar kitai kenkimo veiklai vykdyti. Per pirmąjį ketvirtį tokių spragų nustatyta 1673. Pirmąjį ketvirtį gauti 43 pranešimai apie paskirstytosios paslaugos trikdymo atakas (DDoS) - 65 proc. daugiau nei 2013-ųjų pirmąjį ketvirtį, kai buvo gauti 26 pranešimai. Taip pat buvo gauti 166 incidentai, susiję su užvaldytais, kenkimo programinį kodą platinančiais ar suklastotais tinklapiais. Anot „Cert-LT“, dažniausiai tai buvo atvejai, susiję su prastai apsaugota tinklalapio turinio valdymo sistema. „Cert-LT“ pernai ištyrė 25,34 tūkst. incidentų - 18 proc. daugiau nei 2012 metais.

„Cert-LT“ yra Lietuvos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys, kuris užsiima elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimais, koordinuoja veiksmus stabdant incidentų plitimą ir vykdo prevenciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »