IVPK priėmė sprendimą dėl Valstybės kontrolės ataskaitos „Kibernetinio saugumo aplinka Lietuvoje“

Publikuota: 2016 m. balandžio 7 d. ketvirtadienis

Informacinės visuomenės plėtros komitetas (IVPK) priėmė sprendimą dėl Valstybės kontrolės ataskaitos Nr. VA-P-90-4-16 „Kibernetinio saugumo aplinka Lietuvoje“. Ataskaita buvo svarstyta kovo 23 d. komiteto posėdyje su visomis suinteresuotomis pusėmis – Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Valstybės kontrolės, Krašto apsaugos ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos atstovais.

Komitetas nusprendė siūlyti Vyriausybei imtis ryžtingų veiksmų, kad:

būtų sukurta veiksminga ir vieninga kibernetinio saugumo užtikrinimo sistema, kuri leistų ne tik reaguoti į incidentus ir jų užkardymą kibernetinėje erdvėje, bet leistų efektyviai spręsti kibernetinio saugumo ir jo atsparumo didinimo problemas;

būtų užtikrinamas saugumas valstybinėse įstaigose, skiriant deramą dėmesį šios srities plėtrai, teisės aktų rengimui, organizacinės struktūros tobulinimui;

būtų sprendžiamos šios srities specialistų kompetencijos problemos, sukuriant tokią valstybės tarnybos sistemą, kuri gebėtų konkuruoti darbo rinkoje dėl tinkamus gebėjimus turinčių specialistų;

kiek galima greičiau būtų priimti Kibernetinio saugumo įstatymą lydintieji teisės aktai, ypatingą dėmesį skiriant Valstybės ypatingai svarbios informacinės infrastruktūros identifikavimui  ir tokio sąrašo patvirtinimui;

būtų laiku įgyvendintos Valstybės audito ataskaitos „Kibernetinis saugumas Lietuvoje“ 1 priede „Rekomendacijų įgyvendinimo planas“ pateiktos rekomendacijos, apie įgyvendinimą informuojant Komitetą,

valstybės mastu būtų nustatyti kibernetiniam saugumui, e. informacijos saugai reikalingų lėšų skyrimo ir panaudojimo prioritetai ir kriterijai bei panaudojimo stebėsenos ir kontrolės mechanizmas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »