IVPK priėmė sprendimą dėl Valstybės kontrolės ataskaitos „Kibernetinio saugumo aplinka Lietuvoje“

Publikuota: 2016 m. balandžio 7 d. ketvirtadienis

Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) priėmė sprendimą dėl Valstybės kontrolės ataskaitos Nr. VA-P-90-4-16 „Kibernetinio saugumo aplinka Lietuvoje“. Ataskaita buvo svarstyta kovo 23 d. komiteto posėdyje su visomis suinteresuotomis pusėmis – Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Valstybės kontrolės, Krašto apsaugos ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos atstovais.

Komitetas nusprendė siūlyti Vyriausybei imtis ryžtingų veiksmų, kad:

būtų sukurta veiksminga ir vieninga kibernetinio saugumo užtikrinimo sistema, kuri leistų ne tik reaguoti į incidentus ir jų užkardymą kibernetinėje erdvėje, bet leistų efektyviai spręsti kibernetinio saugumo ir jo atsparumo didinimo problemas;

būtų užtikrinamas saugumas valstybinėse įstaigose, skiriant deramą dėmesį šios srities plėtrai, teisės aktų rengimui, organizacinės struktūros tobulinimui;

būtų sprendžiamos šios srities specialistų kompetencijos problemos, sukuriant tokią valstybės tarnybos sistemą, kuri gebėtų konkuruoti darbo rinkoje dėl tinkamus gebėjimus turinčių specialistų;

kiek galima greičiau būtų priimti Kibernetinio saugumo įstatymą lydintieji teisės aktai, ypatingą dėmesį skiriant Valstybės ypatingai svarbios informacinės infrastruktūros identifikavimui  ir tokio sąrašo patvirtinimui;

būtų laiku įgyvendintos Valstybės audito ataskaitos „Kibernetinis saugumas Lietuvoje“ 1 priede „Rekomendacijų įgyvendinimo planas“ pateiktos rekomendacijos, apie įgyvendinimą informuojant Komitetą,

valstybės mastu būtų nustatyti kibernetiniam saugumui, e. informacijos saugai reikalingų lėšų skyrimo ir panaudojimo prioritetai ir kriterijai bei panaudojimo stebėsenos ir kontrolės mechanizmas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

„No More Ransom“ iniciatyva: daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. skaityti »

Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. skaityti »

Dėmesio: plinta apgaulingos SMS žinutės

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba informuoja, kad šiuo metu Lietuvoje plinta SMS pranešimai, kuriais piktavaliai siekia išgauti prisijungimo prie el. bankininkystės duomenis. skaityti »

Darbuotojų identifikacijai po oda įsiuvami lustai

Dvi įmonės jau eksperimentuoja savo darbuotojams po oda įsiūdamos mikroschemas. skaityti »

Ar pildosi 2017 m. saugumo prognozės?

Panašu, kad ekspertai nesuklydo prognozuodami išpirkos reikalaujančių kenkėjų gausą ir kitas saugumo grėsmes šiems metams. skaityti »

„Kaspersky Lab“ švenčia 20 metų jubiliejų

1989 m. jaunas programinės įrangos inžinierius nustatė, kad jo kompiuterį užpuolė nežinomas „Cascade“ virusas. Tas inžinierius – tai Eugenijus Kaspersky. skaityti »

„Mastercard“ investuoja į dirbtinio intelekto technologijas

„Mastercard“ įsigijo dirbtinio intelekto technologijas kuriančią įmonę „Brighterion“. skaityti »

Kibernetinio saugumo taryboje aptartas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos rengimas

Liepos 12 d. įvyko jau penktasis nuo 2015 m. egzistuojančios Kibernetinio saugumo tarybos, vadovaujamos Tarybos pirmininko – Krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos – posėdis. skaityti »

Socialiniai tinklai darbe – kaip užtikrinti įmonės saugumą?

Remiantis „Cisco“ ataskaita, masinę auditoriją sutraukiantys internetiniai puslapiai, taip pat ir socialiniai tinklai, kelia ženklią grėsmę verslo duomenų saugumui. skaityti »

Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

61 proc. kibernetinio saugumo incidentų, susijusių su internetine bankininkyste, puolamoms institucijoms pridaro papildomų išlaidų, įskaitant duomenų, prekių ženklo ar įmonės reputacijos praradimą, konfidencialios informacijos nutekėjimą ir t. t. skaityti »