„Kasperskio laboratorija“ atsekė virusą „Flame“

Publikuota: 2012 m. gegužės 29 d. antradienis

„Kasperskio laboratorija“ (KL) atsekė turbūt sudėtingiausią virusą „Flame“, veikusį Artimųjų Rytų šalyse, pranešama bendrovės tinklaraštyje.

„Flame“ sudaro atakos organizavimo instrumentų rinkinys. Be pagrindinio Trojos arklio, jį sudaro apie 20 įkraunamų modulių, išplečiančių viruso funkcionalumą. Kaip sakė antivirusinės bendrovės atstovas, Trojos arklys aukų kompiuteriams nepadarė jokios žalos, bet rinko elektroninį susirašinėjimą, dokumentus, informaciją apie tinklo aplinką ir t. t.

Kaip pažymima bendrovės ataskaitoje, pagal daugelį charakteristikų virusas „Flame“ panašus į „Duqu“ ir „Stuxnet“, atakavusius Irano branduolinės programos sistemas. Tačiau „Flame“ veikė ne tik Irane, bet ir Izraelio teritorijoje, Palestinoje, Sudane, Sirijoje, Libane, Saudo Arabijoje, Egipte ir  kitose šalyse.

Ši kenkėjiška programa nesiekė atakuoti būtent energetikos sistemų, pabrėžia kompanija. Virusas užkrėsdavo ir paprastų vartotojų, ir švietimo įstaigų, ir valstybinių institucijų kompiuterius.

Iš viso „Flame“ užkrėtė daugiau kaip 600 „tikslų“, praneša antivirusinės bendrovės atstovas, tačiau nepatikslino, ar kalbama apie 600 organizacijų, ar atskirus kompiuterius. KL įtarė, kad su viruso sukūrimu susijusi kokios nors šalies valdžia. Mat šis Trojos arklys labai sudėtingas – jo negalėjo sukurti nepriklausomi programišiai. Be to, jame nėra banko duomenų vagystės funkcijos. Kuri valstybė konkrečiai atsakinga už viruso platinimą, neišsiaiškinta.

Greičiausiai „Flame“ pradėtas siuntinėti 2010-ųjų rugpjūtį, tačiau visai įmanoma, kad jis veikė ir dar anksčiau. Šiuo metu pasaulyje aktyvūs keli viruso valdymo serveriai, praneša KL.

Virusas „Stuxnet“ 2010 ir 2011 metais atakavo Irano kompiuterių sistemas. 2011-ųjų rudenį Irano valdžia pranešė susidorojusi su virusu „Duqu“, viruso „Stuxnet“ palikuonimi. „Kasperskio laboratorijos“ ekspertai sugebėjo atpažinti programavimo kalbą, kuria parašytas Trojos arklio „Dugu“ kodo fragmentas, panaudotas atakuojant Irano branduolinius objektus. Kaltininkai nerasti.

 

Šaltinis: lenta.ru
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Sustabdytas didžiausią grėsmę keliantis „botnet“ tinklas „Gamarue“

Saugumo sprendimų kompanija ESET drauge su „Microsoft“ tyrėjais, bendradarbiaujant su teisėsaugos agentūromis FTB, „Interpol“, „Europol“ ir kitais kibernetinės apsaugos ekspertais visame pasaulyje, sėkmingai sustabdė daugelį metų internete plitusį kenkėjiškų programų židinį „Gama... skaityti »

Kriptovaliutą kasantis kenkėjas naudojasi „Microsoft“ saugumo spraga

Nustatytas naujas kenkėjas, kuris pasinaudodamas užkrėstais „Windows“ interneto serveriais kasa virtualią valiutą „Monero“. skaityti »

Pavojingas bankininkystės trojanas vėl siaučia „Google Play“

Šių metų pradžioje aptiktas pavojingas „Android“ bankininkystės trojanas „BankBot“ sugrįžo į „Google Play“ su naujomis kenksmingomis funkcijomis. skaityti »

Interneto paslaugų tiekėjai galėjo dalyvauti šnipinėjimo kampanijose

Paaiškėjo, kad vartotojų šnipinėjimo kampanijose buvo naudojama naujausia gerai žinomos šnipinėjimo programos „FinFisher“, dar vadinamos „FinSpy“, versija. skaityti »

Programišiai „kasė“ virtualią valiutą rusiškose svetainėse

Virtualios valiutos kelia susidomėjimą ne tik siekiantiems užsidirbti vartotojams, bet ir kibernetiniams nusikaltėliams. skaityti »

Lietuva ES valstybėms siūlo kurti karinį Šengeną ir glaudžiau bendradarbiauti kibernetinės gynybos srityje

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugsėjo 6-7 dienomis dalyvavo Taline vykusiame Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė naująsias ES gynybos iniciatyvas ir praktinius bendradarbiavimo projektus. skaityti »

Piktavaliai pasinaudojo „Facebook“ reklamai platinti

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti skaityti »

Kas skatina kibernetinių nusikaltimų augimą?

Europolo duomenimis, globalus kibernetinių nusikaltimų poveikis šiuo metu yra vertinamas 3 trilijonais JAV dolerių ir viršija pasaulinę narkotikų rinką. skaityti »

Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. skaityti »

Darbuotojai – pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių taikinys

„Kibernetinio saugumo problema Lietuvoje yra lygiai tokia pat aktuali kaip ir didžiausiose pasaulio šalyse, kadangi šalių, biurų ar namų sienos kibernetinėje erdvėje neegzistuoja“, sako Monika Žemgulytė, Kazimiero Simonavičiaus ir „Cyber Security Academy“ Kibernetinio saugumo mokymų projekto vadovė. skaityti »

Torentų keliami pavojai nuo piratavimo dar neatgrasė

Nepaisant didelio populiarumo tarp vartotojų, torentai išlieka vienu rizikingiausių veiklų internete. skaityti »