Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Publikuota: 2017 m. birželio 27 d. antradienis

Net paprasčiausia programa gali tapti programišių įrankiu. ESET tyrėjai nustatė, kad populiari ir iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS (angl. Domain Name System, liet. srities vardų struktūra) ir rodyti vartotojams reklamas.

Reklaminis kenkėjas „DNSBirthday“ išplito visame pasaulyje ir daugiausiai buvo užfiksuotas JAV, Ispanijoje, Japonijoje ir Italijoje.

Išties užkrėsta programa „Birthday Reminder“ veikia tinkamai, foniniu režimu, kaip ir buvo suprogramuota, išskyrus nutylimus komponentus, kurie leidžia programai prisirišti prie DNS funkcijų naršyklės programose ir tokiu būdu įterpti nepageidaujamas reklamas į internetinius puslapius.

Pavyzdžiui, vartotojui kas kartą atidarius norimą puslapį, kenkėjas atidaro papildomą naršyklės kortelę su reklama. Kai kuriais atvejais vietoj reklamos vartotojas yra nukreipiamas į kitų kenksmingų programų atsisiuntimo puslapį.

Analizuodami kenkėją tyrėjai nustatė, kad visa jo komunikacija yra susijusi su projektu „RQZTech”. Su šiuo projektu dirbantys programišiai sukūrė specialią gaudyklę, kuri gali nukreipti į alternatyvius DNS serverius, kai tik nustato, kad domeno vardas yra įtrauktas į blokuojamų sąrašą konfigūracijos faile.

„Kenkėjo autoriai įdėjo daug pastangų, kad nebūtų nustatyti, – teigia ESET vyresnysis kenkėjų tyrėjas Marc-Étienne M. Leveillé. – Kenkėjo modulinė architektūra leidžia jį atnaujinti ir pridėti papildomų funkcijų, tad kol kas negalime įvertinti visų  jo galimybių. Įdomu tai, kad komunikacija su kontrolės ir valdymo serveriu yra apsaugota „prisegtu“ viešu raktu (angl. pinned public key).“

ESET tyrėjai jau susisiekė su kompanija OVH, kuri rūpinosi kenkėjo kontrolės ir valdymo serverio bei suktai komunikacijai naudoto DNS serverio hostinimu. Šiuo metu abu serveriai yra išjungti.

Norint išvengti panašių kenkėjų, rekomenduojama naudoti patikimą antivirusinę programą, kuri turi galimybę stebėti interneto maršrutizatoriaus apsaugą ir užkirsti kelią bet kokioms kenksmingoms manipuliacijoms.

Išsami kenkėjo analizė

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »