„Kaspersky Lab“ atskleidžia informaciją apie „olimpinius“ šlamštalaiškius

Publikuota: 2014 m. vasario 10 d. pirmadienis

Reikšmingi pasaulio įvykiai visada kaip magnetas traukia kibernetinius apgavikus. Šlamštalaiškių siuntėjai naudojasi tokiais įvykiais, kad atkreiptų vartotojų dėmesį į reklamuojamas prekes ir paslaugas, arba siunčia kenkėjiškus priedus ir nuorodas. Žinoma, Sočio žiemos olimpiada ne išimtis. Siunčiamų laiškų sraute „Kaspersky Lab“ aptiko aibę šį įvykį eksploatuojančių šlamštalaiškių.

Apie olimpiadą buvo užsiminta šlamštalaiškiuose, siūlančiuose krovinių saugojimo paslaugas: apgavikai pabrėžė reklamuojamo produkto ypatumus, vartotojams skelbdami, kad Rusija, olimpinių žaidynių organizatorė, tariamai naudojasi būtent šio tiekėjo paslaugomis. Be to, buvo pastebėti brukalų siuntėjai, interneto vartotojams siūlantys laikrodžius, neva tokius pat, kokius nešioja olimpiniai čempionai, arba tokių laikrodžių imitacijas.

Taip pat buvo siunčiami tokiais atvejais tradicija tapę „Nigerijos“ šlamštalaiškiai. Prisistatydami kaip grupė turistų, norinčių aplankyti olimpinį Sočį, apgavikai prašė laiškų gavėjų padėti jiems pervesti didelę sumą pinigų tariamai viešbučio rezervacijai ir visiems pasirengimo veiksmams prieš kelionę. Detales jie buvo pasiruošę paskelbti gavę atsakymą, kuriame vartotojas išreikštų susidomėjimą.

Įdomu, kad didelė „olimpinių“ šlamštalaiškių dalis siunčiama iš Kinijos. Iš šios šalies išsiunčiamų brukalų skaičius visada buvo didelis pasaulio kontekste, o remiantis 2013 m. rezultatais, Kinija tapo neginčijama lydere šiame segmente – 22,97 proc. pasaulyje siunčiamų brukalų.

Beje, 2012 m. Londone vykusias olimpines žaidynes apgavikai naudojo kaip priemonę neatidiems vartotojams suvilioti. Be gana nekaltos prekių reklamos, „Kaspersky Lab“ analitikai tada užfiksavo aibę „Nigerijos“ šlamštalaiškių, kuriuose buvo panešama apie laimėtą olimpinę loteriją ir nurodoma susisiekti su organizatoriais.

„Prasidėjus olimpiadai, daugelis nekantriai laukia naujienų apie naujas pergales, varžybų rezultatus ir apskritai bet kokius su žaidynėmis susijusius įvykius. Toks didžiulis susidomėjimas, be abejonės, parankus apgavikams: tiesiog prie laiško temos prirašius žodį „olimpiada“, didesnė tikimybė, kad vartotojas atvers priedą ar pasinaudos nuoroda. Būtent todėl mes dar kartą primename: kad ir koks intriguojamas laiškas būtų, jei jis gautas iš nepažįstamo siuntėjo ir atrodo įtartinas, geriau iš karto jį ištrinti neatverčiant“, – rekomenduoja Darja Gudkova (Darya Gudkova), „Kaspersky Lab“ turinio analitikų skyriaus vadovė.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Kibernetinio saugumo srityje Europoje lyderiauja Estija

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga paskelbė pasaulinį kibernetinio saugumo indeksą. skaityti »

Nori būti saugus – nesidalink savo įrenginiais ir duomenimis

Beveik pusė naudotojų, kurie dalijosi savo duomenimis internete, buvo praradę duomenis iš išmaniųjų telefonų. skaityti »

Naujas virusas puola „Apple“ įrenginius

Neseniai „Fortinet“ aptiko naują virusą „Macransom“, kuris atakuoja tik „Apple“ kompiuterius. skaityti »

Europos Sąjungos verslo bendrovės privalomai turės laikytis naujojo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento

Per pastaruosius kelerius metus nutekinama rekordiškai daugiau bendrovių saugomų asmeninių duomenų, Europos Sąjunga ėmėsi veiksmų užtikrinti duomenų saugumui. skaityti »

Lietuvos vadovybė aptarė kibernetinio saugumo klausimus su Slovėnijos prezidentu

Birželio 13 d. LR Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza ir prezidentė Dalia Grybauskaite susitiko su Slovėnijos prezidentu Borutu Pahoru. skaityti »

Aptiktas grėsmingas kompiuterinis virusas, galintis išjungti net elektros tiekimą

„Industroyer” yra itin pažangi ir labai pavojinga kenkėjiška programa, sukurta perimti ir trikdyti kritinę infrastruktūrą. skaityti »

Lietuvos bankas atliko kibernetines pratybas bankų sektoriuje

Lietuvos bankas savo lėšomis ir pajėgomis pirmasis euro zonoje atliko kibernetines pratybas, kurių metu tikrino mūsų šalies finansų rinkos dalyvių – daugiausia bankų – atsparumą kibernetiniams išpuoliams. skaityti »

Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų

Kaip rodo tarptautinės organizacijos „Dingę Europos vaikai“ duomenys, Europos Sąjungoje kas dvi tris minutes karštąja linija 116000 gaunamas pranešimas apie dingusį vaiką. Lietuvos statistika taip pat nedžiugina, čia kiekvienais metais gaunama apie 2 000 pranešimų dėl dingusių vaikų. skaityti »

Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete

Vienas iš penkių žmonių pripažįsta, kad dalijasi slaptais duomenimis su žmonėmis, kurių nelabai gerai pažįsta, ir su visiškai nepažįstamais. skaityti »

„Visa“ pradeda diegti naują saugumo standartą

„Visa“ ruošiasi atnaujinti savo tarnybą „Verified by Visa“. Įdiegta nauja apsaugos sistemos versija „3D Secure 2.0“ užtikrins patogesnį ir saugesnį atsiskaitymo per internetą būdą. skaityti »