„Kaspersky Lab“ patarimai, kaip apsaugoti vaikus nuo virtualaus teroro

Publikuota: 2013 m. kovo 21 d. ketvirtadienis

Anksčiau vaikai ginčydavosi žaidimo aikštelėse, o dabar šie ginčai persikėlė į virtualią erdvę, pavyzdžiui, į „Facebook“. Nerimą kelianti statistika rodo, kad kas penktas paauglys (21,9 proc.) buvo patyręs virtualų terorą – kibernetines patyčias.

Šiuolaikiniai moksleiviai tarpusavyje kovoja pasitelkdami šiuolaikines technologijas ir internetą. Pavyzdžiui, išmaniuoju telefonu nufotografuoja kurį nors iš bendraklasių persirengimo kambaryje, o vėliau įdeda nuotrauką į „Facebook“. Dažniausiai moksleiviai aktyviai dalijasi tokiomis nuotraukomis su visa mokykla taip tyčiodamiesi iš nelaimingos aukos. Europos tyrimo, kuriame dalyvavo 14–17 metų paaugliai, rezultatai kelia nerimą – kas penktas Europos paauglys buvo patyręs bauginimą ir patyčias internete.

Mergaitės atakuojamos dažniau

Interneto priklausomybės tarp 14–17 metų Europos vaikų tyrimas parodė, kad beveik visi paaugliai (92 proc.), reguliariai besinaudojantys internetu, turi registruotus profilius mažiausiai viename socialiniame tinkle. Kaip parodė kitas Europos jaunimo tyrimas, beveik 70 proc. apklaustų Lietuvos paauglių jungiasi prie interneto bet kurioje vietoje. Daugiau nei pusė Europos jaunimo (63 proc.) prisipažino tinkle bendravę su nepažįstamais žmonėmis, o kas trečias su jais buvo susitikęs asmeniškai.

Virtualus teroras jokiu būdu negali būti laikomas menkniekiu. Daugiau nei pusė apklaustų tai patyrusių moksleivių (53,5 proc.) nurodė, kad bauginimas ir patyčios internete itin neigiamai paveikė jų psichinę būklę. Įdomu, kad kibernetinio bauginimo aukomis tampa ir berniukai, ir mergaitės, tačiau mergaitės atakuojamos dažniau.

Kaip su tuo susidoroti?

„Norėdami apsaugoti savo vaiką nuo nemalonių išmaniųjų telefonų naudojimo padarinių, tėvai gali naudoti atitinkamus priedus, tokius kaip „Tėvų kontrolė“ „Android“ įrenginiams ir „Kaspersky Lab“ „iOS“. Tačiau to nepakanka. Tėvai turi įgyti vaiko pasitikėjimą, kalbėtis su juo, leisti dalytis viskuo, kas kelia nerimą ir jaudina. Tai labai svarbu, nes vaikas gali tapti technologijų auka, pavyzdžiui, kai bendraklasiai bando jį nufotografuoti išmaniuoju telefonu“, – pasakoja Devidas Emas (David Emm), „Kaspersky Lab“ vyriausiasis mokslo darbuotojas saugos klausimais.

 

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Kas lemia interneto spartą?

Pastaruoju metu interneto sparta tapo vienu esminių veiksnių, renkantis interneto paslaugų teikėją. Nuotolinis mokymasis, nuotolinis darbas, nuotolinės treniruotės ir kitokia veikla, vykdoma per vaizdo konferencijas, kuriose iš vienų namų vienu metu dalyvauja keli šeimos asmenys,... skaityti »

Baltijos šalių ir partnerių atstovai stiprino bendradarbiavimą sprendžiant pavojingus kibernetinius incidentus

Praėjusią savaitę Krašto apsaugos ministerijos ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro atstovai dalyvavo JAV pajėgų Europoje vadavietės organizuotuose kibernetinio saugumo pratybose „Baltic Ghost 2017“ Štutgarte. skaityti »

50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas galima sukurti už maždaug 20 JAV dolerių. skaityti »

„Petya“ – ne virusas, o galingas naikinimo ginklas

Pradeda aiškėti, kad Ukrainą atakavęs virusas „Petya“ buvo sukurtas atrodyti kaip išpirkos reikalaujantis kenkėjas, bet pagrindinis jo tikslas buvo naikinti tam tikrų sistemų duomenis, į kurias programišiai nusitaikė tikslingai. skaityti »

Išpirkos reikalaujantys virusai pavojų kelia išsivysčiusioms rinkoms

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal skaityti »

Paaiškėjo kompiuterinio viruso „Petya“ plitimo būdas Ukrainoje

Programišiai atakai panaudojo buhalterinės apskaitos programą „M.E.Doc“, kuri yra gana populiari Ukrainoje, naudojama skirtingose industrijose, įskaitant finansines institucijas. skaityti »

Pasaulį atakuoja virusas „Petya“

Birželio 27 d. pasaulį vėl atakavo „WannaCry“ tipo virusas – „Petya“. skaityti »

Gimtadienių priminimo programa veikė kaip reklaminis virusas

Iš pažiūros nekenksminga „Windows“ operacinėje sistemoje veikianti programa „Birthday Reminder” buvo naudojama „pakabinti“ DNS ir rodyti vartotojams reklamas. skaityti »

Kibernetiniams įsilaužėliams rūpi ne tik pinigai

Internete kasdien pasirodo tūkstančiai naujų virusų atmainų, o didžioji jų dalis išnaudoja jau žinomus, tačiau vartotojų taip ir nepašalintus pažeidžiamumus. skaityti »

Gali pasikartoti „WannaCry“ atakų scenarijus: šįkart taikinyje – „Linux“

Saugumo ekspertai įspėja, kad po globalios „WannaCry“ atakos galime sulaukti dar vienos kenkėjų bangos. skaityti »

Programišiai pasitelkė „Instagram“ savo aukų šnipinėjimui

Kenksminga programa „Turla“ socialiniame tinkle „Instagram“ šnipinėja savo potencialias aukas. skaityti »